Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

    Здравейте,

    Усилията да свестя и да вкарам в пътя моята джипка са вече към края си, занимавах се с много други неща и не бях обърнал много внимание какво се случва отдолу, докато не почнаха проблемите... сполетя ме така наречения "Шими" ефект и след като щях буквално да се обърна на 2 пъти тръгнах да оправям цялата предница. Волана ми се въртеше трудно от както съм купил джипа, а като достигна до последния оборот вече на пълен ляв или пълен десен едва ли не иска с двете ръце да се завърти за да го направи, в един момент имах чувството, че радиуса на завоя ми е станал два пъти по-голям... сменихме шенкелните лагерчета на главината, смених и 4-та накрайника на двете кормилни щанги, леко се пооправиха нещата, но като цяло все още мисля, че волана се върти трудно, а отделно това има и някакво почукване по самото кормило, неприятно усещане... като тракане такова, като минава по неравности. Помислих, че е от каретата на кормилния прът, свалих го аз не мога да видя никъде луфт в него... беше ми заминал демпфера, колегата Rocco ми даде негов, нещата една идея се оправиха, но като цяло все още е неприятно, така че поръчах нов демпфер и го чакам всеки момент. Отделно това от както съм купил още колата имам едно изместване на моста, целия седи с около 2 см надясно (като застанеш пред колата наляво се пада), бях тръгнал да търся панхард, ама реших да го направя раздвижен и съм го оставил на стругар. Поръчах и нови тампони на панхарда, така че до няколко дни ще ги сменя и тях, ще си върна обратно панхарда и ще закарам колата на стенд. Та както и да е малко взех да се отплесвам от темата, в сектора има луфт... опитвах се да го регулирам, затяга го повече, но луфта си остава и предполагам, че гадното тракане по кормилото идва от него, знам, че ги рециклират и ги правели уж добре, говорих с едни момчета от "Ауто механик груп", това ми излиза като пиша ремонт на секорни кутии и хидравлични рейки, да споделите някакво мнение, някой имал ли е вземане даване с тях? Казвали са ми и че някакъв човек в София ги правел секторите също, Юли, Юри нещо такова ми се върти, ама съм изключил... Някой може ли да ме ориентира в обстановката?

  • #2
    От: Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

    Изпратих сектора до въпросния сервиз, намира се до стадион Септември. Имахме уговорка за 250 лв, след няколко дни ми го върнаха с цена 315 лв. Взех го, сложих го на колата, луфт си има, сектора е натегнат до край. Не знам дали е нормално рециклирана кутия да се натяга до край, болта стърчи нагоре колкото може, трака... има луфт, значително по-малък ама има, усеща се при каране леко играене, при по-сериозни неравности ми удря по кормилото. Върти се тежко, точно както преди, в движение олеква, кара се, на място няма завиване. Въртя го с двете ръце, няма вкарване в гаража или паркиране. Върнах колата при тях, казах им, че не съм доволен, стоя 3-4 дни, обясняваха ми, че имало луфт в "ябълките" долу, че разни щанги не били стегнати, като хората, стегнахме ги щангите, но луфта в сектора няма нищо общо с тия неща. Според тях е всичко друго, но не и сектора, хидравличната помпа била проблем, там трябвало да има специален маркуч с нещо си на него, да правел налягания и т.н. При мен тия неща ги нямало и затова бил проблема в празния ход. Според мене просто са го натегнали до край и са ми го върнали... не знам какво да правя

    Коментар


    • #3
      От: Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

      Пребарах още някой неща, има леко подобрение, в крайна сметка може и да се окаже, че все пак нещо са правили... само не знам дали е нормално да е толкова натегнат, след рециклиране?

      Коментар


      • #4
        От: Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

        Не. Поинтересувай се от Жизет ЕООД, Сф, окр б-ца. Лошо е, че ти е далеч.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

          Не е нормално.
          Но може да са няколко неща.
          Ти с кой мотор си сега и каква помпа?
          Размер гуми?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Препоръки къде да се рециклира секторна кутия на w460?

            Тъпа работа. М104 бензин 3.2 редови, хидравличната помпа си е от тоя мотор. Гумите са ми 255/55/19...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X