Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес ML 270 не върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес ML 270 не върви

    Здравеите колеги!
    Преди няколко дни си купих ML 270 автоматик модел 2003та година. Като цяло ми харесва и не е зле но проблема е че е доста тромав.... скоростите включват и кикдауна работи, на таблото нищо не свети. Имам съмнение че маи не се включва турбото при настъпване изпушва леко черно. Пали и работи много добре, на празен ход се форсира нормално. Каран е основно градско в Лондон до сега ако има значение.... в момента е на около 133000 мили.
    Та въпроса е какво може да е сдало багажа идали с някоя от тези джаджи с блутуута мога да му прочета грешките и ако да каква да си купя... ще го прибирам след около два месеца към България на собствен ход и бих искал да го оправя преди това. Радиото също е кодирано но там мисля чи ще намеря кода от дилъра...
    Двете брони също са му спукани и се чудя дали да не си купя направо две от тук.... или да ги лепя тези в България, ама общо взето ще се кара като отпускарска кола и външния вид не е от голямо значение,та тях съм ги оставил за последно.

    Още един въпрос на въздушния филтър има някаква врътка с проценти, някаква идея за какво е?
    Има копче за бързи и бавни но маи не работи само мига лампата на таблото и до там, четох че някои от този модел нямяли бавни скорости... как да разбера дали моя има?

    Благодаря ви много...
    0-

  • #2
    От: Мерцедес ML 270 не върви

    Никакви джаджи няма да помогнат, това си иска Star Diagnosis - намери някой с такава. Моя е на 24 години и нищо освен тази диагностика не върши работа, за МЛ не си и помисляй.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес ML 270 не върви

      Проблемът да го боря сам е че съм го спрял пред къщата ми и за да го преместя трябва да му платя всичко... демек застраховка и данък. Просто тук си имам друга кола и тая не мисля да я мърдам преди да тръгна към България. Купих му вече 8 литра Кастрол магнатек 5w30 и филтър даже...
      0-

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес ML 270 не върви

        Аз съм пробвал не сам, ами в една камара сервизи с Бош диагностика с все лицензи - ми не ще. Излизат само някои неща. И не само в моя град. Намери някой с такава диагностика да дойде до вас, събира се в пазарска чанта с все лаптопа и кабелите.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес ML 270 не върви

          Този вариянт може и да стане, ще потърся.
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес ML 270 не върви

            Мога да помогна с кода на радиото, евентуално, срещу ВИН - на лс.

            Иначе - категорично - DAS Extry или StarDiagnosys - едно и също е - само и единствено това. Всичко останало е палиативно решение.
            Е, и компетентен специалист, който да я ползва диагностиката де.
            Задължителна разпечатка на резултатите преди четенето, и след това!

            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес ML 270 не върви

              Мерси колега определено ще извикам някои, а за радиото довечера ще видя вин номера и ще ти бъда много благодарен ако намериш кода! Иначе определено джипката ми харесва...
              0-

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес ML 270 не върви

                Има си бързи и бавни.Лягаш отдолу и гледаш кутията -ще видиш редуктор който много прилича на този на мотор на чистачките.На три болта е.Развиваш и почистваш, гресираш и пробваш дали върти.имаше някакъв превключвател вътре, провери дали работи.Другото както казаха колегите-след диагностика, каквото може ще помагам.Само да ти кажа-ремонт за 800лв. които ми поискаха в един *****звезда, след 2 дни четене и мислене с диагностиката ми излезе 85лв.
                Р.Р. Мирише ми на вихрови клапи и вакуум на турбото, ама ха да видим.
                Последно редактирано от dragon_hifi; 31-07-18, 20:32. Причина: допълнение
                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес ML 270 не върви

                  Преди да гледаш от доло първо кажи как пробваш да включиш бавни.
                  Правилно е лоста за,скорости на свободна демек N натисната спирачка и тогава натискаш копчето.

                  Врътката с проценти на въз.филтър ти показва колко ти е задръстен.Като индикатора на прахосмукачките.
                  Последно редактирано от Даниел Чобанов; 31-07-18, 21:36.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес ML 270 не върви

                    Във всмукателния колектор има клапи, които се задвижват от ел. мотор, като се кара основно градско правят нагар, клеясват и спират да работят! От там се променя количеството въздух и се получава това като при теб!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес ML 270 не върви

                      Благодаря ви колеги, за бавните явно са клеясали... включвам ги по следния начин: Спирам оставям го да работи натискам спирачка и включвам на N тогава натискам копчето и лампата примигва три пъти бавно после няколко пъти бързо, но нищо не се включва. Предишния собственик който е и само един ми призна че никога не ги е включвал... индикатора на филтъра показва 100 така че е ясна историята ще го сменя. Общо взето си има забележки и се бях отказал да го взема но човека направи такава оферта че ми беше неудобно да си тръгна. Бях се засилил да си търся Терано но не съжалявам за избора, определено това е колата дето ми трябва, освен тези два проблема всичко му работи и има 4 нови гуми...
                      0-

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес ML 270 не върви

                        Колеги този ML как понася стоенето без акомулатор, и като цяло има ли какво повече да се шашне освен радиото при смяна на акомулатора? Питам понеже ми казаха че имало някъде още един малък акомулатор и големия се сменял по специялен начин за да не се гръмнел някакъв електронен блок в задния калник....
                        0-

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес ML 270 не върви

                          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                          Колеги този ML как понася стоенето без акомулатор, и като цяло има ли какво повече да се шашне освен радиото при смяна на акомулатора? Питам понеже ми казаха че имало някъде още един малък акомулатор и големия се сменял по специялен начин за да не се гръмнел някакъв електронен блок в задния калник....
                          Това за стария мл не важи.
                          И акумолатора си е обикновен.По принцип стария по трудно се шашка дори хич.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес ML 270 не върви

                            Колеги да напиша до къде го докарах с джипката... Минаха двама диагностици уж със правилните диагностики, но нищо не намериха. Явно толкова и разбират....
                            Смених въздушния и горивния филтър, маслото и филтъра, около и по дебитомера,и по маркуча от турбото има леко омасляване ... това кзват че уж било нормално, но не ми се вярва, въздушния филтър беше чист.

                            След като смених всичко и диагностиците удариха на камък реших да пробвам да откача дебитомера, и колата започна хептен да хе върви и да не вдига над 2500 оборота. След като го закачих изведнъж тръгна доста по добре, но за кратко. Явно проблема е в дебитомера, другата седмица ще купя нов и ще го сменя да видим какво ще стане.

                            Климатика ми направи впечатление че в началото тръгна да охлажда после спря, като го загасих и запалих след малко пак тръгна и пак спря... явно е за зареждане или нещо не е наред и при него...

                            За днес толкова другата седмица ще видим какво е станало с дебитомера...
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес ML 270 не върви

                              На тия пичове това може да им е хобито, но не и професията.
                              Ако в колата има някакви грешки, то тия трябваше да ги открият на едро и в подробности. Вероятността да няма грешки е относително ниска, при положение, че на тебе ти прави впечатление, че не е както трябва.
                              Климатика се диагностицира по същия начин, както и всеки модул в колата, така че тия дилетанти би трябвало да открият и проблемите му...

                              Не са били това хората!

                              Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X