Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не прехвърля при топло време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Не прехвърля при топло време

    Кабел нямам.. пък и да имам какво ще видя?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #17
      От: Не прехвърля при топло време

      Най-малкото какво е налягането на газа. При мен веднага си пролича защо не може да прехвърли на газ - като датчикът "казва", че налягането е 0 ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-10-18, 07:20.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Не прехвърля при топло време

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Най-малкото какво е налягането на газ-а. При мен веднага си пролича защо не може да прехвърли на газ - като датчикът "казва", че налягането е 0 ...
        А при мен датчикът за температура на изпарената газ ту показваше реални стойности, ту 0 градуса.

        Има какво да се види.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Не прехвърля при топло време

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Кабел нямам.. пък и да имам какво ще видя?
          Имам всичко,само време нямам,ако ти се занимава,ще ти дам кабел.Без да видиш какво се случва,нищо няма да свършиш по ги

          п.п Идея си нямаш колко неща има за гледане.

          Тая система има няколко сценария за прехвърляне от бензин на газ.Не ми се пише,че е дълго.

          Имаш ли мап ,ако да,къде стои ,в компа или отделно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Не прехвърля при топло време

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            А при мен датчикът за температура на изпарената газ ту показваше реални стойности, ту 0 градуса.

            Има какво да се види.
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Имам всичко,само време нямам,ако ти се занимава,ще ти дам кабел.Без да видиш какво се случва,нищо няма да свършиш по ги

            п.п Идея си нямаш колко неща има за гледане.

            Тая система има няколко сценария за прехвърляне от бензин на газ.Не ми се пише,че е дълго.

            Имаш ли мап ,ако да,къде стои ,в компа или отделно.
            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            Кабел нямам.. пък и да имам какво ще видя?
            Имам предвид, че не съм толкова в час, че дори и да гледма данните едва ли ще се ориентирам. Предполагма, че не е безкрайно сложно, но ще отнеме време да се "самообуча".
            Мерси за предложението за кабел. Ще те търся ако стигна до момента наистина да се мъча сам с компютъра.
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #21
              От: Не прехвърля при топло време

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Работната температура е тази на антифриза, което не му пречи да работи на по-ниска. При мен преминаването от бензин на газ става на 3 етапа по 2 дюзи. В един момент има цилиндри на газ, има и такива на бензин. Обратното преминаване се извършва наведнъж на всички цилиндри. Газаджията това ми го обясни с това, че на тази температура изпарителя не е толкова топъл, и при рязко навлизане на голямо количество газ, не успява да я стопли, а и температурата на изпарителя пада. Това се отнася за моя 6 цилиндров мотор, 2.8 литра. Колко важи за 4 цилиндъра с по-малка кубатура на идея си нямам. Споделям лични впечатления. Аз друго обяснение за това явление при мен нямам, но не ми е било и толкова важно да намеря. Колега с 1,3 мотор на Мицубиши наскоро сподели подобни явления при "студен" старт в горещо лятно време.
              Добър отговор, но принципно може да са доста неща при тези симптоми

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Колата: Гранд витара 2,5

              Системата: ГИ Бардолини (на BSM)

              Проблемът: При добре загряла кола и горещо време, ако се загаси мотора и колата преседи няколко минути то при новото палене не иска да премине на газ (винаги пали на бензин и при темп. над 35 гр. прехвърля автоматично) Т.е. прави опит да прехвърли, но забива леко, придърпва, едно към едно все едно няма гориво. При по-хладно време няма никакъв спомен от този проблем. Явява се в големите горещи и на градско и на извънградско шофиране.

              Моите разсъждения: при горещо време и добре стоплен автомобил, при изгасянето, някъде по системата се вдига прекомерно налягане и ел. магнитния клапан не може да отвори, за да подаде гориво... Аз хубаво го разсъждавам, ама дали е така наистина? Принципа на работа на клапаните биха ли го позволили това?
              Направи си профилактика при някой газаджия не си прави опити да не стане по-зле, това не е обикновена газова уредба, та дори и при тях незнанието води до проблеми. Може да са доста неща по това описание. П.П. А някога откакто си я взел правил ли си и профилактика, смяна на филтри и други ?!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X