Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полеви порциони, лъжици, водоноски ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новини и любопитно

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    ... Кой знае какви химии слагат вътре, та да заприлича на нещо.
    Мононатриев глутамат.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Новини и любопитно

      Армейски консерви от 70-те, 80-те на миналия век. Не вярвам да са били бъкани от химия.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #18
        От: Новини и любопитно

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Армейски консерви ...
        За по-съвременната наденица ставаше въпрос.

        А едно време кой и защо да ти слага химии за засилване на вкусовите усещания, като нямаше избор между различни марки? Като "пуснат" - купуваш ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Новини и любопитно

          В ония години Русенското основно се правеше в Родопа - гр. Левски /забравил съм вече, но мисля че и на още едно или две места/. Изцяло от свинско и с малко подправки, за да е подходящо за различни условия. Не на всеки изискан вкус допадаше, естествено, но си беше истинска храна и при правилно съхранение трайността му е двойна на написаното. Консервният цех в Родопата през 94-5 година вече не работеше, но тогава съм влизал в него и като че ли беше запазен. Сега не знам как е, иначе производители - десетки, а мононатриевия го слагат на всичко - от фъстъци до банички.

          П.п. Хаха, копърката я наричахме "сто главички с хиляди очички"

          Коментар


          • #20
            От: Новини и любопитно

            Оригиналното "Русенско" се правеше в консервният завод "Дунавия"-Русе.През 1989 г една група ученици от варненският техникум по електротехника "Димитър Ганев" бяхме изпратени на лятна практика в завода за промишлени диоди в Русе.Че докато живяхме в общежитията един от наборите откри фирменият магазин на "Дунавия".Е те такива консерви повече никога не съм ял-имаше всякакви,месни-русенско,телешко в собствен сос,телешко с моркови,зеленчукови-пиперки с доматен сос,рибни-имаше и от речни риби,комбинирани-кюфтета с грах и т.н абе много видове.Русенското в казармата също беше добро но не като тези.После като служих на "Смели" в началото на 2000-те започна някаква подмяна на НЗ-то,близо 6 месеца ни тровеха с някакво измислено Русенско(хубаво,че нашият кок бате Радко беше страхотен готвач и го правеше по много начини че да не ни втръсва-на мусака,панирано като шницел,на супа топчета,с картофи,с боб),и най-отвратителната за мен консерва-свинско със зелен боб-обикновено нея я даваха за вечеря.
            Сега свястно Русенско не мога да открия-пробвал съм поне 10-на производителя-то не бяха "Каро","Компас" и какви ли не-а бе гадост голяма.Единствено ми харесва "Русенското" на Лидл-там го има и под името "свинско в собствен сос" има го и като "гулаш" има го и в едни правоъгълни високи консерви.
            Някой да знае някоя друга марка хубаво Русенско?

            Коментар


            • #21
              От: Новини и любопитно

              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
              ... Сега свястно Русенско не мога да открия-пробвал съм поне 10-на производителя-то не бяха "Каро","Компас" и какви ли не-а бе гадост голяма. ...
              Факт. По спомени от едно време реших в един момент да пробвам съвременното производство, което се оказа пълно разочарование. Това, дето ми попадна (май Компас беше), направо не ставаше за ядене.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Новини и любопитно

                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                Някой да знае някоя друга марка хубаво Русенско?
                За сега само Лидълските.
                Бяха ми донесли от Русия ... Говядина и Свинина .... Страхотни!!! Като едно време!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  От: Новини и любопитно

                  И свинското в собствен сос, телешкото и пилешкото такива от Метро и другаде ги бива— поне според мен и домочадието.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новини и любопитно

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    За сега само Лидълските......
                    +1000
                    И аз ги бях подкарал за проба ама освен Лидълското друго не харесах.
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новини и любопитно

                      Така като сме на темата, ето как го правят хората по света:




                      Не е точно "оръжие през обектива", но се надявам, че Хънтъра няма да се сърди.
                      ПП.Заслугата за линка е на Вятъра.
                      Последно редактирано от ЕМО; 12-06-18, 23:21.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новини и любопитно

                        Ако на някой му е интересно - има цял канал на един украинец в тубата (Молчун) - прави ревюта на всякакви армейски ИРП-та включително и всякакви екзотики - корейски и т.н. На мен лично ми беше доста интересно.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новини и любопитно

                          Интересно как още никой не се е сетил че в БА няма такова нещо и за разработката му могат спокойно да се заделят и съответно отмъкнат поне няколко милиона После едни обществени поръчки за наши хора
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новини и любопитно

                            Доколкото съм запознат,по разни мисии зад граница нашите използват американските MRE.Тук по разни учения не знам как е - предполагам,че още им карат храна в баките по полето.Последно аз като се уволнявах през 2016,една или година и половина преди това спряха да хранят даже ДВС(плащаха по 8-10 лв за храна на наряд),народа масово си идваше с кутиите с ядене от вкъщи.Или тия дето не бяха на дежурство от предният ден се записваха в бреговата столова.Готвеше се единствено по време на плаване.Закуска,обяд и вечеря+нощна закуска(борд пай).Като почвах в края на 90-те,за ДВС готвеха три разово хранене+ закуска и обяд за целият екипаж.Първо спряха закуската,то и така 90% от нея се изхвърляше,никой не му се идваше 30-40 минути по-рано за да яде баничка или милинка от вчера+бомбясало кисело мляко.Вече след 2010,пак поради големите разхищения на храна(изхвърляли сме в контейнерите баки със супа и тави с ядене,кучетата на пирса се мръщеха на кюфтетата),първо взеха да готвят само за тези коита днес са на работа-без почиващи,болни,командировани,отпускари.После спряха храната за екипажа,оставиха само за ДВС,а най-накрая и за тях я спряха.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новини и любопитно

                              На времето нищо не се изхвърляше от столовата . Имаше помощни стопанства а мръвките от тях естествено отиваха в офицерската столова и в хладилниците на командния състав .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новини и любопитно

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                За гъзарите - филе скумрия, в доматен сос и с кисела краставичка.
                                "Ропотамо" се казваше.

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Армейски консерви от 70-те, 80-те на миналия век. Не вярвам да са били бъкани от химия.
                                Вярата си е вяра, другото си е друго - бъкани си бяха със всичката химия, достъпна към момента (ич не си мисли, че е съществено по-малко, или съществено по-безобидна - напротив)

                                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                                Единствено ми харесва "Русенското" на Лидл...
                                Да, марката е Пикок, полско производство. Свинско едро смляно, свинско дребно смляно, джолан. В стъклени бурканчета от по 300 гр. Има и аналозите си в тенекиени кутийки - едни такива продълговати, бъбрековидни.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X