Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1996 RAV4 шум в скоростната кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 1996 RAV4 шум в скоростната кутия

    От доста време в движение, без значение дали е на скорост или не, се чуваше един шум като сухо триене на RAV4-ката ми (1996-та година) и реших най-накрая да го видя от къде е.

    Вдигнах едното предно колело на крик, запалих и дадох на скорост и взех един стетоскоп и започнах да слушам от къде точно е шума. Чува се откъм капака на скоростната кутия. Става дума за този капак: http://prikachi.com/images.php?images/66/9373066T.jpg

    Шума най-вероятно е от лагера на вторичния вал. Някой отварял ли е такава кутия и дали ще мога да го сменя този лагер на място (без да се сваля кутията)?

  • #2
    От: 1996 RAV4 шум в скоростната кутия

    Здравейте. Колата я оправих - оказа се точно лагера, който си мислех че от него е шума - задния лагер на вторичния вал. Може да се смени на място. Ако случайно някой се интересува как става, ще пиша по-подробно.

    Обаче си купих още една RAV4-ка, но по-нова - 1999-та година. Тя пък има шум на празен ход, който изчезва при натискане на съединителя. Като позагрее, шумът намалява и изчезва. Кой лагер на първичния вал е по-вероятно да се е прецакал - предният или задният? Задният се сменя лесно на място, докато за предния ще трябва да свалям кутията.

    Не че не мога да я прослушам със стетоскоп, но ако някой е имал подобен проблем, ще ми е от полза да знам от кой лагер се е оказало.

    Коментар


    • #3
      От: 1996 RAV4 шум в скоростната кутия

      Предния им е болка на тия кутии. И е с малко изчанчени размери.

      Коментар


      • #4
        От: 1996 RAV4 шум в скоростната кутия

        Неприятно - ще трябва да се вади кутията, но по-нататък ще я правя.

        Знаеш ли му точния модел на лагера?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X