Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес ML 270 не върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мерцедес ML 270 не върви

    Колеги чудя има ли начин да накарам оригиналните фарове да светят като на кола с лява дирекция? Не че е проблем да ги сменя ама не ми се иска, очудващо запазени са, направо неразличими от нови а от ляв волан само изгорели ми предлагат...
    0-

    Коментар


    • #32
      От: Мерцедес ML 270 не върви

      И така колеги, късметлия съм, намерих и предна броня на добра цена... даже ще има датчици за парктроник за подаряване. Просто моя няма, та мисля да загладя дупките с кит преди боядисването.
      0-

      Коментар


      • #33
        От: Мерцедес ML 270 не върви

        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение

        Колеги как се сваля този багажник? Няма ключалки, няма и болтове... нямам и ключ. А не ми се иска да го махам хамалската може някога да ми потрябва...
        Това трябва да са някакви тапи по краищата на гредите или се махат целите черни пластмасови / гумени накрайници. След това обикновено се бърка в кухите греди с шестогран, torx или друго (продавачите на багажници ги продават със съответния инструмент за стягане) и се развива.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Мерцедес ML 270 не върви

          Тапи са. Имам подобен (но оригинален на Мерцедес), хващаш тапата от долната и страна с отверка или нещо подобно и я повдигаш нагоре, зад нея има болт с шестограм.
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #35
            От: Мерцедес ML 270 не върви

            QUOTE=badboy86;3363599]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180811_165328-1209x1612.jpg
Прегледи:1
Размер:333.5 КБ
ID:5797582

            Колеги как се сваля този багажник? Няма ключалки, няма и болтове... нямам и ключ. А не ми се иска да го махам хамалската може някога да ми потрябва...[/QUOTE]

            Дърпаш това дето стърчи навън и после го въртиш обратно на часовника. Поне при мен е така.

            Коментар


            • #36
              От: Мерцедес ML 270 не върви

              Благодаря колеги, ще пробвам. Някои има ли идея колко може да носи този багажник.
              0-

              Коментар


              • #37
                От: Мерцедес ML 270 не върви

                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                Колеги чудя има ли начин да накарам оригиналните фарове да светят като на кола с лява дирекция? Не че е проблем да ги сменя ама не ми се иска, очудващо запазени са, направо неразличими от нови а от ляв волан само изгорели ми предлагат...
                На външен вид фаровете изглеждат еднакви ама това е само на външен вид.

                По закон светят в различни посоки -така че ако в КАТ бг ги мерят няма начин (освен ако не платиш бакшиш) да са ОК за движение по пътища с нормален волан.

                Коментар


                • #38
                  От: Мерцедес ML 270 не върви

                  След като си с ML след 2002 значи че късите са с лупи ,а тогава не би трябвало да има някакво значение дирекцията , лява или дясна.Лупите светят еднакво , а за дългите пък е без значение дирекцията.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мерцедес ML 270 не върви

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    След като си с ML след 2002 значи че късите са с лупи ,а тогава не би трябвало да има някакво значение дирекцията , лява или дясна.Лупите светят еднакво , а за дългите пък е без значение дирекцията.
                    Не е съвсем така. И с лупи, и без тях, нашенските и англичанските фарове светят различно. Някои имат подвижна бленда с която се превключват RHD / LHD.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мерцедес ML 270 не върви

                      Благодаря ви колеги, свалих багажника днес. Оказа се много лестно цялата тапа в края на гредата се издърпва и с въртене се откопчава. Днес имах малка изненада със задните накладки, изглеждат еднакви ама се оказаха с 2мм по широки в металната част и не влизат в апарата....
                      0-

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мерцедес ML 270 не върви

                        Върху накладките има залепена една ламаринка,която пречи на някои накладки да влязат. При мен това се случи на последната,която трябваше да вкарам. Отстраних я,тъй като не можах да си обясня функцията й, и накладката си влезе без проблеми. Няма и някакво неблагоприятно повлияване на спирането.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мерцедес ML 270 не върви

                          Ламаринките не са проблен, самата плочка дето е залепено феродото е с 1мм по голяма, иначе е еднаква... явно са менте нищо че взех уж най скъпите в магазина
                          0-

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мерцедес ML 270 не върви

                            За не вървенето, виж си пласмасовия изход от студената част на турбото към кулера. С времето се опича от топлината, и започва да губи налягане.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мерцедес ML 270 не върви

                              Така и така си го бил разглобил, да беше почистил и ЕГР. Гаранция е пълен с катран, щом е каран само на градско. ДПФ филтъра и той сигурно е пълен с гнус. Ама щом още не е светнал чека, едно разкършване по магистралата на 3000-3500 оборота с добавка на Wynn в нафтата ще го продуха
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мерцедес ML 270 не върви

                                Егр а го почистих, имаше бая отаени сажди в консистенция като на грес, дпф не знам дали изобщо имам...
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X