Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Щото асфалтът или валяците не са "маркови"?
    Асфалта категорично не е марков. Тия дето го полагат - хептен.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Асфалта категорично не е марков. Тия дето го полагат - хептен.
      Що па да не е? Класика е направо - внИсаме го от прЪвоизточника на самородния таков. Другото е далече - ЮАР. Петролните деривати са менте.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Що па да не е? Класика е направо - внИсаме го от прЪвоизточника на самородния таков. Другото е далече - ЮАР. Петролните деривати са менте.
        Битума си е биутм, ама трябва да се спазва и рецепта. Това не е като да правиш кекс.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Битума си е биутм, ама трябва да се спазва и рецепта.
          E, тя рецептата е спецЯлна - да изтраЙ година (сигурно и гаранцията е толкова), за да се прави след година пак. Ся, въпросът по темата е:
          - туй "програмирано стареене" ли е, или
          - туй е "дело на счетоводители" ибо знаем, че 50-70 % от цената на поръчката са за Партията, 30-20 % са за спечелилия поръчката и 20-10 % са за баш-изпълнителя ("подизпълнител") дето на практика върши работата?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            В Колибката има едно филче "Заговорът за електрическата крушка". Там е описано точно планираното остаряване на вещите и първия доказан картел на производители за планираното остаряване. Доказан с документи и архиви.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              E, тя рецептата е спецЯлна - да изтраЙ година (сигурно и гаранцията е толкова), за да се прави след година пак. Ся, въпросът по темата е:
              - туй "програмирано стареене" ли е, или
              - туй е "дело на счетоводители" ибо знаем, че 50-70 % от цената на поръчката са за Партията, 30-20 % са за спечелилия поръчката и 20-10 % са за баш-изпълнителя ("подизпълнител") дето на практика върши работата?
              Програмирано си е от всякъде.
              Преди години разговарях с едно момче германче българси зет, пътищар. Та разправя, че на тяхната фирма договорите били така: пет години гаранция, в началото ти дават парите за материал, започваш да работиш и ти изплащат периодично определени суми за труда, завършваш обекта, но не получаваш цялата сума за труда. Задържат ти някаква част, която получаваш след изтичането на петте години.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Задържат ти някаква част, която получаваш след изтичането на петте години.
                E, ма то и у нас скоро ще бъде тъй. Доскоро немаше гаранция, че "наШте ще са на вльаст" до 5 години, ама на - БойчЕто се кани да векува Само ще се дигнат петорно цените на обществените поръчки и вместо 5 едногодишни, шА сА праЙ една 5 годишна.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  E, тя рецептата е спецЯлна - да изтраЙ година (сигурно и гаранцията е толкова), за да се прави след година пак. Ся, въпросът по темата е:
                  - туй "програмирано стареене" ли е, или
                  - туй е "дело на счетоводители" ибо знаем, че 50-70 % от цената на поръчката са за Партията, 30-20 % са за спечелилия поръчката и 20-10 % са за баш-изпълнителя ("подизпълнител") дето на практика върши работата?
                  Абе то че е програмирано - програмирано е . За цялостно полагане на хасфалт по пътното платно - година . За кърпене на дупки - 6 месеца: пролет -есен или есен-пролет според зависи . Мога да снимам и кръпки, станАли наново дупки за 3 месеца .

                  Що се отнася до счетоводителите : форумния лаф ( че "рАботят на конвейера вместо Енджинерите" , каквото и да значи това) се отнася само за автомобилостроенето . Аз пътищар- счетоводител още не съм видЕл. Имам предвид тЕя , опушените от асфалта , дето го фърлят с лопатата .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ... Задържат ти някаква част, която получаваш след изтичането на петте години.
                    Баси. Това тук е невъзможно - след 5г не само го няма ДЗЗД дето е взело поръчката, няма ги и фирмите които са направили ДЗЗД.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Стигнахе и до маркови и не-маркови неща. И тук нещо Боса и Иван Терзиев не могат да се разберат. Ами няма и да могат, защото марковото в босевското село и тук са съвсем различни неща.

                      Давам пример - ученическа раница. По случай тръгването на сина в първи клас, му беше подарена ученическа раница. Маркова. И купена във Виена. Второто се оказа, че има знаение. Тази раница изкара първите четири години. В ръцете на сина ми. И в ръцете на "другарчетата" му в училище. А по същото време на дъщерята, която си пази вещите и няма "другарчета", дето си играят на кърлинг с раницата и, всяка година купувахме нова. Даже и когато е от същата марка, за същите (даже малко повече) пари. И раниците на съучениците на сина ми се сменяваха всяка година. Само неговата оцеляваше четири години подред. Че и учебниците и тетрадките вътре оцеляваха доста по-добре.

                      И тук не виждам някаква велика конспирация. Просто при нас вървят боклуци на пазара и марковите производители се възползват от това. Да не ги е хапал щъркела, че да пропуснат да си продадът брака тук на цената като за истинското.

                      Та в България хубавата и евтината стока били в различни магазини. Може и да е така. Но скъпата и скапаната са в един и същ, често и на един щанд, че и в една кутия.

                      В босевското село, марката върху стоката означава, че се покриват едни минимални стандарти от тази стока. Тук - ами, че си се изръсил с едни пари.

                      А ако се върнем на ученическата раница на сина ми - беше сменена, не защото се скъса, а защото вече не му харесваше. И тогава даже се получава едно съвпадение на интереса на производителя и на крайния потребител - да издържи една година, след това ще се смени. Да е здрав плащащия, дето може да не е съгласен с такива концепции.

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        ....Странен съм, тъй е. Бенца пак ми разправя, колко не съм прав за "марковите", пък ти само се бъзикаш.....
                        Ма хич не се бъзикам ! Забелязал съм , че лайтмотивът ти в абсолютно всички теми в които пишеш е робския труд и печалбата на чорбаджиите - изедници.

                        Еми нема как резачка да струва 170 лв. , произведена в завод , в който месечната заплатата на пролетариите е 4000 евро.

                        А същевременно ти си против практиката работник да висне на 800 лв. , ма немаш нищо против резачката да струва 170 лв.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Същата работа и с "марковите" обувки. Даваш 300 лева и след 4 месеца нови! Аз поне не съм се изръсил за марка. Около мен се оплакват.
                          Единствената държава, дето няма ментета е Китай. Тука и марковото понякога излиза менте.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Същата работа и с "марковите" обувки. Даваш 300 лева и след 4 месеца нови! Аз поне не съм се изръсил за марка. Около мен се оплакват.
                            Единствената държава, дето няма ментета е Китай. Тука и марковото понякога излиза менте.
                            Глей, ся! Дори за форумните нужди, трябва първо да си избистриш концепцията, която защитаваш. Не е задължително да вярваш в нея, но трябва да е логична, последователна, недвусмислена... нещо като алгоритъм (демонстрираш, че си запознат с основните операции И, ИЛИ, АКО, ТО...) После се мятай и покосявай всички инакомислещи с огън и жупел, ама първо седни и помисли. Защитавайки различни, а често и противоположни, "опорни точки" с "мрънкане и реване" и без грам "конструктивност и идея" се превръщаш в камъче, хвърлено в локвата. Просто потъваш. С малко плясъци и вълнички, ама потъваш. За да излезеш два пръста над локвата или да слезеш от дървото, трябва да имаш наистина сериозна причина и поне бегъл план. Това за форумни нужди. Иначе, животът си го прави, какъвто решиш.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Тропчо, за изплува е от локвата е нужно само да си пълно дърво, нищо друго. Ама и за това май се иска малко напъване. Който не му харесва “робския труд”, да не купува от робовладелците. Елементарно.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Е за да не приема,че нарочно се заяждаш с прости неща ще приема,че си карьк - сега и марковите обувки държали по 4 месеца.

                                Веселба значи,добре че нямам какво друго да правя
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X