Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    А прдставяш ли си колко пари щеше да изкара, ако я беше оставил на някой специалист дето това му е работата да я поправи и как нямаше да си загуби времето.
    Иска се и мааалко четене - по-горе съм писал, че не искаха да я приемат за ремонт в близката работилница за поправка на домакински ел. уреди. Много сложно било - имало контролери, не знам си какво. По-далече реших да не търся работилница. ИнтернетО е много полезно нещо - има указания и споделен опит за ремонт на всичко.
    Навремето така си поправих бойлер на морето - по симптомите намерих тема в БГ-форум за модела, снимки как се отваря, какво се вади и т.н. А беше над 10-годишен и мислех да го хвърлям и да купувам друг... За целта трябваше да ходя до Бургас или Варна. Ама като няма техници и продължават да не са развити тия услуги, така ще бъде.
    ЧъСъЙ-ту може да си поправи бойлер и кафе-машина, а някой мързеливец пропуснА да вземе стотина лева. Виж да изтегли кредит не е пропуснАл, само вноските пропуска и ривье "що държавата не праЙ нищо по този навъпрос"...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Иска се и мааалко четене - по-горе съм писал, че не искаха да я приемат за ремонт в близката работилница за поправка на домакински ел. уреди. Много сложно било - имало контролери, не знам си какво. По-далече реших да не търся работилница. ИнтернетО е много полезно нещо - има указания и споделен опит за ремонт на всичко.
      Навремето така си поправих бойлер на морето - по симптомите намерих тема в БГ-форум за модела, снимки как се отваря, какво се вади и т.н. А беше над 10-годишен и мислех да го хвърлям и да купувам друг... За целта трябваше да ходя до Бургас или Варна. Ама като няма техници и продължават да не са развити тия услуги, така ще бъде.
      ЧъСъЙ-ту може да си поправи бойлер и кафе-машина, а някой мързеливец пропуснА да вземе стотина лева. Виж да изтегли кредит не е пропуснАл, само вноските пропуска и ривье "що държавата не праЙ нищо по този навъпрос"...

      Е айде сега, ще искаш и държавата да ги гони, да вземе парите и накрая да ти даде отчисления на тебе.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        А прдставяш ли си колко пари щеше да изкара, ако я беше оставил на някой специалист дето това му е работата да я поправи и как нямаше да си загуби времето. Ама ей на, не си цени труда и времето.
        Абе не мога да вдена как ги смятате тези пари. По принцип се поправя в свободното време. Няма толкова загубен човек /даже и във форумът / който да не си направи сметката и да е толкова претрупан от високо платена работа, че да жертва доход за да поправи нещо което е на по-ниска стойност от това което ще изкара за същото време. Когато тегли чертата ще види заслужава ли си да го поправя /даже в работното си време/ или направо да си купи ново.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Абе не мога да вдена как ги смятате тези пари. По принцип се поправя в свободното време. Няма толкова загубен човек /даже и във форумът / който да не си направи сметката и да е толкова претрупан от високо платена работа, че да жертва доход за да поправи нещо което е на по-ниска стойност от това което ще изкара за същото време. Когато тегли чертата ще види заслужава ли си да го поправя /даже в работното си време/ или направо да си купи ново.
          E то затова е темата. В страните където няма "високо платена работа" народът кръшка от нископлатената такава или си уплътнява свободното време, в което така или иначе няма какво като "големи пари" да изкара, за да си поправя сам вещите или да поправя вещи на приятели, затова старите вещи живеят по-дълго в бедните страни.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Да бе да,то за това имаше снимка някъде ма не беше на Хладилник Мраз или Перла 05,някакви Лади се подмятаха които вадели по 100-200-300 километра ма нещо тука гледам не ги карат
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Мразове безкомпресорни имах дълго времв 2 бр. вкъщи и 1 в офиса. Два от 1966 г., третият от 1974 г. Два-три пъти им сменях изгорели нагреватели (още продаваха), накрая ми омръзнаха (искат размразяване, малки са им камерите) и ги изхвърлих работещи.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                На тебе баш нали знаеш колко ти вярвам,’оди успивай някой друг
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Безкомпресорен мраз си имам на село... никой не му помни годините, до преди 5 се ползваше като основен хладилник! нищо не му е сменяно и има бая ръжда... ама определено надживя един опел кадет и няколко руски коли ремонтира се с преобръщане нагоре с краката за няколко минути и то само ако е спрял тотално да работи, не бръмчи изобщо! Но хубаввите страни са до тук по разход на ток сравнен с ефективност няма кой да го бие....
                  0-

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                    Безкомпресорен мраз си имам на село... никой не му помни годините, до преди 5 се ползваше като основен хладилник! нищо не му е сменяно и има бая ръжда... ама определено надживя един опел кадет и няколко руски коли ремонтира се с преобръщане нагоре с краката за няколко минути и то само ако е спрял тотално да работи, не бръмчи изобщо! Но хубаввите страни са до тук по разход на ток сравнен с ефективност няма кой да го бие....
                    Да, с преобръщане Но понякога се налагаше да му се смени нагревателят - една тръбичка, залята с керамика и с две кабелчета стърчащи от нея. Проблемът им беше малката камера и че трябва на всеки 2-3 месеца да се изключват за размразяване. Новите, дори да нямат "auto-defrost" функция, могат с години да работят, без да се налага да ги изключваш... "с години" ъ-ъ-ъ силно казано - колкото им издържи компресорът. Ама са по около 300 лв., а едно време без далавера се намираха само в "Корекома" като най-евтиният с размерите на безкомпресорен "Мраз" и то "куча марка" беше 300 USD. Ценност си беше хладилникът, мда-а-а-а. Преди две години купих последователно 4 бр. - за офиса, за вкъщи, за майка ми и за тъщата - с доставка, "монтаж", изнасяне и изхвърляне на стария, като на всеки следващ ми даваха все по-голяма отстъпка. Сега им изтича гаранцията, ще видим колко ще устискат.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Относно "дълговечността" бих искал да споделя два скорошни случая, които ме карат да мисля, че намалената дълговечност се дължи в много случаи на умишлена намеса от страна на оторизираните специалисти:
                      1. Нося косачка в специализиран сервиз за профилактика и смяна на масло. Връщат ми я препълнена и за малко да я бракувам - цел, според мен - да ми продадат нова.
                      2. От вибрациите ( и нехайно отношение от моя страна) се загубва едното винтче на капака на другата косачка - нося я в друг - отново оторизиран сервиз - връщат ми я с думите: "може и да не запали... Пренарязахме една резба...". Нося я на село, паля -стърже нещо здраво. Сложили един по дълъг винт. Подложих шайби оправих я, но единият винт постоянно се саморазвива - установих, че трябва да е 1/4 - т.е. външен диаметър на резбата 6.35, а хубавците го пренарязали с М6. Е, няма как да е случайно това - и тия искат да ми продадат новакосачка.
                      Приятел купи нова, по същото време по което аз купих двете втора употреба, коси му "майстор" срещу заплащане, ползва само оторизиран сервиз - равносметката му до сега е: смяна на двигател 400 лв, смяна на шаси - 280 лв, сега шасито отново е разбито, вероятно и валът е изкривен...
                      Само споделям, без да искам да засегна никой "майстор".
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Е има доста евтини косачки, ма дявол знае колко ще изкарат.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          Относно "дълговечността" бих искал да споделя два скорошни случая, които ме карат да мисля, че намалената дълговечност се дължи в много случаи на умишлена намеса от страна на оторизираните специалисти:
                          1. Нося косачка в специализиран сервиз за профилактика и смяна на масло. Връщат ми я препълнена и за малко да я бракувам - цел, според мен - да ми продадат нова.
                          2. От вибрациите ( и нехайно отношение от моя страна) се загубва едното винтче на капака на другата косачка - нося я в друг - отново оторизиран сервиз - връщат ми я с думите: "може и да не запали... Пренарязахме една резба...". Нося я на село, паля -стърже нещо здраво. Сложили един по дълъг винт. Подложих шайби оправих я, но единият винт постоянно се саморазвива - установих, че трябва да е 1/4 - т.е. външен диаметър на резбата 6.35, а хубавците го пренарязали с М6. Е, няма как да е случайно това - и тия искат да ми продадат новакосачка.
                          Приятел купи нова, по същото време по което аз купих двете втора употреба, коси му "майстор" срещу заплащане, ползва само оторизиран сервиз - равносметката му до сега е: смяна на двигател 400 лв, смяна на шаси - 280 лв, сега шасито отново е разбито, вероятно и валът е изкривен...
                          Само споделям, без да искам да засегна никой "майстор".
                          Сервизите са калпави просто, за сметка на това пък струват скъпо на производителя.
                          Проблема със сервизите е много голям, не само в България. Имам малък опит със сервизи и съм много, ама много разочарован от некадърността им, дали защото малко или много съм се замимавал с електроуреди не знам, но са много зле.

                          Последно ми скъсаха нервите миналата година с ново радио на колата, втората най-популярна марка на цена близо 300лв.(сравнително висок клас). Малко след като го сложих в колата взе да губи захранване за кратко и да се рестартира при преминаване през неравност най-често. Връщам го в магазина, те го изпращат в Пловдив на сервиз. След около 2 седмици отивам да питам какво става - ами не са се обадили, аз ще им се обадя да проверя. След още една седмица беше върнато с увити със скоч букси. Слагам го на колата - същата работа, даже по-зле и още на следващия работен ден го връщам пак в магазина. Пак след 2 седмици отивам да видя какво става, вече момчето в магазина го хваща срам, ама няма какво да прави, за месец и половина радиото е било в мен по-малко от седмица и то полу-работещо и ми признава, че първия път го биле забравили и като им се обадил се сетили. Каза също, че тъкмо го монтирали в тяхна кола тъй като не можели да разберат дали изобщо му има нещо. След още седмица ми го върнаха - проблема бил слаба или липсваща спойка на масата и като се мине през неравност губи маса и се изключва. Почти 2 месеца сага, бях побеснял, първия път изобщо не са го отваряли тъй като са мислели, че проблема е в колата.

                          До някъде и кофти потребителите са проблем. Повече от половината уреди стигнали до сервиза нямат проблем, а собственик който нещо не е успял да се оправи с уреда или е имал друг проблем, който не е свързан с уреда, но му влияе по някакъв начин. Сигурно в по-горе споменатия сервиз са минали десетки радия на които проблема е в колата и за това не са обърнали и внимание.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Абе не мога да вдена как ги смятате тези пари. По принцип се поправя в свободното време. Няма толкова загубен човек /даже и във форумът / който да не си направи сметката и да е толкова претрупан от високо платена работа, че да жертва доход за да поправи нещо което е на по-ниска стойност от това което ще изкара за същото време. Когато тегли чертата ще види заслужава ли си да го поправя /даже в работното си време/ или направо да си купи ново.
                            Колкото по високо платен си, толкова по скъпо ти е и свободното време.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Ама сега тука само за високоплатените ли ще говориме. Щото пак държавата се споменава, тука така било, пък ТАМ не било така. ТАМ нископлатени нямат ли си, некви дето сами си човъркат нещо си също ли нямат.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Колкото по високо платен си, толкова по скъпо ти е и свободното време.
                                ... да, ама толкова по-скъпо (независимо свободно или не) ти е времето за разправия с кретени от сервизи/поддръжка/обслужване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X