Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2998742_b_1470649553.jpg
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5795784
    Май ще влязат в куфарчето, що да не влязат....
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122455145_2_800x600_stara-tuba-petrol-snimki.jpg
Прегледи:1
Размер:15.8 КБ
ID:5795785
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

      Айде стига с тия мерки и теглилки вече, тва е за аматьори. Тука един рейтингов колега, преди време се похвали в една затворена тема. Прост шофер на ЗиЛ самосвал и успял да си купи първата лека кола... Не го знам колко куфарчета с кант и без кант е носил, ама Борба срещу системата бе, изчистване на авгиевите обори му викали някои на това.

      Коментар


      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

        То си имаше тема за ползата/вредата от казармата, ама нейсе.
        Не забравяйте, че има хора и хора, поделения и поделения.Аз считам това "преживяване" за плюс в живота ми.
        Благодарение на канския кеч открих за себе си, че съм способен на неща които никога не съм вярвал, че мога да направя. Това ми помогна истински да повярвам в себе си(да не се бърка с това "да си повярвам"), което пък ми е много полезно през последните 20год.В момента какъвто нерешим и проблем да ми се изтресе на главата винаги подхождам към него с "няма страшно, ще го измислим"...
        Казармата ме направи невероятно изобретателен.
        Благодарение на казармата разбрах колко е шарен света(все пак там ни събираха от кол и въже), което пък ме направи много по-толерантен към хората(по принцип).Осъзнах, че всеки един човек вижда света по различен начин и това не е непременно правилния/грешния начин.Това просто е неговия начин.
        Благодарение на казармата разбрах какво е истинско приятелство, какво е да си готов да заложиш живота си заради друг човек.
        Казармата е десет годишен житейски опит, сбит в година и половина.Един тридесетина годишен мъж в момента има горе-долу същия манталитет, който ние имахме тогава на по 20.
        Мога да пиша още много, ама ме мързи.
        ПП.Терзиев, спри да се излагаш.Когато си караул, поста е "под охрана и отбрана" и ако стане гаф-лежиш(независимо, че пазиш празен склад, например).Знаеш ли какво се случва с войниците в цялото поделение, когато група "металисти" свие половината лампи на Луч-а, барабар с кабелите към тях? М? Знаеш ли какво е да караш 16тонна цистерна с керосин и тя да се обърне и запали на 50м от централния ГСМ(с около 700тона керосин вътре)?Ротния си държеше снимката на изгорелия камион под джама на бюрото.Знаеш ли какво е група мутри да атакува с огнестрелно оръжие северния ГСМ с идеята да убие часовия и да "точи" на воля(отново истински случай)? Дреме ти фуя викаш, а? Отговорност нулева?Знаеш ли колко струваше тогава един МиГ-23?
        ПП. А! Щях да забравя.Най-важното на което ме научи казармата е, да действам, а не да мрънкам.Да се оправям сам и да не разчитам на никой.
        Последно редактирано от ЕМО; 03-08-18, 21:23. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          ...
          Казармата е десет годишен житейски опит, сбит в година и половина.Един тридесетина годишен мъж в момента има горе-долу същия манталитет, който ние имахме тогава на по 20.
          Aх въй, само защо не забелязвам казармаджиите да имат каквото и да е предимство на пазара на труда! Имам предвид след като махнаха робското задължение към т.нар. родина, щото кански пречеше да си намериш работа, когато най имаш нужда от нея. Младо семейство на квартира като в моя случай, не знам какво щях да правя ако имаше и дете... Един камък на врата, пък жената безработна у най-гладните години! Мен ме викат да вапцам бордюри! Върховен опит получих, щеше да ми е полезен ако бачкам в Чистота, или т.нар. "заетост" по селата!

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          ПП.Терзиев, спри да се излагаш.Когато си караул, поста е "под охрана и отбрана" и ако стане гаф-лежиш(независимо, че пазиш празен склад, например).Знаеш ли какво се случва с войниците в цялото поделение, когато група "металисти" свие половината лампи на Луч-а, барабар с кабелите към тях? М? Знаеш ли какво е да караш 16тонна цистерна с керосин и тя да се обърне и запали на 50м от централния ГСМ(с около 700тона керосин вътре)?Ротния си държеше снимката на изгорелия камион под джама на бюрото.Знаеш ли какво е група мутри да атакува с огнестрелно оръжие северния ГСМ с идеята да убие часовия и да "точи" на воля(отново истински случай)? Дреме ти фуя викаш, а? Отговорност нулева?Знаеш ли колко струваше тогава един МиГ-23?
          Дреме ми фуя викам, щото съвсем малко мислене може да фиксне 95% от гърча в "армията". Едно свястно майорче искаше да пуска UTP мрежа по телефонни кабели, аз простия редник да го разубеждавам... Мисленето там е нещо като ерес, всичко гореописано е следствие.
          В моя случай постигнаха върховно омерзение. Пак ще го кажа - имах някакви усещания за родина преди да получа повиквателната. Двама дядовци са се върнали от странство, да отидат на фронта. След това което видях - с чиста съвест ще избягам с 200 ако стане напечено, па ако ще и още 500 години турско да е! Същия ген сме, те се върнали, на мен ми иде ако може с напалм да я зачистя тая институция!
          Държаха ме като военопленник, пък бях каилен на войниклък! Наистина ме кефеха чисто войнишките преживявания, имах бегъл досег с това. Получих на 99% от времето това, дето най мразя. Дива простотия, цигания, "дедовщина", не знам дали имаме българска дума на това явление. Шапките дори не са ни тормозили, с някои офицери си останахме в приятелски отношения години след това.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-08-18, 21:37.

          Коментар


          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            ...да действам, а не да мрънкам...
            То и това, а и всичкото останало - отново и също толкова си е въпрос на семейното възпитание - като и оправянето на легло, и рязането на нокти (само например). Нормално е така де.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              То и това, а и всичкото останало - отново и също толкова си е въпрос на семейното възпитание - като и оправянето на легло, и рязането на нокти (само например). Нормално е така де.
              Митко, в ротата имаше и момчета които вече бяха научени да не мрънкат, но на никого не пожелавам тяхната съдба(живота ги беше намачкал още в детството).99% бяхме от мрънкачите.

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...В моя случай постигнаха върховно омерзение. Пак ще го кажа - имах някакви усещания за родина преди да получа повиквателната. Двама дядовци са се върнали от странство, да отидат на фронта. След това което видях - с чиста съвест ще избягам с 200 ако стане напечено, па ако ще и още 500 години турско да е! ...
              Така го виждаш ТИ. Аз пък съм на точно ОБРАТНОТО мнение. Именно в казармата осъзнах, че...."кой ако не ние".

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Aх въй, само защо не забелязвам казармаджиите да имат каквото и да е предимство на пазара на труда! Имам предвид след като махнаха робското задължение към т.нар. родина, щото кански пречеше да си намериш работа, когато най имаш нужда от нея. Младо семейство на квартира като в моя случай, не знам какво щях да правя ако имаше и дете... Един камък на врата, пък жената безработна у най-гладните години! Мен ме викат да вапцам бордюри! Върховен опит получих, щеше да ми е полезен ако бачкам в Чистота, или т.нар. "заетост" по селата!.
              А аз пък две седмици след уволнението бях на косъм за се изнеса от вкъщи, защото баща ми взе да ми влиза с реплики от типа-"моята къща, моите правила".Имахме един тежък 15секунден разговор(то беше по-скоро монолог) след който разбра, че е по-добре да не ме закача.Та не знам кое ти е било толкова трудно.
              Последно редактирано от ЕМО; 03-08-18, 21:52.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ... "дедовщина", не знам дали имаме българска дума на това явление. ...
                Това явление е резултат на дефицити от "7-те години" ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Това явление е резултат на дефицити от "7-те години" ...
                  Не съм съгласен. По-скоро резултат от сбъркана система. Защо не е имало извращения в царската армия? Или там са служили само аристократи?
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    ...живота ги беше намачкал още в детството...
                    Това е едно много кофти (толкова и масово) изкривяване, което никога не съм можел да разбера (знам го, съвсем наясно съм със съществуването му, но не го разбирам) - способността за рационално възприемане, преценка и действия в живота (придобиването/възпитаването им) да се разбира като мачкане.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Не съм съгласен. По-скоро резултат от сбъркана система. Защо не е имало извращения в царската армия? Или там са служили само аристократи?
                      Кой ти е казал, че при аристократите няма "дефицити от 7-те години"?
                      А системата (примерно характерната за съветската система липса на читав сержантски команден състав) сигурно има нещо общо, ама не е само до система. Щото иначе явлението нямаше да го има, примерно, в западни армии. Да не говорим пък, че това явление съществува и в учебни заведения, чиито питомци не са и помирисвали военна служба. Примерно, лично моята първа среща с него беше в пансиона на гимназията. Нито един от "старите пушки" още не беше стигнал до наборна възраст, та да речеш, че армията им е виновна за простотиите.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Това е едно много кофти (толкова и масово) изкривяване, което никога не съм можел да разбера (знам го, съвсем наясно съм със съществуването му, но не го разбирам) - способността за рационално възприемане, преценка и действия в живота (придобиването/възпитаването им) да се разбира като мачкане.
                        Това не е мачкане.Това е следствие от мачкането.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Кой ти е казал...
                        Точно заради това написах система(а не армия).Кое пречи да има и други сбъркани системи освен армията.Защо при мен в магазина няма лицемерие, интриги, скандали, псувни, побоища и т.н.(за разлика от други обекти на фирмата)?Защото абсолютно умишлено жестоко ги пресичам още в зародиш...
                        Последно редактирано от ЕМО; 03-08-18, 22:06.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                          В затвора има много подобна структура на т.нар. армия. Тия отношения се появяват където са събрани значително количество народ, държани против волята им. Дори Хитлер си е патил от качеството на робския труд.
                          Насила хубост не става, и хиляди години се убеждаваме в тоя факт.

                          Коментар


                          • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            Това не е мачкане.Това е следствие от мачкането.
                            Така де - "(придобиването/възпитаването им)" - съм писал.
                            Вероятно, при положение че до двайсет-годишна възраст, мама те е хранила с лъжичка в устата, когато на двайсет и една-годишна ти се наложи сам да си държиш лъжичката и да я поднасяш до устата си - преживяването е шок, напълно заслужаващ категоризирането си като за мачкне.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                              По повод казармата - служил съм 82-84. След като бях издържал изпитите за висше, но тогава беше така. Две загубени години които отгоре на всичко ми разбиха психиката тотално. 300 караула, съня досега не мога да си го възстановя. Майната и на такава казарма, щастлив съм, че сина ми нямаше нужда да служи.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Така де - "(придобиването/възпитаването им)" - съм писал.
                                Вероятно, при положение че до двайсет-годишна възраст, мама те е хранила с лъжичка в устата, когато на двайсет и една-годишна ти се наложи сам да си държиш лъжичката и да я поднасяш до устата си - преживяването е шок, напълно заслужаващ категоризирането си като за мачкне.
                                От 8-ми клас насам се оправям напълно самостоятелно. В казармата влязох като вишка и някакъв опит в IT бранша, който занаят ми ската огромно количество неуставни взаимоотношения.
                                Т.е. оправям се повече от добре и без това обучение в робство, за омерзението писах, и напук на тая гняс после не си оправям леглото. Доживотно изкривяване. Казармата е 99% негативен опит, т.е. anti-patterns. Лоша практика в тройно дестилирана форма.
                                Поне не ме осакатиха, т.е. оптимист съм!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X