Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за поливане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помпа за поливане.

    Сложи и едно манометърче на изхода и виж да не си извън характеристиката и . И ако трябва я ограничи изхода като сложиш кран с който да я вкараш да работи в параметри . Аз така бих направил .
    П.П. Бих си направил и видинката .

    Коментар


    • #32
      От: Помпа за поливане.

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Сега може и да засегна някой,но старата Вида е работила над 60г. само със смяна на лоени набивки.
      Така е спор няма за това,неубиваеми са,дори да успееш да я убиеш,се прави и продължава... също като нива,жигула и техните разновидности...след всяка разходка,в бокса...

      Кпд и е никакво..Тея лоени набивки си е мъка за смяна, особенно ако помпата е във земя,шахта ,окоп и т.н

      Гори ток а дебит и налягане мижаво....яде Вала около набивката, чупи се фланеца който бута набивката ,всичко що е резба ,ръждясва и се къса, системата за обезвъздушаване е задължително дооправена...центробежния изключвател е най яловото недомислие....

      Трябва да си пълен мазохист,да се занимаваш с това недомислие,разбирам да говорим за 82-83 година ,обаче сме 2018 г.

      Имахме две помпи,аз съм 74 набор,те са от преди мен, колко незнам .До преди няколко години като наследих дядовите имоти,от чиста сантименталност ,реших да водя борбата неравна.Два пъти пренавиване през 4-5 години...всяка пролет пълна профилактика.По време на сезона пак...Всяко пускане е тото.......е..китайския боклук как веднъж не отказа,освен когато беше паднало нивото в сондата и три дни е работила без вода,и пак не дефектира......

      Подарих ги на кумеца..и го почерпих, да не вземе да се върне с помпите!
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Помпа за поливане.

        Eee, i az imam takowa Raйдърче от руския, с метална турбина и няма какво повече да се желае за 60-70- лева...

        Коментар


        • #34
          От: Помпа за поливане.

          Видата е на принципа "много мотор-малко помпа". Мотора реве да вдигне умрелите изпод земята, а на помпената част ни дебит, ни налягане....
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Помпа за поливане.

            Добре де, пълно е с дистрибутори на Райдер, що трябва от битака без гаранция? Че и в Раднево има, както писах по-горе, онлайна магазини и т.н.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Помпа за поливане.

              Защо изключваш потопяемите помпи. Аз имам кладенец 16м. Дълбок, дълги години бяхме с вида 5, която беше спусната по средата на кладенеца. Поливаме нон стоп 3 декара градини , видата постоянно иска нещо - всяка година пренавиване, лагери, набивки, щуротии, абе ужас. Кой какво прави, аз все вадя помпа за някакъв ремонт! И то баш кога най - ти трябва. Доооста нерви се трошаха покрай нея. От там в магазина, взех една потопяема за 420 кинта Pluri City Pomp II, оранжева, май нещо такова беше. Сложих й 1 цол маркучи, вече четвърто лято, не съм я вадил, а се ползва всеки ден, лятото, с часове, буквално. Много съм доволен, родих се!
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                От: Помпа за поливане.

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Защо изключваш потопяемите помпи. Аз имам кладенец 16м. Дълбок, дълги години бяхме с вида 5, която беше спусната по средата на кладенеца. Поливаме нон стоп 3 декара градини , видата постоянно иска нещо - всяка година пренавиване, лагери, набивки, щуротии, абе ужас. Кой какво прави, аз все вадя помпа за някакъв ремонт! И то баш кога най - ти трябва. Доооста нерви се трошаха покрай нея. От там в магазина, взех една потопяема за 420 кинта Pluri City Pomp II, оранжева, май нещо такова беше. Сложих й 1 цол маркучи, вече четвърто лято, не съм я вадил, а се ползва всеки ден, лятото, с часове, буквално. Много съм доволен, родих се!
                Същия път го вървях и аз,само искам да убия райдера ,да пусна потопяема,че ми трябва налягане 3.5-5 бара,а райдера прави по тт данни 2.7 бара..храня 14 броя чешми и горе долу бива,но за водоструйка и ЕТ.2 баня налягането идва малко.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Помпа за поливане.

                  Кой модел на райдер е 58лв.че намерих нещо на тази цена.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помпа за поливане.

                    CPM 158 мисля че беше.


                    п.п мда...




                    Тука копнах произволно намерен материал в нета , според мен е грешка,но може и да не съм прав,максимален напор 28 метра,тоест 2.8 атмосфери ,максимално налягане 10 бара ?... А сега де, грешка ли е това или има нещо което пропускам?
                    Тези 80 градуса също не ги виждам,но да речем,за нашите нужди е все тая!
                    Последно редактирано от Roninn; 08-08-18, 01:16.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помпа за поливане.

                      Хоум макс ,днешната брошура,мога да издействам и 10% отстъпка май,но трябва да питам.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помпа за поливане.

                        Анатолий,Благодаря за съветите и отделеното време.
                        Днес бях в Пловдив,и можех да отида до руския пазар да си купя още една.
                        Но,за сега се отказвам да търся друга помпа,ще мъча румънската,пък колкото устиска.
                        Не съм ги карал да и дават 2г.гаранция,но ще я ползвам със сигурност.
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 12-08-18, 15:03. Причина: правопис
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помпа за поливане.

                          Помпа за 58лв.https://www.bagira.bg/2073/%D0%B2%D0...rd-wp60-raider

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X