Обява

Свий
Няма добавени обяви.

W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

    Здравейте,

    Оглеждам въпросните два паркетника Търси се по-здравото, по-безпроблемното возило. Идеята е да се вземе, да се стегне и после само гуми, масло и филтри. Не искам нещо unreliable, което всеки месец ще е в бокса или ще ме оставя на пътя. 4х4 системите не са от значение. Не се предвижда какъвто и да е оффроуд. Някое друго паркиране извън пътя, в малко кал/пясък/трева, някое друго качване на по-висок бордюр и т.н. Ще се взима нещо без въздушно и фейсово. С БМВ-тата съм що годе запознат. С мечовците хич ме няма. За БМВ имам къде да ходя, като сервизи. За мерц потърсих из форумите и намерих 1-2-ма, дето се споменават най-много, но ако има 5 доволни следващите 5 са недоволни. Отделно, че ме плашат с мерц майстори, че не познават парите и цакат яко. Карал съм малко и двете и по принцип МЛ-а ми допада повече. Чел съм, че мотора е от здравите и затова съм се насочил към тази модификация, но дотам. Отделно, че и със заделения бюджет(9-10к) съм по-скоро за мерц, отколкото БМВ, но все пак...
    Ще се радвам да чуя мнения за двата модела, особено от настоящи или бивши собственици

  • #2
    От: W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

    БМВ-ето за тия пари ще е с американската кутия, тоест, ако не е правена, ще я правиш.
    МЛ-а в това отношение като че ли е по надежден.
    Но пък е изключително грозен.

    Коментар


    • #3
      От: W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Но пък е изключително грозен.
      O, да, грозно патенце си е и отвън и отвътре, но това не ми пречи Тъкмо да не го крадат Като казах кражба, крадат ли му се огледала или други части от екстериора, като на Х5-иците?

      Коментар


      • #4
        От: W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

        Фейсов Х5

        Коментар


        • #5
          От: W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

          Първоначално публикуван от _vlado_ Преглед на мнение
          ... Като казах кражба, крадат ли му се огледала или други части от екстериора, като на Х5-иците?
          Да.
          И наистина, както вече ти каза Андро, е по-надежден. Кутията за да е счупена бая трябва да е било издевателствано с нея. Мотора върви и не само на нафта.
          Само дето трябва да гледаш за ръжди, че това поколение на Мерцедес не се слави с добрата си корозионна устойчивост.

          Коментар


          • #6
            От: W163 ML 270 CDI или Е53 BMW X5 3.0D

            Имам някакви спомени, че ако трябва да се избира между ML и Grand Cherokee WJ е по-добре WJ(доста unreliable), та в този ред на мисли - взимай BMW-то...
            Пък и съм чувал добри мнения за трилитровия дизел на BMW-то.
            И двата мотора са commonrail, мерцедесовия е 5 цилиндров, a BMW - 6.

            РенеГАД
            VW Golf V Variant 1.9 TDI
            Honda HR-V 1.6i 4WD
            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X