Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Nissan Terrano 3.0D

    Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
    ...мой човек койт вкарва и продава авточасти от сто години провери по рамата и ми намери японски
    Намерил ти е за 2.7 с 99.999999999999999999999999% сигурност. Ако ми даде марка и модел ще добавя останалия 0.000000000000000000000001% към сигурността.

    ПП: И за 780лв няма да вземеш цял двигател. Ще вземеш скрап.

    ППП: И не знам какво си сменял и на скорости и на раздатка, ама целия възел двигател-скорости-раздатка се крепи на 3 тампона - двата на мотора и тоя на раздатката.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Nissan Terrano 3.0D

      Сменят ми ги майсторите аз само ги купувам и присъствам на смяната защото доверие на майстор нямам, та ще изчакам още малко някой които е сменял за мнение и ще взема тези японските пък ше видим.
      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

      Коментар


      • #78
        От: Nissan Terrano 3.0D

        А отностно цена двигател палещ и работещ на 3.0 имаше до Пловдив за 1100 лева (без пазарлъка) , скоростна кутия цяла с раздатката всичко за 600 лева има хора които внасят само теранозаври и си печелят от оборота не от цената та за 780 лева може и да вземеш двигател за 3.0
        Nissan Terrano 3.0 DI turbo

        Коментар


        • #79
          От: Nissan Terrano 3.0D

          Има да почакаш. Казах ти - неоригинални няма. Никъде. Мога да пазарувам от цяла Европа и Азия, включително Япония. Няма. Бъкано е само с аналози, за които се твърди че стават и за трилитрово (и де-факто стават, ама са поне с 30% по-слаби), но ги дават че заместват както номерата за трилитровото, така и номерата за 2.7, което просто няма как да е вярно. Имам налични чисто нови оригинални за 2.7 - сравнил съм ги и са различни.

          Ако си купувал 2 тампона и са ти сменили 2 тампона, не знам какво са сменяли освен тоя на раздатката, който е един-единствен. Сменял съм го и на двете ми возила. Други освен въпросните 3 тампона по двигател и скорости няма.

          Ей ги:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2e701833458357c5055bc7723b7792aa-972x520.gif
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5807816
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Nissan Terrano 3.0D

            Значи ще събирам за оригинални, че ме сърби да видя как ще се държи със чисто нови, сигурно няма да има разлика понеже и сегашните ги гледахме и ми казаха, че са добре ама останаха те несменени и ще ги сменя, че са ми влязли в главата.
            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

            Коментар


            • #81
              От: Nissan Terrano 3.0D

              Първоначално публикуван от Стоян 1 Преглед на мнение
              А отностно цена двигател палещ и работещ на 3.0 имаше до Пловдив за 1100 лева (без пазарлъка) , скоростна кутия цяла с раздатката всичко за 600 лева има хора които внасят само теранозаври и си печелят от оборота не от цената та за 780 лева може и да вземеш двигател за 3.0
              Не казах че не може да се купи за тая цена, а че вероятността да е читав е малка. Ако приемем че английски - там ги бракуват средно на между 250 и 350000км. През това време масло се сменя рядко, често с не много качествено, вода се долива от чешмата, подгревни свещи не се сменят никога, водна помпа се сменя с най-евтиното и т.н. Да, в самото UK не виждат твърде зор, освен ако не теглят нещо с него, заради ограничението от 110км, доколкото ми е известно, но изброените фактори дават свойта дан.

              При хубаво масло, сменяно на 10-15000км тоя двигател буквално свети отвътре. Като източиш чернилка значи не е сменяна доста дълго време.

              Ако пък италиански - същото като горе, ама комбинирано и с италианско каране. Там и от казанчето за стъклата съм вадил шепа пясък (съвсем буквално), а прускалките бяха почти безнадеждно запушени (моето, първото, взето на реални 90 и няколко хиляди километри).

              От германия пък обикновено са на МНОГО километри. На тия от UK поне могат да им се проверят километрите по историята на прегледите. Сервизна история така и не успях да си измрънкам - правят се на цапнати.

              И те така. Може да работи, ама въпроса е колко ще работи след като го купиш. С тоя мотор си е малко руска рулетка. Поне не го продават с цената на теглото му в злато де.

              ПП: Колкото до тампоните - при положение че сегашните са читави осезаема разлика едва ли ще има.
              Последно редактирано от sparkybg; 25-01-19, 19:18.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Nissan Terrano 3.0D

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Има да почакаш. Казах ти - неоригинални няма. Никъде. Мога да пазарувам от цяла Европа и Азия, включително Япония. Няма. Бъкано е само с аналози, за които се твърди че стават и за трилитрово (и де-факто стават, ама са поне с 30% по-слаби), но ги дават че заместват както номерата за трилитровото, така и номерата за 2.7, което просто няма как да е вярно. Имам налични чисто нови оригинални за 2.7 - сравнил съм ги и са различни.

                Ако си купувал 2 тампона и са ти сменили 2 тампона, не знам какво са сменяли освен тоя на раздатката, който е един-единствен. Сменял съм го и на двете ми возила. Други освен въпросните 3 тампона по двигател и скорости няма.

                Ей ги:
                [ATTACH=CONFIG]979885[/ATTACH]
                Да се намеся и аз в темата [emoji16] Искам да сменя тампона на раздатката и питането ми е от къде да намеря оригинален? Тук в Русе питах в Нисан, но от 2 седмици няма отговор[emoji16]

                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #83
                  От: Nissan Terrano 3.0D

                  И на моя е за смяна и се чудя от димитров или на ашика.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #84
                    От: Nissan Terrano 3.0D

                    Оригинален от Patrol fen!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Nissan Terrano 3.0D

                      Надявах се да може да се сложи афтермаркет,явно не държи.Каква е цената горе долу на оригинален.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #86
                        От: Nissan Terrano 3.0D

                        Не знам дали държи. Може и да държат. Но след разни претипетии покрай Feroza-та ми, на която скъсах оригинален на мотора на възраст 20 години и след 2 неуспешни опита с неоригнални, заминали на първата разходка си сложих оригиналния от другата страна и още държи, гледам да слагам оригинални винаги, когато може, тоест когато ги има и когато не са на перверзна цена. А тия не са - около 160-180лв би-трябвало да е оригинален, което макар и да не е евтино (FEBEST е около 60-80лв), е съизмеримо с резервоар гориво и нормално издържа към 200000км.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Nissan Terrano 3.0D

                          Не знам дали има разлика от 2.7 и 3.0 ,но аз смених тампона на скоростната кутия преди 2 години.Взех оригинален от тук във форума и цената беше към 80 лв.. Това за 2.7.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Nissan Terrano 3.0D

                            В задния на раздатката няма разлика. На всички е еднакъв. Даже и на терано 1 май е същия.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X