Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво става с природата!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Тръгвайки си вчера от офиса, видях... таралеж да ришка покрай чували със строителни отпадъци от безкрайния комшийски ремонт. Офисът е в район "Средец", местност "центъра" по нАтУрален акт, т.е. според брокерЯта - "топ-хипер-супер-идеален център".
    Чудя се... с метрото ли е дошъл от "Люлин"? Не мога да си представя "таралежи поход (марш-наскок)" от над 10 км. по бетона и асфалта
    Според служителите ми, той "винаги си е живял тука - я гледай в съседния двор каква джунгла е"...
    Ако някой случайно не знае - зад "съчлененото застрояване" покрай улиците в Центъра на ПерниСофия има вътрешни дворове, в които понякога се крият истински природни оазисчета.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Лястовички периодично нахлуват.
      Добре, че не са прилепи, че една вечер щях да разкалям терена в тъмницата в хола...
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

        Добре, че не са прилепи, че една вечер щях да разкалям терена в тъмницата в хола...
        Прилепи има много. Вечерно време много се виждат как си летят. Крият се обикновено в процепите на калканите между сградите. Децата ми докато бяха малки все ходеха да гледат едно такова ... "гнездо" ли, как си нарича. Било пълно с розови голи крилати мишлета, висяли на гроздове и съскали като усетят децата.

        Отделно софийските гларуси из центъра са коментирани тука в друга тема. Бухалите и кукумявките - в трета.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • windwarrior
          windwarrior коментира
          Редактиране на коментар
          Новият ми офис е на Шипченски проход (зад Плиска) и верно си имаме гларуси в квартала. Виждал съм ято от поне десетина бройки.

          А иначе под прозореца на детската стая си имаме гнездо на едни пилета, скрито зад външното тяло на климатика на комшията. Първо ги мислех за лястовици, но един приятел (орнитолог любител) каза че са бързолети. Най редовно ми изкарват акъла като пуша между етажите.

      • Прилепи си имаме в блока от много години. Интересното е че поне видимо не се множат, а си стоят 3-4 броя.

        На тия тукашните телцето им е 5-6 сантиметра и са абсолютно беззащитни спрямо човек.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

          Чудя се... с метрото ли е дошъл от "Люлин"? Не мога да си представя "таралежи поход (марш-наскок)" от над 10 км. по бетона и асфалта...
          Мъкнат ги децата, като ги намерят някъде по ливадите извън града

          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X