Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Още не съм на Гинко-билоба. Плевен, Втори район. 71-72 год. ....
    А само 5 год. по- късно : ни закуска у 10 , ни у 16 , ни следобеден сън , ни кор . Ставанье сутрин у 5.30 и леганье у 22. Като през целия ден - чанч. Тва и в трите района .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      А само 5 год. по- късно : ни закуска у 10 , ни у 16 , ни следобеден сън , ни кор . Ставанье сутрин у 5.30 и леганье у 22. Като през целия ден - чанч. Тва и в трите района .
      За максимална достоверност закуските в 10.00 и 16.00 представляваха баничка, поничка, такива работи. На бегом от класното в стола. По стара войнишка практика които стигаха първи взимаха по повече. Някои изобщо не се хабяха да тичат 200-300 метра спринт и си палеха цигара. Но редовното ядене наистина беше много добро и стигаше. Бяхме на маси по 16 човека и се слагаха три баки с първо, второ и трето. Имаше момчета които не ядяха супа и като напълним по една две чинии с пилешки трътки, другото може и да не го ядеш
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        Брях, една седмица бях в отпуска и извън Интернет, и глей ся как сте се вихрили тука, не мога да насмогна да чета, ама да почвам по ред на номерата...
        Деян, за теб поне съм сигурен че знаеш с какво е тръгнала Първата световна, па сега се чудиш че от една лъжица такваз тема разработихме!? И мани, ми гледам и друга тръгнала, че и с Удивителна в заглавието, красота!
        Емо, добре че споменаваш това с керосина в оня си пост, след моя... Като го четох, направо си мислех, че аз съм го писал някъде това нещо и ти само си ме копирал Респект и уважение, май-май винаги съм съгласен с тебе.

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Мдаа - ясно е, че е пример, и предполагам, е ясно и защо твоя пример води до предположението ми за отговор на въпроса зададен от the turtey?!? Щото, като изключим пирамидата (може да се охранява само тя, пак без да е наложително), кое точно налага охраната на поделенията от многочислен караул 24/7?!? Ако приемем примера ти за меродавен, то трябва да назначим караули от доктори на болниците (щото некой изперкал хирург може да се развихри със скалпела), на училищата (защото някой преподавател по математика може да развъри наточен пергел) и т.нт....
        Бушидо, споко ве човек, не съм ортодоксален фен на патрулно-постовата служба, пак ти казвам, потретям значи - онова дето ме цитираш е по въпроса за отговорностите и решенията, ко толкова да го разтягаме!? Ся като ви чета за 150-300 караула, ужас и безумие някакво - моите най-искрени и дълбоки съчувствия на колегите преживели това! Пълна загуба на време и да - при определени условия сериозен фактор за психически и физически последствия за едно младо момче, да пази Господ... Въобще не отварям въпрос за охраната на N-ския обект, както казах и напред, винаги може да бъде по-добре, па и това не се решава по форумите. Скромната ми претенция че и преди казармата, и в нея, и след това съм бил мислещо момче и идеи всякакви са ми идвали в главата, но фактите са такива, каквито са. Иначе си оставам убеден в ползата от едни 10-15 въоръжени наряда при една стегната наборна служба, да речем ако е 6-9 месеца, профитата не ги коментирам - там изначално нещата трябва да са друг формат. Да се мине там по няколко пъти на няколко поста, че дори и да са малко измислени, през различните сезони и точка, оттам нататък бройката нагоре е само негатив. Ей го сега си давам сметка, че при мен май баш така се развиха нещата... не съм ги броил, но за десет месеца требе да имам петнайсетина въоръжени наряда /дневалствата може би - двойно/, зима-пролет, на всеки пост по 5-6 пъти... Да не кажа почти всички, но повечето са били по мое желание и някои и сега ги помня, особено първия, хаха... Три дена след клетвата, само новобранци и отдельонния - едно влахче от Златен рог, ама мокро чак до костите - мл.серж. Флоров, Началник караул. Трета смяна, трети пост, автопарка, темная ночь половин час стойка и ме сви стомаха, така е то с цивилната манджа... Шинел, колан, сумка, противогаз знаете как е, че и клинът с колан и тиранти, че и вестник няма, мъкаа... Добре, че Флорката ни беше набил канчетата да имаме парцалчета из сумките /старото си е старо, мамка му/ и айде там между Газките бързо си възвърнах боеготовността, макар и след грубо нарушение на Устава, хаха. После бързо се окопитих и само чаках Старият Тарз /мл.серж. Терзиев, но по малко име Димитър, не Иван/ да му дойде реда и неуставно му казвах, че с Бочката и Станкето /с Ицо Бочев от Севлиево и Пепи Станков от София изкарахме от първия до последния ден в едно отделение, без школната рота/ искаме де сме при него, той направо ми даваше тетрадката и казваше - Момченце, нареждай постовете и смените и никви издънки да няма! - та така... Първи пост си беше гадничко наистина, тъмен коридор и едни бели врати, че в началото даже и знаме си нямахме, 6 крачки вляво и 6 - вдясно. Ама пък имаш всичкото време на света и неизбежно стигаш до екзистенциалния въпрос за смисъла на живота със съответните му там отговори... Втората година не ми тежеше, ама вече бройката наистина идваше повечко - в седмицата 1 до 2 пъти средно дежурен по рота и на една-две седмици - НК. Там няма разводач, няма помощник и от един момент нататък си омръзва, па и натоварващо идва. Покрай тез наряди и 20 месеца не бях излизал домашна отпуска, чак на първия ден на 21ия месец, ма то това не е за хвалба, верно, и пак - мина и замина.
        Та така, да не отваряме сега темата как било най-добре да се охранява и кое било имало смисъл и кое било измислено от дебили - лош закон, но закон - и има ли писани правила, трябва да се спазват, че животът да е по-лесен. Това съм го знаел винаги, ама и по трудния начин съм го разбирал, па те правилата в армията са писани с кръв и ако нещо на някого му се струва тъпо, на друго място и на другиго спасява здраве и живот. Даже и за т.нар. безумие със щракането при застъпване и отстъпване на пост, викайте пази Боже, че и в една случка съм участвал, ама Господ беше в добро настроение оня късен априлски следобед...

        Това кой го каза - Емо или Чичото - че има поделения и поделения, хора и хора - също голяма истина! Ей го моя тъст, аз не пия почти, той хептен напротив - 64 година след стр. техникум топографска школа към Военното Шумен, на третия ден един старшинка ги извел на кръчмица няколко момчета селянчета да се почерпят с пелинец и наденички После Димитровград, дивизион тактически ракети, същата работа - и пийкане чат пат, и животец малце навънка - макар че покрай Суецката криза и там Израелските работи направо се е говорело за война, че и са се стягали... И макар и айляк и отворко тогава /тъста това/ командирът няколко пъти го викал на разговор по темата оставане на служба.
        Но как да е, минаха години и искрено и лично Тия дни ще се опитам да попрехвърля набързо и оная тема с удивителната, па може и там да взема думата и ще се опитам да бъда кратък

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Цялото това писание е за другата тема.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Аа, и в другата тема ще се включа след малко. Специално за майките с колички си имам мнение и ще си го кажа.
            Иначе тука ме цитират, тука отговарям. За жалост, липсва ми таланта да правя отговор от три думи. Па и кога писах тука, там даже и не бях надниквал... Майтапа настрани, вчера и днес се насилих и я прегледах оная отзад напред и отпред назад - жалко за загубеното време. Не помня скоро в тоя раздел да са се пръквали за десет дена четерийсе страници тема с толко много простотия на едно място. Мистерия за мен е как сериозни и грамотни мъже /поне една дузина на пръв прочит/ са направили такава активност там!? При положение, че още в заглавието е дадена опорната точка, то даже направо опорна удивителна... Жалко че не са си използвали времето за нещо полезно.
            Но пък си набелязах линкове към някои клипчета дето за мен са нови, някой ден ще ги гледам. Благодаря.

            Коментар


            • Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Много приятна тема за четене, благодаря на всички участвали.

              По темата за порциона-за съжаление не мога да кажа много, тъй като аз бях първия набор без срочна служба, но на няколко пъти съм хапвал от полевата кухня по случай Гергьовден в НВИМ и мога да кажа, че армейския боб е най-вкусното нещо, което някога съм ял. С много хора съм говорил и всички са били единодушни-бобът става хубав, когато се готви в големи количества.

              Та, в тоя дух на мисли, къде може човек да си плати, за да хапне от полева кухня, освен по празника на армията?

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Имам силните подозрения, че бобеца от кухнята в НВИМ не е баш същия като в дивата кашимерия в Бермудския триъгълник по времето на ТЗВ. Дет се вика - да не бъркаме туризма с емиграцията
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
                  ... и мога да кажа, че армейския боб е най-вкусното нещо, което някога съм ял. С много хора съм говорил и всички са били единодушни-бобът става хубав, когато се готви в големи количества.

                  Та, в тоя дух на мисли, къде може човек да си плати, за да хапне от полева кухня, освен по празника на армията?
                  И аз хапнах най-вкусното агнешко като ни го дадоха за Гергьовден. Бирата вече беше извънземна. Това защото като си държан на верижка и най-малките неща ги оценяваш.
                  В новобранския център хранеха добре. Манджата беше по-добре от вкъщи, това за цялото ми време там (живеех на семейни начала с момата, и няма кой да се занимава да готви). Понеже сума и критика изстрелях, добре е да се оценят и хубавите неща.

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Затва Иванчо, се взема жена къде може да готви. Отивай секса е довреме а боба ката ден.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Затва Иванчо, се взема жена къде може да готви. Отивай секса е довреме а боба ката ден.
                      М'нем! Мусаката си е мусака, ма и без "69" не може...
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Пропуснах че българина прави 69 пъти на ден секс до 169 годишна възраст
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          Шейсет и девет пъти на ден, аз лично - нито кекс, нито мусака (целокупният "българинът" - не знам). Пък как ще е на 169 години (с една много голяма увереност предполагам, че тогава кексът няма да е по-рядък от мусаката, пък и няма да има значение, поради статусът на нирвана...), ще си говорим като му дойде времето. Засега - двете имат абсолютно еквивалентна стойност към равновесието на вселената.
                          Последно редактирано от davc; 16-08-18, 22:31.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            А уж казармата правела мъже...
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Пропуснах че българина прави 69 пъти на ден секс до 169 годишна възраст
                              Търтьо, знаеш ли колко неща трябва да може да прави една жена(тва е вица, с който давц-а те подхлъзва)?
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Туртьо вица го знае - 200%. Ма е зел да одрътява като млад още.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X