Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип дилема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип дилема

    Здравейте,
    Нов съм във форума и имам нужда от мнение и съвет. Карам Нисан Х- Трейл 2.0 бензин 2001 и общо взето бях доволен, докато не усетих липсата на бавни в този модел. Ползвам го често да пътуваам до София (живея в Трудовец) и поведенито му по "магистралата" и в големия град са ми ок, но когато ми се наложи нещо като горски пикник нейде из гората с семейството ,става , но с миризма на съединител. Мислих да взема старата Витара с бензиновия 1.6 мотор заради добрите отзиви за нея, но обикалях, гледах и просто този модел е доста стар и всичко, което видях беше доста амортизирано. Джимни е много хвалено, но ми теснее и до София май ще ми е кофти с нея. Гледам тази в мобилето ****************** но лекичко ме притеднява тоя шестак, в смисъл на обслужване. Иначе ми харесва за това, за което ще го ползвам, че е бензин и може с ГИ и че е готов и не е нужно да го вдигам аз защото не разбирам. Може ли малко мнения и съвети.
    Благодаря.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-07-18, 23:33.

  • #2
    От: Джип дилема

    Без линкове във форума - веднага ще ти кажат - още и: "най-читавата за парите, които си готов да дадеш". Следват минимум 10 предложения за други возила, за други 5 подтеми, и то вече бистрени и писани многократно...
    Та, ок, Сузуки - та що не? Не съм карал , ама гледам карат, та що не?! Едно време по баирите, с LR подфорума имаше едно младо момче, беше си го направило Джимнито, та като линейка-лифтиран картинг фърчеше из баирите и по-малко затъваше... С малко моторче, ама то е леко... Било евтино и поддръжката му също нормална... И за Витарите примери ще ти дадат колегите. Успех!

    Коментар


    • #3
      От: Джип дилема

      Ю бря! Тя излъскана като за панаир. Ако и отдолу по дъното и шасито над задния мост изглежда така - направо скачай и я взимай.

      Описанието е като за лапнишарани - с много удивителни, мощността леко завишена, за половината екстри са излъгали.

      Относно шестака - принципно е малко по-скъп за поддръжка и зависи на какъв колец ще седнеш. Ако се наложи отваряне по някаква причина, ще плащаш повече. С верига е, но и тя се сменя. Лошото е, че като цяло бензиновите джипки се търсят повече и се предлагат по-малко.



      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Джип дилема

        Сори за линка и благодаря. Може да се вдигна тия дни да я погледна.

        Коментар


        • #5
          От: Джип дилема

          Веригите всъщност са четири, с една торба успокоители, обтегачи...разпределителните валове се сменят с веригите, защото зъбните се износват. Маслояд, на всеки 1000 км. е добре да проверяваш нивото на маслото. Върви много приятно. Чупи се внезапно и непоправимо. Таралеж в гащите, ако питаш мен-погребах една подобна и не бих взел отново и като подарък.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Джип дилема

            Тия "Силвърстони" що са ги нахлузили, щом според обявата "Джипа не е каран извън пътя! !!" ? Такава кал ще меткат по прозорците, както са без уширители, че на практика никога няма да имаш странична видимост...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Джип дилема

              https://www.youtube.com/watch?v=L_9lz3yc3zg
              Ако двигателят звучи така, бегай и не се обръщай...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Джип дилема

                Благодаря ви. Точно това исках - да ми кажат хора имали опит с този мотор и модификация. Спестихте ми разходката и ядовете.

                Коментар


                • #9
                  От: Джип дилема

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Тия "Силвърстони" що са ги нахлузили
                  ами те само гумите с джантите са над 2 бона, или... Предложете му други варианти за Сузуки, ако има...
                  Щото верно пише "Джип дилема" - не Сузуки дилема, ама... Та Черок или Гранд Черок за тия пари...
                  Иначе за бюджетен в рамките на 7 бона - освен за някое по-читаво Диско - не се сещам... и то не от БГ - щото на не знам си колко стотин хиляди км. - освен, ако не е на някой от форума с история, тема, описания... Щото разни Фронтери, Паджерота... абе, и тях не ги знам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип дилема

                    KJ Jeep-ки има на тези пари, ма нали "мноУ 'арчЪт", вкл. и дизеловите, затова не смея да препоръчвам...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип дилема

                      Ако държиш на Гранд Витара, търси с дизелов двигател на Пежо. Иначе, за тия пари има много читави Фронтера Б.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип дилема

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Иначе, за тия пари има много читави Фронтера Б.
                        Само да допълня, из селата на Европа (Централна Западна), такива вече не останаха... Сигурно 90% вече са на Изток. Без майтап, от години не съм виждал, а не е като да не обикалям. Смениха се (ги) с Исузо пикапи, Навари, Ренджъри, по-богатите джиткат с G класи и Тойоти, бачкаторите-фермери са с Дефендъри, Чероци също мяркам... та те така, значи и по моргите в БГ - та ще има достатъчно за части...
                        Тамън - 2 в 1 трябва - от 2 една да правиш... 2 по 1000 Е - готово... за 7 бона, почти 3 стават... ама транспорта и туй-онуй... Абе то и със Сузукита май е така... Ама повече се мяркат, и покрай Дунав, и в Алпите...

                        P.S. И Лада Нива повече мяркам, ама най-много от бюджетките са Дачия Дъстерите... то верно SUV ама... Верно са екзотика вече тия Фронтери, дори Рекстън-и съм виждал няколко, в Италия Панди 4Х4... Иначе от по-старите Сузукита - най-много Джимни - от по-новите ГВ... (сорри за спама)
                        Последно редактирано от ivied; 22-07-18, 09:17. Причина: PS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип дилема

                          Включвам се само заради това мнение:

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Ако държиш на Гранд Витара, търси с дизелов двигател на Пежо.
                          ...
                          ГВ винаги ми е харесвала, а тази комбинация ми се вижда добра.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип дилема

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Включвам се само заради това мнение:



                            ГВ винаги ми е харесвала, а тази комбинация ми се вижда добра.
                            Гранд Витарата ми харесва, но ще ми хареса и всичко друго което горе долу да отговаря на това, което искам. За съжаление на този етап не мога да си позволя джип за кеф и кола с която да пътувам на дълго и заради това търся нещо универсално, като пределно ми е ясно, че ще има компромиси. Иначе благодаря за предложението, но малко се въздържам от дизелите заради разходите, когато почна с совалките от град на град. Ако ситуациата беше друга сигурно щях да ви питам за това камионче - Nissan Patrol Y61

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип дилема

                              Първоначално публикуван от Х. Христов Преглед на мнение
                              За съжаление на този етап не мога да си позволя джип за кеф и кола с която да пътувам на дълго и заради това търся нещо универсално, като пределно ми е ясно, че ще има компромиси. Иначе благодаря за предложението, но малко се въздържам от дизелите заради разходите, когато почна с совалките от град на град. Ако ситуациата беше друга сигурно щях да ви питам за това камионче - Nissan Patrol Y61
                              Бензинов "Гранд Чероки" WJ на газ? Пак е "Гранд"
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X