Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

    За 1000лв. и 3мес. без книжка иде реч - страшно евтини ни направиха вече.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #17
      От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

      Намерил е за какво да се хване, за да го отмени. Колкото-толкова. Всеки, който е влизал в съд, се е нагледал на простотии. Те са в произволна посока. Ако АНО не е доволен-да обжалва пред административния. РС вече си го е махнал това дело от главата, постановил е решение. Който е недоволен, да отива на следваща инстанция.
      За явяването на административните ръководители по такива дела...май не сте наясно как е в полицията. За юрисконсултска заплата в МВР, колкото е по щат, дори куче не можеш да вържеш да стои. Това ако изобщо има щат. Съотетно-масово няма кой да им се занимава с делата. Началникът се явява сам, когато изобщо се яви. Ако трябва да се явява в съда на всяка жалба и да пише становище по нея, това означава да не върши нищо друго. Точно в полицията тия бумаги почти никъде не ги докосва даже човек с юридическо образование. Ченгетата си ги пишат сами, сами си пишат становища, сами се явяват в съда и се оправят кой както може. За тия пари и за тая организация-толкова. Предвид резултатите, че съдилищата отменят само 70-80% от НП, даже е изненадващо колко добре се справят.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Намерил е за какво да се хване, за да го отмени. Колкото-толкова. Всеки, който е влизал в съд, се е нагледал на простотии. Те са в произволна посока. Ако АНО не е доволен-да обжалва пред административния. РС вече си го е махнал това дело от главата, постановил е решение. Който е недоволен, да отива на следваща инстанция.
        За явяването на административните ръководители по такива дела...май не сте наясно как е в полицията. За юрисконсултска заплата в МВР, колкото е по щат, дори куче не можеш да вържеш да стои. Това ако изобщо има щат. Съотетно-масово няма кой да им се занимава с делата. Началникът се явява сам, когато изобщо се яви. Ако трябва да се явява в съда на всяка жалба и да пише становище по нея, това означава да не върши нищо друго. Точно в полицията тия бумаги почти никъде не ги докосва даже човек с юридическо образование. Ченгетата си ги пишат сами, сами си пишат становища, сами се явяват в съда и се оправят кой както може. За тия пари и за тая организация-толкова. Предвид резултатите, че съдилищата отменят само 70-80% от НП, даже е изненадващо колко добре се справят.
        НАД един милиярд на година, живи да го ожалиш .... Това,че са 90% некадърни, не трябва да ги оправдава! И джигитите да не си получват заслуженото!

        Коментар


        • #19
          От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

          Това прилича на поредния случай, когато с буквата на закона бива убит духа на закона. Карал ли е човека в насрещното - карал е. При това в аварийната лента. Как, защо, дали е фиксирано правилно? Това са други въпроси. Този трябва да си отнесе наказзанието за каранаето в насрещното, полицаите за неправилното му фиксиране и ако се налага - поставилите маркировката за неправилна маркировка..
          Последно редактирано от Alexr; 24-07-18, 15:43.

          Коментар


          • #20
            От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            НАД един милиярд на година, живи да го ожалиш .... Това,че са 90% некадърни, не трябва да ги оправдава! И джигитите да не си получват заслуженото!
            Една бивша колежка се беше нахендрила там покрай баща си, някакъв едър шеф на не знам си какво в МВР-то. Уж държавно, спокойна работа била, щяла да има време да си гледа детенцето...абе по сериозни рационални подбуди отиде уж. Щом тя избяга след няма и година...прави сметка за какво става въпрос...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

              Линч ,как ли би се произнесъл?
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Линч ,как ли би се произнесъл?
                Ти пък, чак такава занимавка. Влад Цепеш е решението!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #23
                  От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                  Неведнъж съм виждал пътна помощ от тия с колесарите (не ги ли забраниха колесарите?) да се движи в обратна на движението посока по аварийната лента.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Неведнъж съм виждал пътна помощ от тия с колесарите (не ги ли забраниха колесарите?) да се движи в обратна на движението посока по аварийната лента.
                    Пък аз съм виждал катаджийски патрул . Ма не ми се занимаваше да им правя забележка , щот съм патил . От забележки.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                      Абе... срам несрам (дано гръцката полиция не чете), ама преди две седмици и на мен ми се наложи да отпоря 1,5 км в насрещното, понеже не искаха да им платя с дебитна карта за разбитата магистрала от Промахон. С мотор е по-лесно, но не се гордея с това, че се наложи и да мина гратис.
                      Признат грах - половин грях.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        За 1000лв. и 3мес. без книжка иде реч - страшно евтини ни направиха вече.
                        Е па наш човек без книжка—срамота е.Слагам бас, тоя джъдж срещо съответния стимул може да изкара, че умрелият не е убит, щот е заклан с нож и е умрял по естествени причини, от кръвоозагуба
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                          За такъв нисък материален интерес никой съдия няма да си сложи главата. Тука причините са други. Като оня съдия по вписванията от преди няколко месеца, който беше решил, че изискването наименованието на фирмите да са на български език, означавало да бъдат с български думи, а не чуждици. Та беше набалбукал стотици откази за регистрация на фирми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                            Може. За да постановиш обаче, че насрещната лента не е насрещна, понеже е аварийна се изисква особена настройка на мозъка. Пък и материалният интерес не е задължително да е във формат "земи тия двеста лева", а жалбоподателят Хикс да удря печатите върху митническите декларации(Димитровград, щото) на фирмата, управлявана от балдъзата на съдия Игрек, примерно .
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                              Формално погледнато, ама съвсем строго формално, аварийната лента се нарича "лента за принудително спиране". Движението в нея е по принцип забранено: "да се движи или спира в лентата за принудително спиране, освен при повреда на пътното превозно средство, както и при здравословни проблеми на водача или пътниците в превозното средство;"
                              През 2017-та с отделен текст беше забранено "да се движи в платното за насрещно движение.". ДО тук добре, защото платното е разделено на ленти. Заради малоумщината на законотворците, които не разбират какво гласуват, остана следващия текст за спирането: "може да направи това върху лентата за принудително спиране извън платното за движение".

                              Така, че...с хилядите си поправки законът наистина не е съвсем ясен кое е лента, кое е платно, аварийната част от платното ли е или не, от където не е ясно дали тя въобще може да има качеството "посока". Разликата между двете наистина е ясно обяснена, но в правилника-акт от по-ниска степен спрямо закона. От хиляди безсмислени поправки, целящи събиране на пари, се загуби разликата между базови понятия. И това няма да става по-добре, защото от последните им проекти по темата е видно, че качеството на законодателната работа продължава стремглаво да пада.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Димитровградският съд отмени глоба на водач, карал в насрещното на АМ "Марица.

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Пък аз съм виждал катаджийски патрул . Ма не ми се занимаваше да им правя забележка , щот съм патил . От забележки.
                                Има моменти когато няма друг път и това е нещо нормално през зимата на Витиня . Когато някой ТИР се завърти и затвори всичките платна как аварийния врекач да стигне до него за да го изтегли ? Тогава катаджиите разглобяват едно парче мантинела и с нивата пред урала в насрещното .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X