Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan Terrano 3.0D

    Двигателя върху тераното не е Common Rail. С Common Rail има патроли, но доколкото ми е известно и те нямат DPF, а дори и да имаха пак не съм убеден че може да направи проблем. То разликите между нафта от 2 бензиностанции често е по-голяма отколкото една и съща нафта със/без двутактово.

    ...и не на последно място - конструкцията на дюзите им по отношение на разпръсквачи е кажи-речи еднаква, а от там назад така или иначе няма значение какво седи, тоест и за дюзите със сигурност няма значение.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Nissan Terrano 3.0D

      Значи няма проблем да се сипва двутактово масло казваш по 300 грама на 70 литра нафта. А кое чисти налепите от горивната помпа, че слагах бардал след месец и про тек но незнам има ли, няма ли ефект ..... ?
      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

      Коментар


      • #33
        От: Nissan Terrano 3.0D

        330ml на резервоар сипвам аз, което при мен е между 60 и 65 литра, в зависимост от това колко след светването на лампата зареждам. Първия път можеш да му ливнеш цала бутилка. Ползвам минерално на OMV, мисля нещо като 9-10лв бутилката. Ползвал съм и синтетично на OMV, ама освен по-високата цена, други преимущества не съм усетил. Ако му ливнеш бутилка, ефекта се усеща примерно след половин резервоар. Това на 2.7. На трилитровия разлика се усеща по-трудно.

        Налепи по помпата се почистват с повечеко каране с хубаво гориво, доколкото може изобщо да се почистят. Ама то в повечето случаи не са налепи, а утайки. Слагам Bardahl от време на време. До сега май не съм слагал едновременно Bardahl и двутактово, че много разправия, пък все бързам за някъде като зареждам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Nissan Terrano 3.0D

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          330ml на резервоар сипвам аз, което при мен е между 60 и 65 литра, в зависимост от това колко след светването на лампата зареждам. Първия път можеш да му ливнеш цала бутилка. Ползвам минерално на OMV, мисля нещо като 9-10лв бутилката. Ползвал съм и синтетично на OMV, ама освен по-високата цена, други преимущества не съм усетил. Ако му ливнеш бутилка, ефекта се усеща примерно след половин резервоар. Това на 2.7. На трилитровия разлика се усеща по-трудно.

          Налепи по помпата се почистват с повечеко каране с хубаво гориво, доколкото може изобщо да се почистят. Ама то в повечето случаи не са налепи, а утайки. Слагам Bardahl от време на време. До сега май не съм слагал едновременно Bardahl и двутактово, че много разправия, пък все бързам за някъде като зареждам.
          Благодаря.
          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

          Коментар


          • #35
            От: Nissan Terrano 3.0D

            http://nissan.testdrive.bg/modificat...V5dr154Hp.html

            Защо навсякъде го дават този двигател 3.0 че е Common rail ??? Където и да пишеш технически дани на 3.0 DI, 154 коня излиза че е Common rail. Питам защото да не стане проблем като слагам двутактово масло в нафтата както се препоръчва ???
            Nissan Terrano 3.0 DI turbo

            Коментар


            • #36
              От: Nissan Terrano 3.0D

              Защото го има и във вариянт комънрейл. Но го слагат на по-новите патрули и разни бусове.

              Комънрейла е вид система за директно впръскване в цилиндрите. Под високо налягане, с обща рейка, като всяка дюза се управлява електронно и самостоятелно.

              Но това, че впръскването е директно в цилиндрите (а не с предкамера), не означава, че задължително системата е комънрейл. Т.е. впръскването може да е директно със стария вид помпи, без обща рейка, под по-ниско налягане и дюзите да не са с индивидуално електронно управление. Евентуално само първата дюза има кабел и той не е за управлението и, а за да дава сигнал на компютъра.

              И понеже на английски терминът е "Common rail direct fuel injection system", някои хора си мислят, че директо впръскване и комън рейл е едно и също.

              Разгледай. Ако имаш обща рейка на дюзите и кабелче на всяка дюза, значи си комънрейл, но ме съмнява.

              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #37
                От: Nissan Terrano 3.0D

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Защото го има и във вариянт комънрейл. Но го слагат на по-новите патрули и разни бусове.

                Комънрейла е вид система за директно впръскване в цилиндрите. Под високо налягане, с обща рейка, като всяка дюза се управлява електронно и самостоятелно.

                Но това, че впръскването е директно в цилиндрите (а не с предкамера), не означава, че задължително системата е комънрейл. Т.е. впръскването може да е директно със стария вид помпи, без обща рейка, под по-ниско налягане и дюзите да не са с индивидуално електронно управление. Евентуално само първата дюза има кабел и той не е за управлението и, а за да дава сигнал на компютъра.

                И понеже на английски терминът е "Common rail direct fuel injection system", някои хора си мислят, че директо впръскване и комън рейл е едно и също.

                Разгледай. Ако имаш обща рейка на дюзите и кабелче на всяка дюза, значи си комънрейл, но ме съмнява.
                Благодаря.
                Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                Коментар


                • #38
                  От: Nissan Terrano 3.0D

                  Едно питане колеги, след като онзи ден на стенда вдигнахме предницата максимално от торсионите и днес при запалено терано и при леко пипане на волана в ляво и в дясно се чува един лек шум като бръждене, то какво ще е това да не би да е понеже сме вдигнали предницата или е сигнал за предстоящ ремонт на кормилна рейка ..... ????
                  Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nissan Terrano 3.0D

                    Не е нищо. Когато "кормилната рейка" (в тераното такова няма, има хебел) тръгне да си заминава, звуците ще ги чуеш и със запушени уши, защото вибрира и волана при маневри.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nissan Terrano 3.0D

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Не е нищо. Когато "кормилната рейка" (в тераното такова няма, има хебел) тръгне да си заминава, звуците ще ги чуеш и със запушени уши, защото вибрира и волана при маневри.
                      Благодаря ти Спарки, ама съм бая невежа и затова по добре да питам вас отколкото да ме издокара някой майстор , и мисля да я повдигна задницата с максимум 5 см. с пружини от Крън и амортисьори от патрол чета че ставало понеже не останаха парички, а като повдигнахме предницата и задницата сега е наравно (с 2 см. е по висока само) но в завода в Крън ми искат точни размери на пружините, писах на колегата Любашки (понеже четох, че той е повдигнал задницата по този начин) но явно не е влизъл във форума и затова да попитам вас какви трябва да са параметрите дебелина, височина диаметър на задни пружини за дълго терано 3.0 DI и от кой патрол стават задните амортисьори с дистанциона втулка на ушите, че имало разлика в диаметъра ???
                      Благодаря предварително.
                      Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nissan Terrano 3.0D

                        Колеги, няма ли кой да даде съвет от кой патрул като модификация и година ставан задните амортисьори да ги сложа на тераното ?
                        Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nissan Terrano 3.0D

                          Такааа днес приключихме със модификациите по смяната на амортисьорите и пружините след съвет от колегата Lubashki7777 за което му благодаря още веднъж, та поръчах пружини от Крън по негови дани като дебелина на телта, брой витки, височина и външен диаметър и след 15 работни дни пружините пристигнаха след което избрахме с мой познат амортисьорите като се спряхме на Каяба (със щампа върху металната част Made in Japan), като избрахме за отпред възможно най дебелите които се предлагат газови, а отзад поради по високите и усилени пружини взех от нисан патрол пак на Каяба и пак газови, като и четерите амортисьора ги поръчахме направо от вън не са от БГ и след 3 дни пристигнаха. Днес демонтирахме старите (междо другуто на старите си бяха Ок но аз исках леко да повдигна задницата и покрай задницата смених и предницата ) та след като демонтирахме старите останах много учуден че са си още оригиналните със щампа Nissan и бяха Монро, предните си бяха доста дебели и новите коити поръчахме са със същата дебелина което мен ме притесняваше когато ги получих дали ще влязат понеже са наистина доста дебели но се оказаха идентични с оригиналните и си заспаха на мястото и дойде ред на задните от патрол които бяха в сравнение със оригиналните буквално два пъти по дебели и с около 3 см. по дълги та на тях трябваше да се изработят на стругар 4 дистанционни втулки и след втория опит и прецизно измерване до микрометри си заспаха в ушите на амортисьорите и във шпилката на тераното, пружините също паснаха перфектно и отпред се повдигна с още 2 см., а отзад с точно 5 см. което беше и търсения ефект. Та понеже доста писах и разпитвах дали стават амове от патрол е отговора е да стават и стават перфектно и всичко общо с труда излиза 500 лева което е три пъти и малко отгоре по евтино от така наречените маркови окачвания комплект. Амовете са със 2 год. гаранция, а пружините с 5 г.. След монтажа веднага бе тествано тераното първо по един от булевардите с доста високи спящи полицай и със 80 км. преминавайки през тях не мръдна вобще, просто наистина не ги и усети разликата бе огромна, след това до ловните терени един бърз тест горе в Родопите и сега се пребирам и мога да кажа, че стои мнооого стабилно и просто перфектно с тези амортисьори и пружини.
                          Поздрави и благодаря още веднъж за съветите и указанията на колегата Lubashki777 !!!
                          Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                          Коментар


                          • #43
                            От: Nissan Terrano 3.0D

                            Какви са каталожните номера на Каябите?

                            И моите предни са Монро със щампа и оригинален номер на Нисан.

                            Може ли някъде да се види това Терано на живо, че и мен ме чака минимум смяна на амове.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Nissan Terrano 3.0D

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Какви са каталожните номера на Каябите?

                              И моите предни са Монро със щампа и оригинален номер на Нисан.

                              Може ли някъде да се види това Терано на живо, че и мен ме чака минимум смяна на амове.
                              Тераното е в Пловдив, ако искаш пиши на лични и ще се разберем кога и къде да се видим, а номерата ще ги видя днес че кутиите са в багажника със старите амове и ще пиша.
                              Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                              Коментар


                              • #45
                                От: Nissan Terrano 3.0D

                                Ей включете ме и мен в срещата,ще ми е интересно да видя какво сте сътворили с джипките си.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X