Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес ML 270 не върви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мерцедес ML 270 не върви

    Единия беше от RAC и я закачи на тяхната диагностика... каза че нямала грешки и двигатела работел добре, което на празен ход си е вярно, но не вярвам да няма грешки... Взе 30 кинта понеже съм им клиент за другата ми кола и го пратих да си ходи... Ама като го видях как търсеше буксата под жабката в ляво а не под волана ми стана ясно че няма да стане работата.

    Втория беше по реклама в интернет като мобилен сервиз за мерцедес и бмв... на въпроса по телефона дали има стардиагносис каза да, дойде закачи го чеса се половин час каза че всичко за него е наред и нямало грешки и срещо 25 паунда си тръгна... Климатика го забелязах по късно че прави магарий като почнах с експериментите...
    0-

    Коментар


    • #17
      От: Мерцедес ML 270 не върви

      При климатика вероятно е дехидратор - задръстен е и като поработи малко систетемата вдига голямо налягане и изключва пресостата. След като рестартираш всико се повтаря.
      Ако е дехидратор самата част не е скъпа - незнам колко би стривала смяната в UK, понеже се източва фреона, и се зарежда отново.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #18
        От: Мерцедес ML 270 не върви

        Колеги след неуспешните диагностики тоя уикенд не издържахме и с едно приятелче взехме по един кашон бира и по едно гедоре.... След няколко часа го бяхме оставили почти на гол блок и в крайна сметка намерихме проблема оказа се скъсан маркуч за вакум към актуатора. Вече колата върви добре но при настъпване с газ до дупка май пуши повече от нормалното. Когато се форсира на място почти няма пушек...но в движение се забелязвакато му подам газ до дупка.
        0-

        Коментар


        • #19
          От: Мерцедес ML 270 не върви

          С какви ключове свалихте декоративните капаци над двигателя,че главите на болтовете ми се виждат с непозната форма?

          Коментар


          • #20
            От: Мерцедес ML 270 не върви

            На тоя бяха обикновен шестограм на малкия капак и торкс на големия.
            0-

            Коментар


            • #21
              От: Мерцедес ML 270 не върви

              Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
              При климатика вероятно е дехидратор - задръстен е и като поработи малко систетемата вдига голямо налягане и изключва пресостата. След като рестартираш всико се повтаря.
              Ако е дехидратор самата част не е скъпа - незнам колко би стривала смяната в UK, понеже се източва фреона, и се зарежда отново.
              Ако е дехидратор ще прави конденз или дори ще се заскрежава, защото изпарението става в него вместо в изпарителя. То няма лошо да го смени, ама общо взето това са симптомие за смяна. Ако няма поне конденз, много е вероятно да е запушен кондензатора - играх го това миналото лято, точно със същите симптоми като горепосочените - пуска се, вдига налягане, изключва по налягане и толкоз. След примерно половин минута - пак така. И това само в жегите. На по-хладно си работеше прривидно нормално.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Мерцедес ML 270 не върви

                С тези симптоми при мен беше дехидратор. Това W124 2.0.

                Разбира се, повредата може да е навсякъде
                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                Бахти, как се изказах...

                Коментар


                • #23
                  От: Мерцедес ML 270 не върви

                  Относно невървенето - вижте клапите във входящия колектор в какво състояние са. На баджанак ми се бяха разпаднали - били са бакелитови или от някаква пластмаса, по неговите думи. Премахват се, може да е нужна и някаква софтуерна интервенция покрай което. Симптоми - с 300 зора 120км/ч и нищо друго.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мерцедес ML 270 не върви

                    Моя след като му закачихме актуатора тръгна доста добре... клапите се движат и са цели поне за сега. Малко прирушва черно като го сръчкам с газ до дупка, но това може би ще се окаже и от задръстени с масло и сажди гърнета и въздухопроводи... не го знам колко време е каран без турбо. Климатика мисля да го пипат маисторите в България, просто нищо не мога да направя по него с подръчни инструменти.
                    Един въпрос, спукани са ми предната и задната броня и се чудя дали да купя брони от тук и да ги боядисам, или да лепя тези... дали се лепят сполучливо....
                    0-

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мерцедес ML 270 не върви

                      Ако имаш възможност брони си вземи, защото са от някаква гадна пластмаса.Много лесно се трошат, особено зимата.
                      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мерцедес ML 270 не върви

                        Лошото е че и тук явно се трошът... за две горе доло здрави ми искат 300 паунда а джипа го взех за 450
                        Имаш ли представа дали подлежът на лепене...
                        0-

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мерцедес ML 270 не върви

                          Метална подложка отзад с поп нитове отпред.Между подложката и бронятя влакнест кит на тънко.После кит отпред , шлайф и боя.С лепило е пунтамара и се троши при първия натиск.
                          Последно редактирано от pgv64; 29-08-18, 19:26.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мерцедес ML 270 не върви

                            Мерси за технологията колега, явно така ще е лошото е че при мен липсват и малки парченца. Мисля да ги пратя на някой дето това му е работата да ги залепи качествено като го докарам в бг.
                            0-

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мерцедес ML 270 не върви

                              Мерси за технологията колега, явно така ще е лошото е че при мен липсват и малки парченца. Мисля да ги пратя на някой дето това му е работата да ги залепи качествено като го докарам в бг.
                              0-

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мерцедес ML 270 не върви

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180811_165328-1209x1612.jpg
Прегледи:1
Размер:333.5 КБ
ID:5797582

                                Колеги как се сваля този багажник? Няма ключалки, няма и болтове... нямам и ключ. А не ми се иска да го махам хамалската може някога да ми потрябва...
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X