Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3 camper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery 3 camper

    Здравейте, колеги!
    В началото на годината купих една малко по-различна машина.
    Тогава обещах снимки на оборудването. Да! Доста късно пускам снимките, но както се казва "по-добре късно, отколкото никога!"
    Тази модификация е афтермаркет. Не е произведено от Lamd Rover. Информацията за тази модификация е доста оскъдна и има само една, две статии за това.
    Идеята идва от Дания и само там се правят. Причината за създаването (модифицирането) на Discovery 3 camper, е данъците и таксите, които плащат там за кемпери и каравани. Данъците са им изключително високи, дори и за техния стандарт. А когато преправят D3 на кемпер, плащат данък за лека кола или както го водят там.
    Discovery 3 camper си изглежда като всяко Discovery 3, както от вън, така и от вътре. На пръв поглед по нищо не се отличава.
    Разликата идва, когато обърнете 2-ри ред седалки - стават на диван или нещо такова, между "дивана" и 3-ти ред седалки излиза маса. от лявата страна до 3ти ред седалки има мивка, която работи с помпа и черпи вода от предварително напълнен с вода резервоар, а по канали изтича отпадъчната вода в друг празен резервоар. Има и газов котлон, който, който не е монтиран в джипа и може да се използва извън него (Ще е безумие да си пържите риба в колата!!!).
    Разбира се и палатката на покрива! Вече съм спал няколко пъти в нея. Направена е като от брезент, а може и брезент да е. Важното е че държи на дъжд. Ама як дъжд! Април месец бях в Гърция на един къмпинг курорт. Имаше дни, в които валя стабилно. Материалът от който е направена палатката, не пропусна и капка вътре!
    Не знам до колко килограма издържа пода на палатката (тавана на джипа) , но аз не съм особено тежък - 60 килограма съм. Малък човек
    Не винаги спя горе. Много е удобно да се качи багажа горе и джипа да остане празен. Когато 2ри и 3ти ред седалки паднат, се оформя една прекрасна и широка спалня, в която идеално се побира от край до край единия надуваем матрак


    Оборудването:
    Палатка на покрива
    Два надуваеми матрака и помпа за тях
    Маса
    Газов котлон
    мивка с ел. помпа
    Диван

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4277,4.jpg
Прегледи:1
Размер:521.9 КБ
ID:6149021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4556.JPG
Прегледи:1
Размер:1.02 МБ
ID:6149022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4558.JPG
Прегледи:1
Размер:953.3 КБ
ID:6149023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4294.JPG
Прегледи:1
Размер:509.0 КБ
ID:6149024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4573.JPG
Прегледи:1
Размер:312.5 КБ
ID:6149031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4296.JPG
Прегледи:1
Размер:648.3 КБ
ID:6149028Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4566.JPG
Прегледи:1
Размер:468.9 КБ
ID:6149025Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4568.JPG
Прегледи:1
Размер:455.5 КБ
ID:6149026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4569.JPG
Прегледи:1
Размер:454.3 КБ
ID:6149027Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4298.JPG
Прегледи:1
Размер:875.3 КБ
ID:6149029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2d280c77c904849605213239caf3f2e4.jpg
Прегледи:1
Размер:438.3 КБ
ID:6149030

  • #2
    От: Discovery 3 camper

    Еха, изглежда много яко, изглежда фабрично направен с тези къмпинг екстри, браво

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 3 camper

      По поста ти личи, че хал хабер си нямаш с какво бижу си се обзавел
      Ако не си изсипал и "две чанти пари" за него, направо си ударил кьоравото

      Много весели и приятни моменти ти пожелавам

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 3 camper

        Машината кефи ! Много да те радва !
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 3 camper

          Да ви кажа, ако е същият джип - даже си го е взел евтино колегата. Продаваха го едни джамбази преди година в автокъща и изобщо не знаеха какво продават, за нещо около 14-15к лева беше. Но нека колегата си каже.
          ....!

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 3 camper

            Благодаря ви колеги!
            bojurishte, джипката беше докарана на ход от Дания от собственика и. Човека реши да го докара лично да си го видя. Тогава му казах че ако не го харесам, няма как да го купя. Собственика каза че дори и да не го купя, ще го остави да се продава в България или Германия. В момента, в който го видях и го покарах, веднага разбрах че го искам този джип. Много неща са били сменени по него. Маслената помпа е била сдала багажа и от там чупи колянов вал. С нова маслена помпа е, колянов вал и други работи по двигателя. Човека каза че двигателя е сменян. Той каза думата "реновиран". Но се е наложило да го предегистрира с новия двигател. Тоест оригиналния двигател е в кофата, този друг и не знам къде се намесва правилно думата "реновиран" в случая. Сменени е и компресора на окачването скоро. Маслото на скоростната кутия също. Тези неща ги пише и в сервизната книжка. Единствено трябва да сменя ремъка на горивната помпа. Човека го е бил поръчал, но по погрешка са му дали друг ремък. Каза че има още живот в него и може да карам така, но за мое спокойствие да го сменям. Другите ремъци и ролки също бяха сменени.
            Но имаше една драма с автокъща, за която не ми се говори в момента. Много неприятен момент беше това и трябваше да се свържа директно с човека в Дания. Всичко беше въпрос на пари и като чели се опитаха да изпържат момчето от Дания. Свързах се с него и му казах че тук започва да се оформя някаква схема. Както и да е. И двамата излязохме чисти и не изпържени от автокъщата. Самата къща нямаше нищо общо с джипката. Просто един служител там се е познавал с момчето от Даня и той да пази джипа, докато аз събера парите.
            За 17 го взех
            За сега всичко точно с джипа. няма проблеми, освен лагер на главина изрева преди месец. Просто започна леко да потропва, когато мина по неравности. Бил е тръгнал така или ниначе. Явно е можело още да изкара, но аз му скъсих живота на тоя лагер, когато карах по черно с джипа. А аз бая си го карах. Сега го пазя за къмпинг и пътувания. TD5 ще ми е за гората
            Закарах Д3 когато чух че потропва в един сервиз е София на Ботевградско шосе. Препоръчаха ми го като най-добрия извънгаранционен сервиза за LR. Човека го разгледа обстойно и за за лагер на главина за смяна. А ако изключим това, е доста добре. Даже учудващо добре дори и за майстора
            Километрите се оказаха реални. Не пипани!

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 3 camper

              В Дания наказват за пипане на километри и по Vin можеш да си провериш всичко в тяхната база данни. Аз си взех от там Кия карнивал 2009, пак кемпер, с мивка, с газов котлон, масичка и палатка Само че моята палатка не е покривна, ами се сваля тавана, вдига се покрива и се залепя около него палатката - не е много функционално и много бавно става, явно е правено както писа горе - за данъка Но мивката и газовия котлон си ги ползваме по пикниците за кафе и умивалник

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X