Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 1.7 инжекцион 2008г. код P0340, P0341, P0343

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива 1.7 инжекцион 2008г. код P0340, P0341, P0343

    И тъй като мина цяла година без нищо да се е разваляло по Нивата, започна да си губи чара. Реших, че съм е тунинговал така, че е достигнала качеството на "САМУРАЙСКИ МЕЧ". Но представата ми се срути при едно сутрешно палене, когато светна "чека"(жълтата лампа най-ляво на таблото). Първоначално си мислих, че каквото и да е, не ще ми отнеме повече от 15 минути. Мислех си, че нищо не може да ме изненада в тази кола повече! Но се оказа, че дълбоко съм се заблуждавал. Първите симптоми бяха, трудно палене от време на време и леко придърпване на 2 предавка при ускорение. Контролера даде грешка 340- неизправен датчик разпределителен вал, разминаване на положението на колянов и разпределителен вал, скъсана верига. Първо смених датчика и цяла седмица нямаше никакви проблеми, но на следващата отново се появи. Отворих капака на разпределителния вал, за да видя белезите на двата вала. Разликата беше 2- 3 мм. разминаване от маркерите. Като си спомня, че от един сервиз ми я бяха върнали с 3 зъба разлика и това отпадна. Тогава се заех с масите, добре познат проблем на Нивите. Дори пуснах 4-квадрата кабел от минуса на акумулатора до масата на контролера. Проблема изчезна и отново си мислех, че съм решил проблема. Радостта ми този път продължи 2 седмици. Този път грешката беше 343, новото в тази грешка е паднал магнит от зъбното колело на раз. вал, но си беше там. Следва смяна датчик колянов вал, смяна контролер, измерване на трите кабелчета на датчика на разпределителният вал и в крайна сметка нищо! По всичко личеше, че няма какво повече да направя и отчаянието е пълно.Вече бях сигурен, че това чудо на автомобилната техника ме победи в борбата ми с него продължила повече от месец.
    Но дойде повратния момент, когато съвсем случайно реших да откача вакумния маркуч за сервото. Представлява гумен маркуч оплетен с конци. Бях го сменил преди 2 години с нов, но купен от магазин за лада. Отвън изглеждаше, като нов по нищо не можеш да предположиш, че има проблем. Но при свалянето му се разпадна вътрешната гумена част, стана на сажди. Явно при запалване в системата е влизало въздух, не отчетен от дибитомера и от там бедна смес и проблем в паленето, но защо BOSCH контролера дава тази грешка, нямам обяснение ?
    Извода, които си направих е, никога да не купувам руски гумени части, а ма НИКОГА!!!

  • #2
    От: Нива 1.7 инжекцион 2008г. код P0340, P0341, P0343

    Колко опит и знания се придобиват с тази техника-няма равна в "обучаващия процес". Отделно се "обновява" техниката.....................
    Всеки преминал курса на "Нивата" е готов за сертификат като, квалифициран и екстремен монтьор-механик.
    И когато считате ,че няма нещо което да ВИ изненада в познатата до болка каручка се появява поредния "сюрприз"........
    Затова руските возила не са за случайни водачи!!!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X