Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

    Здравейте колеги, от както имам джипа,около четири години,на всеки около десетина пъти при стартиране издава ромолещ звук. Зъбите на стартера не зацепват с тези на венеца.Преди около две години ходих при майстор,свалиха стартера и ми казаха че си е добре,нямало износване на бендикса. Направиха профилактика някаква и готово! Да ама този дразнещ звук зачести и затова моля за съвет, на кой възел трябва са се обърне внимание?

  • #2
    От: Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

    Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
    Здравейте колеги, от както имам джипа,около четири години,на всеки около десетина пъти при стартиране издава ромолещ звук. Зъбите на стартера не зацепват с тези на венеца.Преди около две години ходих при майстор,свалиха стартера и ми казаха че си е добре,нямало износване на бендикса. Направиха профилактика някаква и готово! Да ама този дразнещ звук зачести и затова моля за съвет, на кой възел трябва са се обърне внимание?
    Ми остава да проверите и другите зъби в които зацепва стартера...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Ми остава да проверите и другите зъби в които зацепва стартера...
      Които в даден участък най-вероятно са износени , но никой не се е сетил да ги погледне при профилактиката. Сваля се стартера и с бавно въртене на коляновия вал се преглеждат всички зъби на маховика.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

        Без да познавам модела съм на 90% сигурен, че има прозорче през което могат да се погледнат зъбите и без сваляне на стартера.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със стартиране на ДВГ Тойота Фор рънър 3,0 т.д.

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Без да познавам модела съм на 90% сигурен, че има прозорче през което могат да се погледнат зъбите и без сваляне на стартера.
          Има, да и представлява едно пластмасово капаче на "камбаната" на кутията.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X