Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоваканция 2018 - Турция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоваканция 2018 - Турция.

    Дъждът постепенно се усилваше. Вече усещах как и през вентилационните отвори на каската започваше да нахлува вода, не помня да ми се случвало някога. Плътната сива пелена над пътя бе толкова гъста, че колите отбиваха от пътя, аз упорито продължавах да карам, следвайки осевата линия на двулентовият път, докато светкавиците чертаеха криви в небето и никакви шансове за спиране на потопа. На няколко пъти усетих как мотора се пързаля по водните вади, аквапланингът с тежек мотор е доста неприятно усещане. След осемчасовото каране в дъжд, ръцете ми бяха измръзнали, бях доста мокър и уморен, дори моторът не отчиташе нормална работна температура, охлаждан от непрекъснатите струи вода. Поне бях близо до желаната точка. Някъде в европейската част на западна Турция.
    В моментното избистряне, видях бензиностанция и свих. Макар и нова, бе пуста, коли нямаше, но пък вече можеше да се похвали с паркирал мотор отпред и неориентиран подгизнал индивид със син дъждобран-яке, оранжев „непромокаем” панталон, и също толкова непромокаеми стари ботуши.

    https://youtu.be/bMmtYHl2bAc

    Южна дестинация? Лятно возене? Жега, безкраен път, бавно спокойно каране, свирукане в каската от кеф... Изхилих се сам на плановете които витаеха в главата ми няколко дни преди да потегля. Каквото такова - денят не винаги си личи от сутринта. Извадих смачкан пакет цигари, и подбрах най-сухата, запалих, после бавно отпих някаква изотонична напитка от добре брандирана бутилка, изпъстрена с много Е та, витамини , минерали и бог знае какво още. Не е пък толкова зле, мислех си докато си джваках по паркинга в опити да се раздвижа. Нормално е като караш мотор да се намокриш си казах, и се опитах да се насладя и на това. Пътуването тепърва започваше...


    Това можеше да е началото на мотопис, но няма да е, поне за момента нямам муза и желание, за това ще постна едно клипче, за да не замине в небитието, а после и фоторезюме. Получи се хубава мото-ваканция, с малко по различен формат. Към момента Турция определено е чудесна дестинация, поради ниският курс на лирата, така че силно я препоръчвам.

    https://www.youtube.com/watch?v=JoUcLE1rUTQ

  • #2
    От: Мотоваканция 2018 - Турция.

    Дори и да не го довършиш и да си остане само като анонс, пак е супер. Просто един полъх на свеж хумор и онова неописуемо чувство в началото на пътуването с мотор по непознати места, без да бързаш, без да имаш график, без планове - просто ей така, да се возиш. И спътник-приятел, с който се разбирате без много приказки, и си пиете кафетата и биричките. Безценно!
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #3
      От: Мотоваканция 2018 - Турция.

      Разкошно е това филмче със снимките. Сутрин си го пускам, за да ми оправи настроението през целият ден.
      А ти, Гошо, при толкова мотори, които имаш - Триумфа, БМВ R 1200 GS, как стигна до това старо RT?
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Мотоваканция 2018 - Турция.

        Дааа, и цветът на чая е точно този!
        Поздрави!
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Мотоваканция 2018 - Турция.

          Очакваме с нетърпение целия пътепис. Клипа е много добър, така че съм в очакване да пътувам с Вас.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Мотоваканция 2018 - Турция.

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            А ти, Гошо, при толкова мотори, които имаш - Триумфа, БМВ R 1200 GS, как стигна до това старо RT?

            Имах... и това е RSL, спортна натура го раздавам . Абе, важно е, че стругчето ме вози безпроблемно, другото са бели кахъри.

            Коментар


            • #7
              От: Мотоваканция 2018 - Турция.

              Железни са тия старите боксери... Железни!
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X