Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

    Здравейте, реших да сменя маслото на атв-то но намерих 1л 10W40 в мазето, а то събира 1,4л :/
    Какво ще стане ако сложа 1л. 10W40 и 0.4л 5W40, за да не ходя до гръда да търся 10W40

    Що за въпрос ,не мога да си обясня?
    Реших да си сменя маслото,и намерих 1л. в мазето.
    Ако нямаше в мазето,в комшията ли щеше да търси?
    При екстремни ситуации ще налея каквото имам,или каквото ми даде някой колега,
    но да сменям масло и да налея два вида,е пълна глупост!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

      Кое е глупост? И двете са “х40”- като загрее двигателя, общо взето и двете вършат една и съща работа. Е, ако двигателя не изисква някакви специални добавки, ама тука само за вискозитет говорим.
      Като смесиш 2 вида масло, смяташ интервали на смяна на по калпавото от двете. Иначе нищо друго няма да стане. Това с пресичането са пълни дивотии.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

        Ще стане почти 7,5W40 ... и малко отгоре
        Последно редактирано от rmihalev; 02-08-18, 17:55.

        Коментар


        • #19
          От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E8F97FD3-306D-4C78-B026-05541D0E254E.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5795724


          Понеже редовно си спорим какво ще стане, ако се смесят 2 или повече вида масло, ето ви таблица на масла одобрени за дизелов Къмингс. Не ми се рови за бензинки, ама и за дизели ясно се вижда, че можеш да си направиш буламач, стига да си в температурния диапазон. Ако не спазиш изискването за температурния диапазон, може да ти е или прекалено “тънко” ако го караш лятото, или прекалено “дебело” зимата.
          По таблицата, при студено време около -10 до около 0, мога да си забъркам буламач от всичките 7 масла. И ще го чакам да се “пресече”...
          Последно редактирано от NIKSD; 02-08-18, 19:41.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

            Първоначално публикуван от rmihalev Преглед на мнение
            Ще стане почти 7,5W40 ... и малко отгоре
            Това ще стане пьк и двойно на количеството.

            Редовно мешам 5 с 15 пьрва цифра и последните десетина години освен да си тьрка гумите друго не става.

            5/50 за бензин мешаш с 15/40 за дизел,синтетика с минерал и нищо не става освен да сменяш на половината интервал на синтетиката.

            То и зависи кьде го сипваш де,моите много не им дреме,по спецификация да е дебело пьк какво да е
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
              Тази легенда съм сигурен, че и ти си е чувал. Затова и няма-няма и се появи тук тема “Ще се пресекат ли”. Явно всеки втори я е чувал. Аз съм я чувал от хора 60+, някои и 70+, карали през целия си съзнателен живот Москвичи, Лади, Запорожци и т.н. За сегашните масла не важи, за тези преди 40 години не знам какви бъркочи са слагали вътре. Аз самия преди 2дена смесих 3различни двигателни масла, че ми бяха останали от предишните смени.
              В по-горния ми пост споменах, че има двигателни масла, които са направени за двг с мокър съединител-хем са скъпи, хем и гордо го пише на бутилката им. Та ако двигателя е такъв, то автора по-добре да си сложи такова, за да не бере ядове. Не съм имал възможност да ги пробвам, защото всичките ми руски кочини на две колела вървят на М10Д в скоростите.
              И на запорожец ( Не заслужава главна буква) ако пресечете маслото..... Пресича се когато се смеси масло с вода
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #22
                От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                Па ти не знаеш ли , че първите цифри означават водно съдържание.От там и вероятността за пресичане при смесване
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                  АТВто вероятно е китайско, без филтър. Наливай най-евтиното, с най-нисък клас всесезонно и ще пее.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    А задалия въпроса май вече е отишъл до грЪда и не му и дреме за тукашните писания.
                    Цъ! Не у грЪдо , а у съседния раздел
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво ще стане ако смеся 2 масла ?

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Цъ! Не у грЪдо , а у съседния раздел
                      И там писах, ама някой ме изтри. Явно няма кой да му каже на колегата да не пуска една и съща тема на няколко места.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X