Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

    Здравейте. Скоро се сдобих с въпросната машинка и за момента много ми допада.
    Търсих информация за обслужване на отдавна преминала гаранционния срок кола, но не открих. За това моля за съвет с какво масло е препоръчително да се кара за двигател, раздатка и дифове.
    Какво е препоръчително да се провери и смени превантивно на кола на доста километри? Ремъка и ролките стария собственик гарантира, че са сменяни преди 20 хкм.
    Интересува ме багажник за отгоре, ако някой може да ми препоръча, който да понася около 150кг и повече и да не струва колкото Гоф 3. Ако е равен- тип платформа, ще ми е по-удобно, карам строителни материали.
    Задните амортисьори ми се струват износени и подскача задницата. Замислям се за подсилени ресьори и амортисьори, но вероятно ще трябва и отпред нови пружини и амортисьори. Това ще е на по-късен етап.
    За гуми също ще имам нужда от съвет. При основно градска и шосейна употреба и леки съботни разходки какви гуми бихте ми препоръчали. Замислям се за хубави зимни, с които да карам и лятото до като издържат, защото съм чел тук, че all terrain не се справят добре зимата със спирането.
    Благодаря предварително на отзовалите се.

  • #2
    От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

    да не струва колкото Гоф 3 Поне колко 2 голфа. Сигурно говориш за хардтоп.
    8)

    Коментар


    • #3
      От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

      Говоря за покривен багажник. Хардтоп си имам.

      Коментар


      • #4
        От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

        Пиша и за други колеги, които се интересуват, днес ходих до Гладиатор Пловдив.
        Предлагат много хубав платформен багажник, алуминиев 140х110см обаче естествено цената е висока /поне за мен/
        Комплект със стойките за монтажа са 1900лв.
        Замислям се дали не може да се направи приличен багажник. Някой ако знае човек или фирма, моля да сподели.

        Коментар


        • #5
          От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

          Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
          Пиша и за други колеги, които се интересуват, днес ходих до Гладиатор Пловдив.
          Предлагат много хубав платформен багажник, алуминиев 140х110см обаче естествено цената е висока /поне за мен/
          Комплект със стойките за монтажа са 1900лв.
          Замислям се дали не може да се направи приличен багажник. Някой ако знае човек или фирма, моля да сподели.
          ....моя си е купешки, греди са , но са доста масивни, и със сигурност издържат 100 кг. .....пробваано е по магистрала с 100-120 км. ч......френски е , и не виждам какъв е смисъла да ти прави някой багажн ик, при положение че има нелоши ....
          Ето такъв е :
          http://media.snimka.bg/s1/6170/038584049.jpg?r=0

          Коментар


          • #6
            От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

            Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
            ....моя си е купешки, греди са , но са доста масивни, и със сигурност издържат 100 кг. .....пробваано е по магистрала с 100-120 км. ч......френски е , и не виждам какъв е смисъла да ти прави някой багажн ик, при положение че има нелоши ....
            Ето такъв е :
            http://media.snimka.bg/s1/6170/038584049.jpg?r=0
            Благодаря, че се включи.
            Разглеждал съм снимки на твоето в Мицубиши форума и ми харесват и гредите.
            От къде може да се поръчат такива?
            Така също моля да споделиш с какви масла препоръчваш за двигателя, скорости и дифове.

            Коментар


            • #7
              От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

              Виж си ръководството най-добре за маслата. Аз в моето сложих 75W140 GL5 в дифовете и 75W90 GL4 в раздатката и СК. Според ръководството се препоръчват навсякъде 75W80 или 75W90 навсякъде, но са различен GL. Трябватха ми около 11 литра общо. Това е за Л200 пикап 2004 г. ръчка с блокаж на задния диф, 4Д56 мотор. Ръководства има в английския Ибей за по 3-4 паунда и се даунлоудват. Пълни са и вършат работа. Тия, които са във форума са орязани.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                Благодаря, че се включи.
                Разглеждал съм снимки на твоето в Мицубиши форума и ми харесват и гредите.
                От къде може да се поръчат такива?
                Така също моля да споделиш с какви масла препоръчваш за двигателя, скорости и дифове.
                ....багажника го взех от една улица, която свързва Симеоновско шосе с КАТ,забравих как се казваше, но ако идвате от Симеоновско шосе ,уликата е точно на входа на басейна Дианабат......в средата на улицата от ляво има магазин за багажници и куфари Туле и т.н.....багажника е френски, нещо от типа на "Green нещо си там..."....доста масивен и дават че е за до 100 кг. .......

                Коментар


                • #9
                  От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                  Здравейте
                  Някой имал ли е проблем с тракане / чукане от двигателя при ускорение като на аванс.
                  При диагностика ми излизат грешки U1101 и U1102 като мойто е с ръчни скорости, което означава, че грешките нямат връзка с чукането.
                  Търсих инфо по чужди форуми казват, че причината била в Scv клапан.
                  Моля за съвет ако някой се е сблъсквал с този проблем.
                  Най вероятно Dj Tumbi е наясно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                    Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                    Здравейте
                    Някой имал ли е проблем с тракане / чукане от двигателя при ускорение като на аванс.
                    При диагностика ми излизат грешки U1101 и U1102 като мойто е с ръчни скорости, което означава, че грешките нямат връзка с чукането.
                    Търсих инфо по чужди форуми казват, че причината била в Scv клапан.
                    Моля за съвет ако някой се е сблъсквал с този проблем.
                    Най вероятно Dj Tumbi е наясно.
                    .....да ,но не само той, вероятно пикаеща дюза само при натоварване....играл съм го и това преди време....свалете дюзите и ги тествайте на стенд.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                      Благодаря.
                      Вероятно няма как да се направи диагностика без да се свалят дюзите. И моя майстор смята, че проблема вероятно е от дюзите.
                      Подлежат ли на обслужване или трябва нови и колко горе долу струват.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                        Първоначално публикуван от Hilux PB Преглед на мнение
                        Благодаря.
                        Вероятно няма как да се направи диагностика без да се свалят дюзите. И моя майстор смята, че проблема вероятно е от дюзите.
                        Подлежат ли на обслужване или трябва нови и колко горе долу струват.
                        .....нови не, много скъпи са, въпреки че съм чувал и за по 700-800 лв. бр. Денсо.....иначе се ремонтират и излизат около 250 лв. за бр......после като ги сложите, трябва да въведете новите кодове които ще генерира стенда......иначе няма да работи прецизно, а в някои случаи - въобще.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                          Здравейте
                          Свалихме дюзите и на стенда показаха, че 3 са със завишено количество на обратната нафта. Ремонтираха ги, генерираха кодове и ги въведе моя майстор макар и трудно. Не ги е приемал и е светкал чека без да генерира грешка. След откачане клемата на акумулатора е загаснал чека. Оказа се обаче че няма промяна в работата на мотора. Чукането си остана като е силно при високи обороти.
                          Играе налягането на помпата при празен ход в интервала 24-32 мPa.
                          Моля за помощ, ако някой се сеща от къде може да е проблема.
                          Как може да се разбере дали са направени добре дюзите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Обслужване на Mitsubishi L200 2.5 DID

                            Колеги някой знае ли добър диагностик на Мицубиши в Пловдив?
                            Смених регулатора и налягането се стабилизира но чукането си остана.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X