Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

    На мен все още ми е трудно да обясня на някои хора защо предпочитам да ......
    Щот си извратен.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      А така,кажи му го,че на мен не ми вярва
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Става дума за програмирана трайност - едва ли са си правили точно тази сметка при производството на един храсторез, евтин китаец, дето си купихпреди малко над година. Разглоби се сам, докато работеше, на около 20-тия час работа. Просто всички болтове взеха да му се саморазвиват. Аз спирах, подзатягах, продължавах, ама нещо вече се разви и вътре в него и спря окончателно. Лошото е, че му беше изтекла гаранцията. И храстореза се озова при майстор. Човека погледна машинката и каза, че и знае проблема. Оправи я. Същевременно със същите китайци съседите ми си бръмчат години наред и не им правят проблем. Е да де, но имало един чалъм - работело се с тях около половин час, след което се спира машинката за около 15 минути и след това пак се работи половин час. А аз като го награбя, докато не свърша готовата двутактова смес, не спирам. Ама те са си там и могат да си позволят да проточат едно косене няколко дни, а аз отивам веднъж в месеца и бързам да свърша всичко.
        А какъв бил проблема - карбуратора не бил завит с някакви специални болтове, които не се саморазвивали, а с обикновени. Смени ми ги майстора със специалните, сложи и едно като силикон срещу саморазвиване. Със същото уплътни и останалите болтове. Предупреди ме да мина на режим половин час работа, 15 минути почивка. Сега съм любопитен да видя колко ще изкара.
        В тази вещ никой не е програмирал износване или нещо друго. Направили са я колкото може по-евтина и докато изкара. Е ще изкара, както и да се гавря с нея, защото майстора е през три къщи, не взима скъпо и като си тръгвам мога да му я оставям всеки път и да си я взимам готова за работа на следващото ходене. А разликата в цената с хубава ще я дам във вид на ремонти, но за поне 6 или 7 години.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Евтин ти майстора,пробвай го тоя номер тук и забравяш и за майстори и за ремонти.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Точно затова този храсторез ще изкара дълго - ремонтите са евтини, майстора на удобно място и винаги под ръка. То и колко да ми вземе - за под час я разглабя на всички съставни части и я сглабя. Като резервни части засега са болтовете, дето държат карбуратора на мястото му. Иначе машинката е такъв боклук, че правилното действие е да я засиля в срапа. Ама докато не счупи някоя по-скъпа част, ще е така. Иска ми се да си купя някоя четиритактова, японска, ама не само като марка, ами и произведена в Япония. Тогава ще знам, че на какъвто зор да я подложа, ще издържи. Няма да ми изтръпват ръцете, няма да ми бръмва главата, няма да се надишвам с недоизгорели газове... Е да де, ама цената е х10. За няколко пъти в годината - ще стане и сегашния.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Евтин ти майстора както казах,я да ти взима по 120 кинта на час и да видим.

              Дано издържи за там каквото я мислиш.

              Под наем свестни няма ли?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Още един куриоз - наема е по-скъп отколкото този да ми го ремонтират всеки път. Ако ми взимаше 120 на час щях още в началото да купя не за 150 лева, а нещо в зоната на 600.
                Интересно ми е колко ще издържи до следващия ремонт.

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Под наем пак ли е бесен китаец?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Тия имат елементарно устройство. Не можеш ли да я ремонтираш сам? Комшито дори основен ремонт си направи за час, разправя, че и центровка не се прави.
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Под наем пак ли е бесен китаец?
                    Те и повечето "маркови" се правят в Китай. Аз лично не съм доволен от една щил-ка. Трудно я паля, докато с фрезата и косачката палят от раз. Пък са бесни китайци.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Ако ти е стар щил-а се пали така - смукач, дърпаш въжето и щом припука веднага връщаш смукача. Иначе се дави и пали много трудно и след време.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ...Тръмп е артист (бе кой го кръсти тоя за биснесмен?!)...
                        Абе то и Рейгън беше артист. Даже професионален . За което русняците го карикатуреха в "Кракадиль".
                        Ама ей на ....
                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Дядото е ходил до Истанбул с ЗАЗ от стария модел Иван Грозни и се е ВЪРНАл
                        А па един приятел беше ходИл чааак до морето с Балканче . И се върнА на всичко отгоре
                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        ...Като чета и се замислих, не съм попадал на некачествени дълготрайни вещи и преди, и сега.
                        С две изключения: Цветен телевизор Рубин 711 купен непосредствено след свадбата 1976. Точно му изтече гаранцията ...
                        Аз пък като чета и се замислих , че в онЕя години не съм чул за телевизор ( българо/съвецки) дето да не е минал поне веднъж на ремонт . Нашия първи "Огоньок" ( черно-бял) беше изключение . В смисъл че ремонта му беше многократен.А отделно като чуя думата "гаранция" пак отнесена за същите години и ми става смешно .
                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...Вие всички, фенове на здравото и вечното, що не организирате едно производство на едно конкретно нещо дето да трае колкото ви трябва?Баси мрънкането се измрънка, а насреща - нищо.
                        Айде да не е кола, нещо просто на първо време. Не знам какво. Леген за пране или нещо такова...
                        Аз освен за производство на чук за друго не се сещам
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Ей затуй "марково" е много относително понятие. Марково само на пари. Щил-а бил капризен, пък бесния китаец не бил. Щилката е на около 8 г., поне някаква автоматика да и бяха направили, като е толкова капризна. Един контролер струва стотинки.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Иванчо, ти си особен случай
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Един контролер струва стотинки.
                              Искаш ли да покажеш как се решава този въпрос на щилката с контролер?

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ......................................

                                Аз освен за производство на чук за друго не се сещам
                                Или наковалня ........................

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Иванчо, ти си особен случай
                                Още един на моето мнение ................................ К' во стАна бе Терзиев ? Май всеки ден се увеличаваме . Щом от Щил не си доволен , не знам какво може да задоволи високите ти прИтенцийЙЙЙЙЙЙ .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X