Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Nissan Terrano 3.0D

    Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
    Спарки аз съм с гуми 235/65/17, а газовите предни ги върнах и нямам идея с каква цифра започваха.
    Сиви (сив металик) монотръбни, или черни двутръбни бяха?

    - Номера на KYB Gas-a-Just сиви, газови, монотръбни, с високо налягане е 554070
    - Номера на KYB Excel-G, черни, двутръбни, газови с ниско налягане е 344200 (цитираните задни от Патрол са такива като модел)
    - Номера на KYB Premium черни, монотръбни, маслени е 444102 (с каквито си в момента, доколкото разбрах)

    Всичките са с еднакъв външен диаметър - 45мм.

    Просто си спомни цвета, ако можеш.

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Както си коментирахме със Стоян, предните, вероятно заводски амортисьори и при двама ни са/бяха Монро със набита щампа емблема и оригинален номер на Нисан. Гледах ги че са газови, но съм загубил номерата. Пак ще проверя.
    Маслени са оригиналните, доколкото ми е известно. И моите и предни и задни са Monroe и с набит номер на Nissan.

    По каталог за 3.0D излиза номер на Nissan E6110-2X81A, а за 2.7TDI излиза 56110-0X050, като се споменава че на самия амортисьор е щамповано 56110-0X000.

    Съществената разлика е че на трилитровото терано отпред няма ограничаващи тампони за хода надолу, а на носачите няма плочката, която се удря в него, и се разчита на вътрешния бъмп стоп на амортисьорите. Не е ясно дали на старото терано имат вътрешни бъмп стопове.

    По каталог за терано излизат само Monroe Adventure които категорично нямат нищо общо с оригиналните - опитано лично. Монотръбни газови са, и прекалено твърди. И с еднакви номера за трилитрово и за 2.7TDI.

    ПП: Всичкото това (точно конкретно за Monroe Adventure), преди вече доста време, ми мина през главата (и джоба). Ето тук:
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=101930

    След въпросните сложих FOX-ове, а след FOX-овете амове на Филчев. Преди тях пък бях с TrailMaster (които и в момента карам на едното си terrano).
    Последно редактирано от sparkybg; 26-10-18, 11:58.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Nissan Terrano 3.0D

      Черни бяха.
      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

      Коментар


      • #63
        От: Nissan Terrano 3.0D

        Ясно. Значи Excel-G.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Nissan Terrano 3.0D

          На моите пише Monroe 62146 и Nissan 56110 0X400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l400.jpeg
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5801353

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #65
            От: Nissan Terrano 3.0D

            Bilstein B6 off road

            Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #66
              От: Nissan Terrano 3.0D

              Първоначално публикуван от acho_13 Преглед на мнение
              Bilstein B6 off road
              ???

              Амортисьори за 200+ лева парчето знам от къде да си купя, и във всичко са по-добри от въпросните, включително факта че всичките им карантии подлежат на смяна.
              Последно редактирано от sparkybg; 25-10-18, 23:38.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Nissan Terrano 3.0D

                Здравейте,аз съм нов във форума и искам няколко съвета ако е възможно.
                Спрял съм се на
                Nissan Terrano 3.0ТДИ *АВТОМАТИК*


                1.Автоматик или ръчна
                2. какво да гледам при покупката

                Престой ми тази събота да го разгледам, и ако ми дадете съвети ще съм ви много благодарен.
                Джипа ще се използва за риболов и градско

                Коментар


                • #68
                  От: Nissan Terrano 3.0D

                  Автоматика не е проблемен, но аз предпочитам ръчка.

                  Малко късно ама... Гледай ръжди най-вече. И да пали лесно и да работи равномерно. На студено тоя мотор работи доста твърдо, което в комбинация с не до там добре звукоизолираното купе на тераното може да ти се стори малко многжко. При над 10 градуса външна температура и загрял работи драстично по-меко и равномерно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: От: Nissan Terrano 3.0D

                    ее четем и четем... но като и аз си почти спрах на едно късо терано да си взема 2004 и поново. но се чудим на избор между 2.7 или 3.0. освен да 3.0 уж помалко харчи и подобре вурви какви са разлики останали? и след като това ще ми е 3 жипка од колко съм в БГ не искам да си пак опечем раце със нешко в кое ше само сипам пари а кеф нема да има....
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • #70
                      От: Nissan Terrano 3.0D

                      2.7 е по-стар и по-здрав. 8 клапана, чугунен блок, чугунена глава. Долен разпределителен вал, няма ангренажен ремък или верига - само зъбни колела. Иска някакво масло и някаква нафта и върви.

                      От друга страна 3.0 е по-модерен, върви повече и е удоволствие да го караш, особено с автоматик. Не е калпав двигател, просто има повече неща за обслужване и разваляне.

                      А на какво ще попаднеш при покупка е съвсем отделен въпрос.





                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #71
                        От: Re: От: Nissan Terrano 3.0D

                        Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
                        ее четем и четем... но като и аз си почти спрах на едно късо терано да си взема 2004 и поново. но се чудим на избор между 2.7 или 3.0. освен да 3.0 уж помалко харчи и подобре вурви какви са разлики останали? и след като това ще ми е 3 жипка од колко съм в БГ не искам да си пак опечем раце със нешко в кое ше само сипам пари а кеф нема да има....
                        Като ти знам премеждията с Диското купено от виден съфорумец - купи си най неръждивия 2.7 по малкия дявол
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Nissan Terrano 3.0D

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                          А на какво ще попаднеш при покупка е съвсем отделен въпрос.
                          3.0 пристигат у нас в състояние на недвижима вещ и за да се задоволи пазара се привеждат в движима................. ,
                          Тоест, 99% ще попадне на дърво.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Nissan Terrano 3.0D

                            Здравейте, решил съм да сменям тампоните на двигателя двата ляв и десен та някой колега може да да каже освен оригинални че са 780 лева двата какви други мога да сложа в смисъл, като марка кито ще са качествени.
                            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                            Коментар


                            • #74
                              От: Nissan Terrano 3.0D

                              За трилитровото други няма, каквото и да твърдят разни сайтове. Пак, каквото и да твърдят разни сайтове - различни са от тия на 2.7.

                              Казвам това, защото масово ги дават еднакви, а аз съм ги сравнявал пряко - на трилитровото са с повече/по-дебела гума и шпилката поне на единия е изместена спрямо центъра, а на 2.7 е по средата.

                              Смени си тампона на раздатката и си кютай. Реално той сдава. Да се скъсат тия на мотора е изключение и то предимно когато се правят простотии из гората, комбинирани с големи гуми и голямо магаре зад волана.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Nissan Terrano 3.0D

                                Благодаря Спарки, аз на раздатката съм сменил и на скоростната кутия съм ги сменил но останаха на двигателя двата, като цяло са добре двата тампона но понеже си нямам работа и се вкарвам във филми и ме глижди да ги сменя и тях но след запитване ми дадоха цена 780 лева и малко ми се видя множко за два тампона, мой човек койт вкарва и продава авточасти от сто години провери по рамата и ми намери японски (забравих им марката) за 120 лева двата та затова питам и вас ако някой е сменял и има идея да сподели кои ще държат, че то ясно че оригиналните са най добре ама 780 лева ще взема цял двигател
                                Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X