Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на хидравлична рейка и помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на хидравлична рейка и помпа

    Както някои от вас знаят, в началото на годината взех едно бусче, Рено Трафик и съм принципно много доволен от него. Напоследък има едно нестандартно поведение на кормилната уредба, изразяващо се в дърпане на волана на обратната на посоката на завиване посока, а в последствие хидравликата, която беше доста лека се одърви, без да изчезва напълно. Масло има и няма видими течове. Ходих за консултация на Орион, даже мислех да го оставя там, но се разубедих, поради диагностицирането на проблема, който наподобяваше хвърляне на боб и резултата беше, че се налагало да се ремонтират и рейката и помпата. Отделно място, на което дори клиентите газят в масло ми навява предчувствие за начина на работа там, поради което се отказах. Къде в София мога да закарам камиончето, да установят точния проблем и не са мърлячи? Гледайки съседната тема, явно няма да е в ЕМ комплект Дружба, така че ще съм благодарен да ме насочите към правилните хора. Форумната търсачка издава за някакъв в ТУ, но той дагностицира ли проблема преди ремонта или само му се карат частите и после се взимат?

  • #2
    От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

    В ТУ само ремонтират свалените чаркове. Могат да ги тестват, и ако няма нужда не ги пипат. Имат работа бол и няма да ремонтират нещо без нужда.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

      Тоест там трябва да сваля помпата и рейката, да им ги занеса и ако кажат, че имат нужда от ремонт тогава се правят? Некво шантаво ми идва...

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

        В ТУ не е автосервиз. Само ремонтират всякакви хидравлики, и не само автомобилни.

        Все пак правилната диагностика е поне половината от решението на какъв да е проблем.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

          Значи се молиме някой да каже, къде е правилната диагностика

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Значи се молиме някой да каже, къде е правилната диагностика
            E, ти диагностиката си си я направил сам - рейка за ремонт. Мислиш ли, че може да е от друго. Помпа-момпа?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

              Кои години е това ренде? Има такива с намаляване на серво помощта над определена скорост и ако се прецака се одървят и на ниска. Шаси имаш ли?

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                Реното е 2003г., 1.9 дци.
                Диагностиката не съм си я направил сам, само препредавам резултатите от кристалното кълбо на сервиза в Орион. Демек и помпа и рейка. Дървената хидравлика било от помпата, връщането на волана от рейката. Дали е така, аз поне не знам.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                  За диагностика и ремонт може да се провери и AUTO MECHANIC GROUP. Правил съм при тях една хидравлична помпа. Отношението на собственика, Даниел, към работата и клиентите е много добро.
                  A Lone Rider

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Реното е 2003г., 1.9 дци.
                    Диагностиката не съм си я направил сам, само препредавам резултатите от кристалното кълбо на сервиза в Орион. Демек и помпа и рейка. Дървената хидравлика било от помпата, връщането на волана от рейката. Дали е така, аз поне не знам.
                    Нвщо не ми се вписват тълкуванията на сервизните специалисти.
                    Може ли малко информация за машината
                    Електрохидравлично ли е усилването има ли стабилизираща система със съответмите сензори и датчици- ъглови и инерционни за напречното ускорение.........
                    Ако помпата по някаква причина не поддържа налягане ще се усеща по трудно завиването и в крайно положение няма да се чува "просвирването" на клапана,но обратното съпротивление не е от помпата или от рейката.
                    Това с "връщането " иска вярна диагностика. Може да са лагери на макферсона и други затягащи елементи. Може да е е клапан........... Като начало да се изясни какво електронно оборудване има в кормилната система за да не се окаже ,че заради бълхата се гори юргана.
                    Последно редактирано от petkov_bb; 24-07-18, 20:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                      Малко стрелба в мрака... На Пежо/Ситроен бусовете от тези години, имат периодични (50-70К км.поне при нас) проблеми с упорите на макферсоните. Скапват се и колата завива трудно, воланът не се връща сам след завой, тегли на някоя страна... При Рено не знам как е, но е някакъв жокер.

                      Коментар


                      • #12
                        Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                        Нямам никаква представа какво е усилването. Рамата е това: VF1FLACA63Y007618
                        Буса при купуването беше с този сипмтом: При завой с голям радиус, при постоянно навъртян волан за взимане на завоя (например на дясно) се получаваше обратно съпротивление (волана ми сецаше в обратна посока) все едно пулсира.
                        Хидравликата, обаче беше много лека. Сега хидравликата се втвърди, това усещане при завоя го няма, а по-скоро усилието при завиването е по-голямо и всякаш изведнъж отпуска.
                        За първия симптом на две места ми казаха, че помпата като направела налягане и спирала, и за това се получавало това съпротивление при завой. Това ми се стори пълна глупост, но не съм задълбавал, тъй като не ме дразнеше толкова. Въпроса е, че очевидно има проблем, който се влошава и искам да го оправя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                          Ако ти се разхожда до Своге ,ще го вдигна на подемника и ще си покаже болежките по ходовата част.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            Нямам никаква представа какво е усилването. Рамата е това: VF1FLACA63Y007618
                            Нямаш променливо хидроусилване. Няма какво да се правим на интернет разбирачи, трябва ти читав сервиз, който да прегледа колата като цяло и той, евентуално, след това да ти сваля рейка за ремонт и прочие.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Ремонт на хидравлична рейка и помпа

                              Я пробвай първо, ако може, да окъпеш с масло или някой мазен спрей каренцето между рейката и кормилният прът. Понякога брутално запичат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X