Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Мод: Темата е отделена от тук

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    Армейските полеви рациони в някой страни
    Нашата армия сега има ли нещо такова ? Щото по мое време старшината ти хвърляше 3 консерви и един хляб за деня и се оправяш
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-07-18, 00:53.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Новини и любопитно

    При положение, че в армията като цяло няма храна туй с рационите по-скоро ще е фантастика.Ако има е доста вероятно да е нещо като туй на китайците... С една дума като едно време.

    Коментар


    • #3
      От: Новини и любопитно

      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
      При положение, че в армията като цяло няма храна туй с рационите по-скоро ще е фантастика.Ако има е доста вероятно да е нещо като туй на китайците... С една дума като едно време.
      Едно време поне консервите бяха вкусни .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Едно време поне консервите бяха вкусни .

        Да бе, да!
        вЕрваш ли си?

        Коментар


        • #5
          От: Новини и любопитно

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Да бе, да!
          вЕрваш ли си?
          Вервам си изял съм стотици в казармата
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Новини и любопитно

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Вервам си изял съм стотици в казармата
            То и аз така, ама според мен и Русенското и онуй в собствения сос си бяха ОТВРАТ!
            Иначе, като е гладен човек, и патъци ще прояде - за справка Чарли Чаплин.

            Коментар


            • #7
              От: Новини и любопитно

              Добро си беше "русенското".Е! Не е деликатес някакъв, но си беше съвсем прилично.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #8
                От: Новини и любопитно

                Абе ядваха се до някое време и ако старшинката артелчик ги даде в срок на годност. 87-ма запас в ШПЗО-то Враца. Онова в собствен сос се даваше лееко бомбирало и като забиеш ножа да го отвориш соса рисуваше чудни фигури по тавана на столовата.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  От: Новини и любопитно

                  Имаше едно свинско желирано с моркови като се сетя за него ми потичат лигите
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новини и любопитно

                    Свинско с кисело зеле беше много прилична манджа
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новини и любопитно

                      Абе едно време онова русенско което ни даваха маалко по-биваше.Не че не ни беше втръснало по едно време де.Зелен боб с консерва, грах с консерва, боб с консерва, мусака от консерва(русенско вместо кайма де).Обаче през 2006 ходих на едно кръводаряване, та ни връчиха и две консерви русенско варено.Не бях ял отдавна, та точих едни лиги за обяд.Не можах да изям и три вилици.Толкоз кипеж в корема не съм имал.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Новини и любопитно

                        Всички си бяха супер. Даже ги предпочитах пред някои манджи в столовата. Например варена сланина със зелен боб с екстра конци[emoji23] викахме му медузи и нямаше сила на земята, която да те накара да го изядеш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Новини и любопитно

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          ...Например варена сланина със зелен боб с екстра конци[emoji23] викахме му медузи и нямаше сила на земята, която да те накара да го изядеш.
                          Свински зурли с ориз...ял ли си ?
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новини и любопитно

                            Русенското си беше ок, особенно ако има и къде да притоплиш консервата, че да се разтопи мазнината. Пък и аз му бях свикнал от цивилния живот - за 10 дена преход в планината нямаше особен избор на консерви. Русенско, пастет, копърка (позната и също като консерва „Хиляди малки очички” или „Освиенцим”). За гъзарите - филе скумрия, в доматен сос и с кисела краставичка.

                            Та на фона на буламачите от столовата, русенското си беше гурме.

                            П.С. Баща ми влачеше в къщи някви бракувани армейски консерви - май свинско със зелен боб. Невероятна смрад. Но домашната ни котка буквално пощуряваше като надуши такава консерва и я омиташе за секунди. И то при положение че баща ми я глезеше безмерно на ядене - наденици, шунки, кюфтета хартисали от масата и т.н. Кренвирши не ядеше, мръщеше им се. А от тия консерви откачаше...
                            Последно редактирано от windwarrior; 11-06-18, 20:49.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новини и любопитно

                              Моето куче се побъркваше от наденица Леки. Усещаше още като влезна във входа и почваше бясно скимтене все едно не е ял с месеци. Кой знае какви химии слагат вътре, та да заприлича на нещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X