Обява

Свий
Няма добавени обяви.

и аз да питам: Lexus RX300, 2002

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • и аз да питам: Lexus RX300, 2002

    Здравейте колеги,
    Попадна ми въпросния Лексус и се замислям дали да не го взема. Има ли някой от вас, който познава колата? Ще се ползва за ходене до вилата и сред природата. Нищо екстремно. И ще вози куче отзад. Просто ми трябва 4х4. В момента съм с мерцедес, който е толкова нисък, че не мога да изляза от София. Пък и ми е затъвал няколко пъти. Лексуса е на мой познат. Жена му го караше. Така че, знам, че компромиси с поддръжката не е имало. Но , чета по форумите, че имат проблеми с автоматичните скорости...
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

    Доколкото знам, проблемите са свързани с по-ранните години и евентуално да са се появили при по-малък километраж, до към 60хил км примерно. Ако е поддържана редовно, промивана е трансмисията както си трябва, и в момента няма проблеми с превключването на скорости, би трябвало да не се очакват главоболия в обозримо бъдеще. Зависи какво си чел по форумите, но по принцип автоматът на тази кола не е особено "умен" и може би проблемите са по-скоро въпрос на каране отколкото на вградени недостатъци.

    Коментар


    • #3
      От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Доколкото знам, проблемите са свързани с по-ранните години и евентуално да са се появили при по-малък километраж, до към 60хил км примерно. Ако е поддържана редовно, промивана е трансмисията както си трябва, и в момента няма проблеми с превключването на скорости, би трябвало да не се очакват главоболия в обозримо бъдеще. Зависи какво си чел по форумите, но по принцип автоматът на тази кола не е особено "умен" и може би проблемите са по-скоро въпрос на каране отколкото на вградени недостатъци.
      Да, изглежда си прав. Автомата работи безпроблемно, като приятелят ми каза, че му е сменял маслото на 30-40х км. Колата е почти на 200, та ако е имало нещо, то е щяло да излезе досега.
      Правих тест драйв днес и много ми хареса. Не обичам автоматите, ама...
      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

      Коментар


      • #4
        От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

        Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
        Не обичам автоматите, ама...
        В последствие ще ги заобичаш и ще разлюбиш ръчките ... проверено и гарантирано
        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

        Коментар


        • #5
          От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

          Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
          В последствие ще ги заобичаш и ще разлюбиш ръчките ... проверено и гарантирано
          Абе, карал съм автомат към година. Да, много е удобно, особено в града. Ама обичам да си играя с пустата ръчка :-)
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

            Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
            В последствие ще ги заобичаш и ще разлюбиш ръчките ... проверено и гарантирано
            От преди повече от 13 години в семейството винаги поне 1 автомобил е с "автомат". В момента са 2 на 2 -"ръчка"-"автомат" Винаги 4х4 е бил джип "автомат". До сега не съм разлюбил "ръчките", ама в последствие може и да стане, знае ли човек? Но щом пък гарантирате...поживем-увидим...
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              ...поживем-увидим...
              Сколько долго будем жить - ОН не знает, когда узнаем - у НЕГО нет ответа.
              Поздрави
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #8
                От: и аз да питам: Lexus RX300, 2002

                Леле, темата стана философска! Между другото отказах се от Лексуса... Много ми е фръц. Ще търся ГрандВитара или къс Лендкрузер.
                Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X