Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

    Знам, че е говорено много...знам, че е скъп за поддръжка, но мнооого ме сърби напоследък да си взема и един паркетник с куп глезотийки вътре и много лукс За парите си - RR(L322) TD6 ми изглежда чудесен. В последните 2-3 години се задържа ценово и не мисля, че ще пада повече, а това, че цената не пада, предполага, че вече има достъпни части заместители (така ли е?) и хора които ги правят за не ненормално много пари както в МФ.

    От изчетеното до тук (а то не е никак малко) + познанията ми (които също не са малки). Стигнах до следните изводи - 4.4 бензин не е лош мотор, но за съжаление в 99% от случаите екземплярите с него са карани от хора които не са го обслужвали с качествени продукти или изобщо не са го обслужвали, каран е безброй километри на газ и т.н. Това автоматично казва - бягай на далеч от него. Ягуаровият дизел е ОК, но е след фейс, цената там започва от около 20к което е почти двойно на TD6. Та, да кажем, че съм се спрял на 3.0 TD6 и не ме притеснява, че е слаб. ЩЕ се радвам към 2018г. в която вече има доста собственици на такива джипки тук, да споделят как е вече RR 3 с обзлужване, части (ако са правени ремонти), кой добре ги поддържа. Въздушното има ли кой да го рециклира - как са му цените. Реонта на автомата още ли е 2000лв при проява на проблем. Кормилната конзола още ли няма кой да я ремонтира за по-малко пари. След толкова много (14-15 години) от пускането в продажба - вече електрониката и всички моторчета и джиджавки вътре, сдават ли багажа.

    И така, всички мнения ще са ми полезни.

    П.П. - RR Sport май е по-безпроблемен и е на рама, но пък ми се струва доста тесничък вътре и малко постен от към качество на материалите.
    ....!

  • #2
    От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

    Най-добри са 4,2 суперчардж(фейсов само) и 4,4 бензин НО ягуар(мисля, че и той е фейсов). След тях е дизела V8(пак фейсов само). Дизела на БМВ не е лош също, слабичък е , но се тунингова и ремонтира лесно. Бягай от 4,4 БМВ бензиновия.
    Въздуха и автомата не са проблем каквото и да се случи. Кормилната колконка също. Окачването е много здраво и лесно се ремонтира. Диференциалите за по 800лв стават нови ако са износени.
    Не пренебрегвай Дискавъри 3 щом Спорта ти е малък. Съшата техника, но на рама. Там бягай от дизела- 4,4 ягуара е добър.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

      Мерси за инфото...потвърждава горе долу това което аз знам за паркетника. Иначе Диско 3 ми харесва но само ако намеря с високо ниво на окомплектовка, а те за съжаление са доста редки и преобладава точно дизеляка от който нямам никакви впечатления. Само преди 3 години бях ходил да гледам един от първи собственик (строителна фирма) на 260к километра и беше гроб с яко ръждива рама (не знам къде го бяха карали). Иначе до колкото знам Спорт и Диското са с една и съща рама, само купето отгоре е различно.

      Обмислям го и варианта за 3.6 TD8 но с тия 8 цилиндъра и две турбини ми се струва доста вероятен като огромно вадене за евентуални ремонти.

      П.П. - за РР нивата на оборудване като на другите ренджове + Вог и Аутобиографи ли? Сега ще издиря по нета сравнение между тях
      ....!

      Коментар


      • #4
        От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

        Какво да му мислиш, въпроса е по-скоро, за по-малко или повече пари да си купиш кенеф!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
          Какво да му мислиш, въпроса е по-скоро, за по-малко или повече пари да си купиш кенеф!
          Така е. Гроздето е кисело.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

            В темата по-долу съм показал инсталиране на афтърмаркет андроид навигация и борд компютър на БМВ дизела 3.0.

            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=226931

            Двигателя е здрав,6 цилиндъра,верига плюс 2 обслужващи ремъка = не скъпо обслужване. За автомата виждам,че знаеш. Добре е да му се сменя маслото на около 50000 км. и изкарва по-дълго.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

              Сестра ми в близко бъдеще ще разпродава семейния автопарк.
              Диско 3 - доста наточено
              Дифендър - много наточен - в Гладиатор са го направили отличен.

              Скоро ще пускам обява и за двата.

              Подробности не мога да дам, защото не познавам марката достатъчно добре.
              Русев е виждал Дифендъра.

              Коментар


              • #8
                От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                Ооо Вени, в такъв случай очаквам инфо и за двата ;-) За диското при всички случаи, за Дифендъра, ако е дълга база. А имаш ли наблюдения, кога планира да ги пуска? Че вече много ме сърби за един голям шлеп и да знам, дали да ги чакам...
                ....!

                Коментар


                • #9
                  От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Така е. Гроздето е кисело.
                  Такова грозде,другарю Русев - мерси, само през пресата за джибри, демек за части!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                    Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                    ... но мнооого ме сърби напоследък да си взема и един паркетник с куп глезотийки вътре и много лукс За парите си - RR(L322) TD6 ми изглежда чудесен. ..
                    Провери дали има печка! Когато аз търсих си харесах една кола, но се оказа внос от близкия изток и нямаше. При нашите условия е голяма благина.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                      Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                      Ооо Вени, в такъв случай очаквам инфо и за двата ;-) За диското при всички случаи, за Дифендъра, ако е дълга база. А имаш ли наблюдения, кога планира да ги пуска? Че вече много ме сърби за един голям шлеп и да знам, дали да ги чакам...
                      След 6-ти август ще мога да ги снимам.
                      Дифендъра е къс, ама е много направен.
                      И двата са от Мото-Пфое.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                        На доста колеги им събуди бръмбарите,включително и моите.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                          Ако не съм взел друго до тогава, значи чакам инфо за Диското, просто къса не ми върши работа...
                          ....!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            След 6-ти август ще мога да ги снимам.
                            Дифендъра е къс, ама е много направен.
                            И двата са от Мото-Пфое.
                            някакви ориентировъчни цени

                            Коментар


                            • #15
                              От: Размисли по покупка на Range Rover (L322) TD6

                              Понеже стигнах до под кривата круша с мнения на приятели Някой има ли впечатления - дали наистина 332 е по-здрав и по-евтин за поддръжа от Спорта и Диско 3 (ако изобщо Евтин може да се използва за поддръжката на този джип), Даже приятели от МФ ми казват да си взема 332, че е най-малкия дявол
                              ....!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X