Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотора няма мощност при пуснат смукач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотора няма мощност при пуснат смукач

    Здравейте, имам проблем с моята машина, когато не съм опънал смукача машината няма мощност и като тръгна да го карам така започва да глъхне и се движи бавно, като му опъна смукача има такава ряз. И така го карам на опънат смукач. От какво може да е?

  • #2
    От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

    Ква машина ?Шевна?Пиши кво караш ,по -точно какъв карбуратор!Или дизел с обогатител на ГНПто?!Че някои и на това му викат смукач!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

      Жаден е, дай му повече да пие.

      Коментар


      • #4
        От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Ква машина ?Шевна?Пиши кво караш ,по -точно какъв карбуратор!Или дизел с обогатител на ГНПто?!Че някои и на това му викат смукач!
        Ти Сингер ли караш та предположи , че става въпрос за шевна машина? Не знаех , че шевните машини имат смукач , а твоята дето караш имала и карбуратор.
        Някакъв смислен отговор ще му дадеш ли или си пишеш просто да се направиш на интересен? Заяждате се , присмивате се , пък после защо никой не пише във форума.
        Най-вероятно е запушен главният жигльор от насъбрали се утайки , боклуци или вода на дъното на карбуратора , като се почисти ще почне да върви и без смукач.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

          Следейки форума, мисля, че колегата Любо2000 кара "Zongshen 250cc". Нека и той все пак да потвърди.

          Весел уикенд на всички!

          Коментар


          • #6
            От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

            И аз съм за запушен карбуратор, така и така ще го разглабяш, ако знаеш какво правиш го изчисти напълно.

            Коментар


            • #7
              От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Ти Сингер ли караш та предположи , че става въпрос за шевна машина? Не знаех , че шевните машини имат смукач , а твоята дето караш имала и карбуратор.
              Някакъв смислен отговор ще му дадеш ли или си пишеш просто да се направиш на интересен? Заяждате се , присмивате се , пък после защо никой не пише във форума.
              Най-вероятно е запушен главният жигльор от насъбрали се утайки , боклуци или вода на дъното на карбуратора , като се почисти ще почне да върви и без смукач.
              Не ,карам парна машина!Не се заяждам!Майтапя се ,ако някой не е разбрал!Когато се пише за проблем не е лошо да се уточняват подробности,каква е машината,какъв карбуратор и т.н.!Щото като ремонтирал много видове карбуратори,проблема може да е много различен,от запушени жигльори/горивни или въздушни/до маркучи,вакуум регулатори ,ускорителни клапи и т.н.,подробности!Та така,не става въпрос за никакво заяждане,а за уточнение и технически подробности!Карбуратори има много модели с различни начини на работа,независимо от еднаквото предназначение!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

                Мотора е zongshen 250cc ендуро карбуратор HKS pz30. Сигурно му трябва настройка на карба. Много пукаше от ауспуха и бързо загряваше двигателя това знам че е от бедна смес и си играх малко зегерката на иглата беше да второто деление от горе на долу и аз го направих на третото и развих болта за въздуха на оборот и половина и пак същото пукане и бързи загряване и като му дам рязко газ ми изгасва мотора или глъхни иначе като му давам плавно няма проблем набира и вдигнах оборотите на въздуха от оборот и половина на два оборота и половина и това пукане намаля и не загрява толкова бързо двигателя но пак си глъхне мотора като му дам рязко газ и като е на смукач пак няма мощност глъхне. Някои ще може ли да ми обясни как да си го оправя този проблем?
                Ето снимки на свещта
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9378174g.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5795596
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9378173c.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5795597

                Коментар


                • #9
                  От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

                  Малко гориво , много въздух. Случайно да си му махнал филтъра или да си сложил друг , спортен?
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

                    Не съм сменял филтъра с неговия филтър си е даже наскоро му взех нов същия

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

                      Ти хубаво, че си променил положението на иглата, но без да изчистиш карбуратора основно няма да стане. Трябва да го отвориш отдолу и да продухаш навсякъде, където има отвори. Всички жигльори, най-вече главния(централен) и другите по-малки. Най-добре го свали целия и го разглоби на части. С една четка топиш в бензин и миеш-и отвън и вътре. Отделно жигльорите ги продухваш с помпа(или с компресор). После поглеждаш през тях и гледаш дали няма още боклуци. След тази манипулация и след това настройка трябва да заработи по книга. Нямаш на идея какви боклуци понякога се събират вътре. Ако няма филтър преди карбуратора е хубаво да си сложиш-струва 1-2лв, но е благинка. На някои карбуратори има цедки на щуцера, на който слагаш маркуча. Имай и това впредвид.
                      Поздрави!
                      П.С Ако не се оправи, може да погледнеш и свещта. От нея спокойно може да глъхне, прекъсва и пука в ауспуха. За всеки случай пробвай с някоя друга свещ.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотора няма мощност при пуснат смукач

                        Значи всичко съм го направил почистил съм абсолютно всичко свалих резервоара и там на кранчето има цедка почистих я по-нагоре има нещо като филтърче и него почистех в резервоара и в него имаше и него почистих. След това карбуратора съм го почистил хубаво видях въздушния филтър супер си е свещта ми е нова.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X