Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредна тема за избор на 4x4 джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

    Явно влагаме различно тълкуване на думата извън пътя,автора иска кола която да не се изплаше от две педи сняг.

    Две педи сняг са половин метър а и на баир да се качва.Айде разправяйте колко е проходимо Соренто х генерация в стоков вариант ,щото и в не стоков не го виждам.
    Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
    Висока лека кола с рама, цял заден мост, бавни и блокаж.

    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
    Колега,няма такъв джип който да се движи комфортно на асфалта,да гази половин метър сняг и да катери баир и да е семеен автомобил,да не е много скъп и т.н

    За тези близки условия Навара,вранглер,диско ако изключим комфорта дефендър.

    Ако свалиш сантиметрите има доста
    Последно редактирано от Roninn; 01-08-18, 19:57.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Нито Киака ,нито ЦРВ е джип в истинския смисъл ,високопроходими донякъде ,но не съвсем.Има доста дребни неща извън пътя които могат да ги вкарат в 13 глух коловоз и да имаш нужда от помощ ...
      Ти прочете ли какво търси човека в първия пост?


      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

        В началото беше споменато за просвета на Субару (в случая, леко пипнато), та една -две снимки, спрямо CRV
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фор.1.jpg
Прегледи:1
Размер:360.9 КБ
ID:5795678

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фор.2.jpg
Прегледи:1
Размер:516.3 КБ
ID:5795679
        Николай
        VITARA 1.6, 93 къса кабр
        КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

        Коментар


        • #19
          От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

          Първоначално публикуван от as9993 Преглед на мнение
          Здравейте,

          от време на време преглеждах форума ви, но без регистрация. Ето, че настъпи момент да задам няколко въпроса и да поискам съвет от по-запознати хора.
          Изчетох голяма част от темите свързани с избора на джип, но тук ще споделя и моите нужди и бюджет, за да си кажете мнението каква машина да избера и да търся. Сегашната ми кола е определено за хубави асфалтови пътища, каквито тук нямаме и това е една от причините да се оглеждам за смяната й.

          Ето и изискванията и ограниченията:
          1. Бюджета е около 12 - 12 500 лева, и да се надвиши с малко не е проблем (това е без обслужване)
          2. Търся надеждно окачване, като обслужването му да не ме разорява, както и като цяло евтини резервни части (със сегашната ми кола е драма с цените на частите и по-специално цените на носачите, които са алуминиеви)
          3. Поради качествата на българското дизелово гориво предпочитам бензинов двигател с намеренията да му сложа газ (ясно ми е, че и газта и бензина са същите боклуци, но поне драмите са по-малки)
          4. Джипа ще се кара в повечето време по асфалт, като офроуда (когато го има) няма да е по особено тежък терен. Тъй като офиса ни е на такова място, че зимата не се чисти, единствено искам да не се притеснявам дали ще мога да тръгна, ако паркирам някъде, както и да мина по неразчистено от снега. Определено колата няма да бъде вкарвана по горите, за там има други джипове.
          5. Предпочитам автоматик, но и да е с ръчни скорости не е особена драма (стига съединителя да не е 1500 лева)
          6. Автомобила ще се ползва семейно за двама човека (все още), за пътешествия, така че не е зле да не е проблем да се пътува на дълъг път с него, тоест климатика е задължителен

          Не би било лошо да има понижаващи скорости и блокаж (не ми се смейте, ако не използвам точните термини)
          Не искам автомобили подобни на CR-V, а нещо, което се доближава повече до понятието джип и което няма да се изплаши да види две педи сняг. Гледах KIA Sorento, до колкото виждам мненията са, че не е скъп за обслужване, намират се части. Друг модел, който загледах е Suzuki Grand Vitara, но като че ли запазените бензинови модели са извън бюджета ми. Гледах също и Ford Explorer, но там като че ли разхода е доста голям, както и не са особено познати тук и не знам как ще е с обслужването, така че май отпада от сметките. Субару отпада от сметките заради частите, Боксер двигателя и просвета.

          Ще се радвам да чуя мненията ви и предложенията. Ясно ми е, че джип за тези пари изпълняващ всичко посочено трудно ще се намери, но поне не пречи да видя кое се доближава най-много до търсеното.

          Поздрави!
          Предлагам ти да разгледаш бензиновите Мицубиши Паджеро (Монтеро). Монтеро 3 е добър вариант за път/офф ,моторите се газифицират и комфорта е много добър.
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

            Благодаря на всички за мненията.
            Относно Сузукито - гледах модела, който е след 2005 година, май го водят трето поколение.
            Иначе - двете педи сняг бяха образно казано, не съм мерил колко точно беше снега тази зима в Бояна, но беше достатъчно, че да се наложи да копая с лопатата, за да вадя колата (за което сам си бях виновен). Разбира се има го и другото, предно с гуми на 235/18 няма как да е проходима. Както и да е.
            Не съм фен на бързото каране по магистралите, обикновено карам на темпомат на около 120 км/ч, само при изпреварване настъпвам, за да мога да освободя лявата лента, така че поне в това отношение май никой от т.нар. паркетници няма да се затрудни. До колкото виждам, обявите за бензиново Соренто са доста по-малко от дизеловите, или поне тези, които са по-нови от 2007-8 година, но ако това е, което ще е, ще търся дори с цената да го внасям отвън. Пак казвам, ясно ми е, че за парите, които мога да отделя в момента джипа няма да е истински джип, няма да е оборудван с лебедки и т.н.и изобщо ще е компромис, но въпросът е да е нещо, което ще си заслужава и ще се доближава до това, което търся. Ще разгледам и другите споменати от вас в темата модели.

            Коментар


            • #21
              От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

              Имам и Форестър-леко пипнат, малко по-добре от на снимката и Паджеро Спорт V6.... и двете отговарят на търсененето и са бюджетни та и отгоре
              Като проходимост точно за сняг Форестъра е по-добрата опция с правилните гуми, все пак е по-лек, фул-тайм е и има някакво подобие на блокаж на задния диф, когато е на бавни конкретния екземпляр.

              И двете каляски имат идеална возия, комфорт и са безпроблемни за експлоатация.
              Последно редактирано от gkesov; 01-08-18, 22:11.

              Коментар


              • #22
                От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                Форестъра има някакво подобие на блокаж на задния диф, когато е на бавни конкретния екземпляр
                Бавните на субаруто нямат отношение към какъвто и да е блокаж. Някои форестъри имат LSD диф отзад, ама само някои.
                Кола за фенове си е де, иначе няма смисъл.
                Просвета е по-голям от почти всички джипове, които се изброиха в темата, мисля че няма нужда и аз да показвам нагледно
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #23
                  От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                  Тъй де, LSD, пише че работи само при режим бавни при моето, не че съм го мислил в детайли кога се включва. По лични субективни наблюдения и наличие на LSD по документи, когато съм се окопавал гнусно в сняг, превключвайки на бавни съм излизал от ситуация. С Паджерото наскоро се окопах в едно мочурище и въпреки блокажите на двата моста не можах да изляза от ситуация, докато не върнах на зад и не прелетях през маршрута на скорост .... та тези неща са силно субективни и трудни за обяснение. Просто давам малко личен опит на тезгяха Не че не съм закъсвал и с доста по-легендарни машини

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                    Ако ще е Соренто, забрави, че имат дизелов вариант! 2.4 гори бензин или газ, почти колкото 3.5, но за сметка на това е около 16 пъти по-тромав!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Ти прочете ли какво търси човека в първия пост?
                      Е кво ти дава основание да мислиш че не съм?И двете не са джипове,нито субаруто ,нито црв.И като мотори и като подръжка ще са му дебели,боксер и скапани разпределителни валове при хондите?Ходова част? Или майстора ти каза?За магистрала и с Фронтера 94година карам със 130-140 ,мотор на почти 300 000.За катерене ,не знам къде не съм се качвал вече.На сняг при всички всичко е относително и трябва да се внимава.За части няма смисъл да споменавам ,че за 150-160лв. правя предница,без втулки.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                        Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
                        Бавните на субаруто нямат отношение към какъвто и да е блокаж. Някои форестъри имат LSD диф отзад, ама само някои.
                        Кола за фенове си е де, иначе няма смисъл.
                        Просвета е по-голям от почти всички джипове, които се изброиха в темата, мисля че няма нужда и аз да показвам нагледно
                        Държи ли ЛСД-то на Субаруто в кал, диагонали и т.н., понеже е с някакъв силикон, не с масло. Добрият му просвет, дава ли му качествата на джип?
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Suzuki Samurai SJ80
                        Toyota LC 70

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Защо Соренто да е по близо до джип от црв 1 генерация
                          Заради целия заден мост и наличието на бавни. Визирам Соренто 1.

                          А към питащия - Vitara след 2005 имах предвид че хич не е сигурно че е по-собре от CR-V 1. Vitara до 2005-та си е малко джипче. Ама не знам дали може да се намери читаво откъм ръжди.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Заради целия заден мост и наличието на бавни. Визирам Соренто 1.

                            А към питащия - Vitara след 2005 имах предвид че хич не е сигурно че е по-собре от CR-V 1. Vitara до 2005-та си е малко джипче. Ама не знам дали може да се намери читаво откъм ръжди.
                            Да,това и имах предвид,имах и Витара от старите,имах и 2012 г.Те нямат нищо общо,старата Витара си е джип с малко намеса става прилично оффроуд возило.Ама човека иска и на дълго да е ок.Късата Витара няма багажник,за комфорт на асфалт не ми се мисли.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                              Колега поясни "офроуд" защото тук като кажеш офроуд и хората вече мислят за блокажи, редуктори и т.н Ако офроуда ти е да излезеш от паркинга на офиса с всяка леко повдигната кола 4х4 ще си пърпориш без проблем с хубави зимни гуми. Аз бих си взел някое ауди на твое място с този бюджет. Ако под офроуд ще ходиш на скара-бира на някоя полянка Kyron, Frontera, Monterey, Terracan, Sorento, Xtrail, са ти повече от достатъчни. На мен лично pathfinder-a на нисан като визия много ми харесва, има и с големи бензинови двигатели. Ако ще има извращения в гората машината няма да става за семейна

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поредна тема за избор на 4x4 джип

                                +1 за Форестър
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X