Обява

Свий
Няма добавени обяви.

да попитам нещо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • да попитам нещо

    момчета,има един мл 400 на щерката,лошото е че е неин и понеже всички млади са всезнаещи и не дават на дъртите да се месят,накрая пак дъртите го отнасятта проблема е такъв,губи до три литра антифриз на дълго,демек кара тя от пловдив до бургас и на кабиле долива 3 литратова на магистралата, когато го търкаля в пловдив го няма проблема,абе почти мистериякато е пред къщи няма петна и видими течове,според мен бяга антифриза само от казанчето,защото по мои наблюдения то събира толкова,аз нямам преки наблюдения върху бараката защото не я карамно тая мойта щерка /малка кифла/все се натриса на нейни познати пишман майстори и на мен вече взе да ми писвабаракудата е мл 400 дизел,ммммммм с хубавия мотормоля за някакви идеи

  • #2
    От: да попитам нещо

    Има по-големи спецове по мерцедесите но, типични симтоми на гарнитура/глава като го настъпиш. Духа го през аспуха.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #3
      От: да попитам нещо

      маслото си е нормално като за дизел,демек черноако е гарнитура няма ли да го меша

      Коментар


      • #4
        От: да попитам нещо

        Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
        ............... мл 400 дизел,ммммммм с хубавия мотор.........
        Бил е хубав, за съжаление.
        И пак за съжаление дизеловия ДВГ не духа гарнитура, а цепи главата/главите.
        Някой, който разбира от ДВГ да го изкара на магистралата и да го натовари - като знае какво да гледа ще си покаже дали е глава.

        Коментар


        • #5
          От: да попитам нещо

          Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
          маслото си е нормално като за дизел,демек черноако е гарнитура няма ли да го меша
          Не е задължително, зависи къде е изпуснала. Ако няма пяна по капачката на маслото, огледай все пак при запален студен мотор дали не капе от някое скрито място. При сцепена глава ще е някакъв луд късмет ако не надува в охладителната система. Всъщност не знам дали е възможен такъв вариант въобще. Ако духа през ауспуха, белия пушек и плюенето на чернилка с вода са показателни. Няй вероятно тече от някое скрито място и го изпарява.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: да попитам нещо

            Наскоро ми казваха за решението на подобен проблем. Сложили допълнителен разширителен съд и всичко се оправило. Изредили се много мастити майстори да го гледат и никой не могъл да реши проблема. Накрая един гаражен специалист сложил допълнително разширително казанче от незнайно каква кола, вързал го с маркуче за разширителния казан и проблема изчезнал. Ставаше въпрос за някакъв джип, но трябва да питам какъв беше.

            Коментар


            • #7
              От: да попитам нещо

              като запали си пуши нормална чернилканяма бели пушеци и конденз,ама и тя оная малката/не че е малка деимам внуче на 2 годинкиууййй на дядкома си е неслушаща кифла/ме пази и не иска да ме притеснява,така че не съм го опъвал както трябваимам поглед само пред къщи,и там освен обичайните петна от маслодруго няма,

              Коментар


              • #8
                От: да попитам нещо

                капачката е чиста,от щеката не духа,хапва малко масълце но нормалновсе пак е мерцедес/не ме бийте много/но пък да пие повече от колкото аз мастикане е нормално

                Коментар


                • #9
                  От: да попитам нещо

                  Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                  като запали си пуши нормална чернилканяма бели пушеци и конденз,ама и тя оная малката/не че е малка деимам внуче на 2 годинкиууййй на дядкома си е неслушаща кифла/ме пази и не иска да ме притеснява,така че не съм го опъвал както трябваимам поглед само пред къщи,и там освен обичайните петна от маслодруго няма,
                  Начи, тя не иска да ѝ се месиш, но ти държиш да ѝ решиш проблема, с готово решение оттук, по преразкази на симптомите от трето лице (каквото се явяваш ти) и решението трябва да е вярното?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: да попитам нещо

                    Първото и най елементарното е проверка за течове ...водни съединения, водна помпа, датчици (като зная как е нагъчкан никак няма да е лесно) . После следва проверка налягането на което отваря клапана на капачката. С времето старее омеква пружината и започва да отваря по рано. Има си начин да се провери наличието на изгорели газове в охладителната система, има начин да се провери колко се качва налягането в охладителната система. Ако налягането при настъпване се кача над 1,5 атмосфери примерно вече да се търси източника на покачване на налягането. Най - елеметарното решение е замяна на капачката с нова но качествена такава и да се следи има ли загуба

                    Коментар


                    • #11
                      От: да попитам нещо

                      Баварските дизели пукат глави по -често.Другите го карат на гарнитури и двигателя пак си е хубав ,но когато гарнитурата/те/се сменят навреме.Има сервизни тестове за гарнитура или глава,не е нужно да си играете на онче- бонче-счупено пиронче.Тест и действие дори да е глава ,слага се втора употреба шлайфа се,клапани и се кара,мотора пак си е добър,КОГАТО ВСИЧКО Е НАВРЕМЕ и Маслото не е в картера.Отиде ли маслото там ,тогава мотора има вероятност вече да не е добре.При губене /горене/на атнифриз в повечето случаи е гарнитура,около цилиндрите е водната риза ,маслените отвори са външно и далече от цилиндрите.Когато измеша антифриз и масло ,тогава 50% може да има съмнение и за глава.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: да попитам нещо

                        Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                        Първото и най елементарното е проверка за течове ...водни съединения, водна помпа, датчици (като зная как е нагъчкан никак няма да е лесно) . После следва проверка налягането на което отваря клапана на капачката. С времето старее омеква пружината и започва да отваря по рано. Има си начин да се провери наличието на изгорели газове в охладителната система, има начин да се провери колко се качва налягането в охладителната система. Ако налягането при настъпване се кача над 1,5 атмосфери примерно вече да се търси източника на покачване на налягането. Най - елеметарното решение е замяна на капачката с нова но качествена такава и да се следи има ли загуба
                        Само да питам , как с изпуснАл клапан на капачката ще направи 1,5 бара?Би трябвало да кипне , като отворена тенджера и котлона ...

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Баварските дизели пукат глави по -често.Другите го карат на гарнитури и двигателя пак си е хубав ,но когато гарнитурата/те/се сменят навреме.Има сервизни тестове за гарнитура или глава,не е нужно да си играете на онче- бонче-счупено пиронче.Тест и действие дори да е глава ,слага се втора употреба шлайфа се,клапани и се кара,мотора пак си е добър,КОГАТО ВСИЧКО Е НАВРЕМЕ и Маслото не е в картера.Отиде ли маслото там ,тогава мотора има вероятност вече да не е добре.При губене /горене/на атнифриз в повечето случаи е гарнитура,около цилиндрите е водната риза ,маслените отвори са външно и далече от цилиндрите.Когато измеша антифриз и масло ,тогава 50% може да има съмнение и за глава.
                        За баварците сме чули.Добре , че много са ги били през ВСВ , та немат пукнати глави на мотори . Беше на шега , Безпощаден . Но пък на МЛ съм намирал на три места напречни сцепвания.
                        За мен е пробив в гарнитура.При бавни , до средни обороти помпата смогва да превърти повишеното налягане.При екстремни - повишава се налягането и температурата в главата , помпата не смогва ,кипенето изхвърля през клапана на разширителния съд каквото му е отгоре.
                        И никого не задължавам , момчета
                        Саамо дето ще сцепи след не много и главунгера.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: да попитам нещо

                          От глава е. Ама ... според мене проблема не е механичен. Ама освен “остави я, като не слуша, да се оправя сама” друго няма да кажа.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: да попитам нещо

                            Нико , трябва да се разлупи , па каквото ислезе.И двете.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: да попитам нещо

                              донякъде сте прави/да се оправя сама/но според мен не можеш да се сърдиш на децата,можеш само да се ядосвашто и затова сме ги направили

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X