Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос/и за демпферен маховик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос/и за демпферен маховик

    Колеги, предвид, че контактите ми с демпферни маховици са били само с нови такива, искам да попитам, по какво може да се разбере колко е читав демонтиран употребяван маховик, изключая случаите в които е пред очевадно разпадане ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Въпрос/и за демпферен маховик

    Шума и усета при движението наляво-надясно,звука при удар в крайно положение,градусите на които се измества едната част спрямо другата,радиалния луфт на вътрешната спрямо външната част,абе за тези неща си иска опитна ръчичка или образец за сравнение.Другите са очевидните неща,които важат и за обикновен маховик,посиняване,вкопаване,износен венец на стартера.
    https://www.youtube.com/watch?v=joe3x_e6ug4

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос/и за демпферен маховик

      Ще повторя пак примерна ситуация:
      Маховика е демонтиран от автомобил за продажба на части, а не защото се е разхлопал. Седи на тезгях. Видимо няма нито посиняване, нито е разхлопан и пред разпадане. Няма нов такъв до него за сравнение.
      Как мога да разбера дали и колко ресурс му остава, като напълно разбирам субективността на въпроса си ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос/и за демпферен маховик

        Привет, няма как да разбереш колко ресурс му остава , освен ако не се разглоби. Виж новият какви ъгли има на отклоняване и по колко зъба във всяка посока. При натиск колко милиметра потъва също е дадено в спецификациите. Примерно ЛЮК дават в дейташит тези данни при това достатъчно подробни с картинки и обяснения.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос/и за демпферен маховик

          Ако изглеждаш клипчето , което е дал колегата се отварят още клипове за демпферен маховик. В един от тях има нагледно отбелязване с маркери, колко е луфта на нов и на стар такъв. На новия маховик движението ляво-дясно е четири зъба на венеца, а стария надхвърля значително тази бройка.
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос/и за демпферен маховик

            Колко ресурс му остава е много разтегливо понятие,имам наблюдения над кола на която маховика и хлопа от 7 години,а през това време е минала близо 200 хиляди километра и не се е предал.Можеш да направиш преценка по това колко плавно се движи в двете посоки,но за това се иска опит и пак не е гаранция.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос/и за демпферен маховик

              Аз имам приятел който смени маховика със чисто нов,който са повреди за един месец.
              Смениха го по гаранционен път обаче казаха че е за последно.
              Сега е на половин година и отново лопа.
              Не знам каква е марката но не е от най-евтините !

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос/и за демпферен маховик

                Уж, ЛУК и Закс са от по намираемите известни марки с качество, ама всяко правило си има изключения. Интересното е че ако си вземеш пълен комплект на ЛУК вътре лагер помпата /лагера може да е на Валео.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос/и за демпферен маховик

                  Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                  Ако изглеждаш клипчето , което е дал колегата се отварят още клипове за демпферен маховик. В един от тях има нагледно отбелязване с маркери, колко е луфта на нов и на стар такъв. На новия маховик движението ляво-дясно е четири зъба на венеца, а стария надхвърля значително тази бройка.
                  Нищо общо нямат зъбите на венеца! На всяка кола са с различна стъпка и диаметър на венеца, а това ще доведе до големи разлики! Ако не си изследвал и разгеждал износени демпферни маховици, няма как да прецениш става или не!
                  Не е точна величина да я измериш с рулетка или изтеглиш на кантара! Това с меренето на клипчето е също много условно и е за определена марка и модел демпфер, та да не се подведе някой!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос/и за демпферен маховик

                    Чувал съм че вътре има специална смазка дето се спича - мисля няма как да се останови за стар маховик дали става.
                    Аз купувам маховик от официалния сервиз с труд и гаранция щото съм го ял и давал пари на вятъра


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X