Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гела-Мугла-Тиград

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гела-Мугла-Тиград

    Тази седмица е гайдарското надсвирване в Гела.
    Някои го ненавиждат, на мен в комбинация с любимата ми планина ме кефи.
    Планирам за неделя обаче малко черно а именно от Гела до Мугла, от там има вариант към Смолян, но предпочитам към Триград.
    Моля за съдействие с прясна информация около маршрута и интересни места на които да се отбия.
    Благодаря предварително.
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

  • #2
    От: Гела-Мугла-Тиград

    Аз бих препоръчал разходка до връх Перелик, където беше джаз фестивала миналия уикенд. Захода е откъм Стойките-десетина километра. На Гела за първа година няма да ходя, поради невероятното задръстване на пътя, което изяжда по 2-3 часа за 3 километра.

    Коментар


    • #3
      От: Гела-Мугла-Тиград

      Мугла ми е любимо място и все ме тегли на там.....
      Благодаря за предложението колега, ако артиса време ще се възползвам....
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #4
        От: Гела-Мугла-Тиград

        Аз имам планувана почивка за двата дена (Събота и Неделя ) на Широка Лъка и ще ходим до Гела . Да питам за къде става въпрос това задръстване . Ще пътувам от Стара Загора ако има значение .

        Коментар


        • #5
          От: Гела-Мугла-Тиград

          изяжда по 2-3 часа за 3 километра. И аз смятам да се разходя до Гела,по черно не може ли да се избегне

          Коментар


          • #6
            От: Гела-Мугла-Тиград

            Първоначално публикуван от miro76 Преглед на мнение
            изяжда по 2-3 часа за 3 километра. И аз смятам да се разходя до Гела,по черно не може ли да се избегне
            За можене - може. На Превала хващаш пътя за Г. Перелик, после слизаш от асфалта по "панорамния" път за Мугла. Като стигнеш над Гела - хващаш вдясно и си готов. Само не знам как ще изглежда последният участък. Тази година бая дъждове падат и ако са минавали "трупчийките" ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Гела-Мугла-Тиград

              Чавдаре здравей, знам че доста си обикалял в тоз район и го познаваш доста добре....
              Мога ли да те помоля да пуснеш един трак?
              Благодаря предварително.
              А за задръстването - ми последните 2 години имаше доволна организация на движението от полицията и драма особена нямаше.....
              Е бавно се кара разбира се, но пък и пътя все пак не е асфалт.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: Гела-Мугла-Тиград

                Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                Чавдаре здравей, знам че доста си обикалял в тоз район и го познаваш доста добре....
                Мога ли да те помоля да пуснеш един трак? ...
                Трак от Гела до Триград ли? Точно такъв нямам, пускам трак от Превала (на пътя Смолян-Стойките) - Мугла - Чаирски езера - Триград

                Prevala-Mugla-Chairi-Trigrad.zip

                със следните уточнения:

                От/към Гела черното не съм го карал. Ползвал съм другия път, който е на червеното тракче до/от Стикъл. Тази година не знам как е след толкова дъждове, но съм минавал по него с паркетника само с леко повишено внимание на едно - две места, където имаше изровени от пороите коловози. Сего може и да е по-весело. Така или иначе, който е за/от Гела по-добре да хване другия път от/към махала Магарджица

                Тракът от Превала е отначало асфалт (пътят за Голям Перелик), а после се отклонява по "панорамния път" към Мугла. До Мугла, пътят е предимно каменист, като има и един участък в който има и асфалт, започващ от никъде, и свършващ в никъде. След Мугла нагоре е стръмно, но каменисто изкачване и не би трябвало да има никакви ядове. След Чаирските езера обаче моят трак може да не е за всеки. Първо, че има един участък, в който ми се е налагало да си просичам път през паднали дървета, има и някой и друг "рошав" участък - камъни при стръмно изкачване, както и по-кално минаване през гора. При това мокро лято вероятно ще е калничко.

                Така че от Чаирите до Триград може да се гледа по кой път минават пикапите с туристи.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-08-18, 09:03.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Гела-Мугла-Тиград

                  Благодаря!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X