Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мотор за ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мотор за ендуро

    Здравейте. Имам Сузуки др650 1994г. Време е да го сменя и по тази тема имам мн добра оферта за кавазаки кх250 2015г. Въпроса ми е, този мотор подходящ ли е за мен 180см съм висок, 80 кг тегло, мотора ще се ползва за сериозно ендуро и може би малко писта, благодаря!

  • #2
    От: Избор на мотор за ендуро

    Първоначално публикуван от DziM Преглед на мнение
    мотора ще се ползва за сериозно ендуро и може би малко писта, благодаря!
    Здравей! За сериозно Ендуро, или по- точно Екстремно, двутактов кросов мотор няма да е подходящ по много причини. За твоите килограми е по-добре да се насочиш към 300 кубикова цвайка- ендуро. Варианти бол- КТМ, Хусаберг, Хъски, Гас Гас, Бета, Шерко, Смятам, че и 250 кубикова подобна също ще е подходяща, но това е личен избор. Ако ли пък предпочетеш четиритактов- 350 или 450 кубика. От последните предпочитам 350 куб. см. Имах такъв екземпляр преди няколко години и още го смятам за най- доброто решение за хард ендуро. Отговорът ми е кратък, но размислите на тази тема могат да бъдат мнооого дълги. Успех в избора!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мотор за ендуро

      Кво му е на Сузукито? Идеален мотор...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мотор за ендуро

        KX-a e най-добрия за ендуро сред японските 250 2т кросаци. Но все пак не е ендуро.
        По-лесно ще ти е с хард ендуро на крос писта, отколото с кросов мотор в гората.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мотор за ендуро

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          По-лесно ще ти е с хард ендуро на крос писта, отколото с кросов мотор в гората.
          Подкрепям! За писта, обаче, ще трябват съответни настройки на окачването.
          Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мотор за ендуро

            Аз се чудя дали не е изпуснал едно "F" в модела? Но ако се е спрял на 2-такта , е най-добре първо да покара въпросният мотор за да не се окаже , че само ще се мъчи с него. А за малко писта , не мисля , че ще са му нужни кой знае какви настройки по окачването на 4-тактово ендуро.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мотор за ендуро

              Благодаря за отговорите. Последния колега е прав не съм се изразил правилно мотора е четиритактов, взех го вече и направих едно каране в сравнение със стария DR650, има голяма разлика тепърва ще свикна да повдигам предната гума на препятствия и много други, пък да влезна в час и другата година ще въм по в час и мога да взема нещо още по-добро. Пак въпрос понеже главната цел ще му е ендуро, какви настройки да направя по мотора за да е по добре в гората ?

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мотор за ендуро

                Първоначално публикуван от DziM Преглед на мнение
                Благодаря за отговорите. Последния колега е прав не съм се изразил правилно мотора е четиритактов, взех го вече и направих едно каране в сравнение със стария DR650, има голяма разлика тепърва ще свикна да повдигам предната гума на препятствия и много други, пък да влезна в час и другата година ще въм по в час и мога да взема нещо още по-добро. Пак въпрос понеже главната цел ще му е ендуро, какви настройки да направя по мотора за да е по добре в гората ?
                Нищо не можеш да направиш,а и фар нямаш,за лека нощ деца трябва да си се прибрал в къщи.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мотор за ендуро

                  Тогава, като мапредна с темите и с карането, ще търся друг догодина, явно това е решението за харь ендуро.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X