Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    ...А струва ли си покупка на кола на възраст 25 + години. Отговора е не. НЕ, НЕ и пак НЕ !!!
    Като изброиш алтернативите, бих се съгласил, но пак донякъде. Имам фероза произведена 1989г. Още е на под 100000км. Дребни ръжди и да има тук-там вече (преди 10 години нямаше точица), не са нищо фатално. Фероза в такова състояние с дребни интервенции се експлоатира минимум 7-8 години, особено ако не е евридейка.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    Купувача ще бъде винаги излъган. Горните мерки ще сведат загубата ти до някаква приемлива граница. Не че сервиза е светая светих и мнението на диагностика е непоклатимо като земното притегляне. Но това са неща в които ще се увериш след много години, доста изхабени нерви и немалко напразно профукани пари.
    В 2/3 от сервизите ми гледат тераното като полезно изкопаемо, а в 90% от останалата 1/3 после псувам и им дооправям простотиите. Де го тоя специалист, на който да имам доверие? А иде реч за терано - сигурно бройката им в България, в сравнение с Daihatsu Feroza, е x50.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    Дайхацу е по малката и по лоша сестра на Тойота.
    По-малката - да, но по какво ги сравни, та реши че е по-лошата? Производството на едната и другата фирма кажи-речи няма база за сравнение по никакви показатели - в 90% от случаите произвеждат автомобили, дето нямат нищо общо помежду си като клас и предназначение, ако и да имат доволно количество еднакви части.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    1990 година моделите са карбураторни
    Горе споменах - имам Feroza, произведена 1989г. Инекцион. Всичките стават на газ. Стават и на метан. Инжекциона става и на газов инжекцион.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    Колата е малка и двуврата. Тясна, но за сметка на това маневрена. Според мен вози малко по твърдо от необходимото.
    Някои точно това търсят. Ако се кара от сам човек или се возат двама, при махнати задни седалки има предостатъчно място за доста багаж. Като казвам доста багаж, имам предвид и като тегло. Затова и друса. Като и наблъскаш отзад едни 300-400 кила вози като лодка.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    Уж окачването и било добро. След 3 или 4 години я продаде. Новия собственик попиля предното окачване. Горния носач и амортисьора влезли в коша при двигателя.
    Окачването Е здраво, и това е факт! За да влязат горния носач и амортисьора в коша при двигателя трябва да е била безнадеждно гнила. Друг начин да се случи това и пътниците да оцелеят няма. Позагледай се при удобен случай в предното окачване на някоя - явно до сега не си. Моята (същата оная от 1989г) си е още с оригиналните лагери, шарнири, накрайници, хебел, маншони на полуоските. Само маншоните на шарнирите и тампоните на стабилизиращата щанга смених, защото се бяха спекли от дъртост.

    Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
    Като добавиш и латентната склонност на японските коли преди 2005 да гният БЪРЗО. И факта че Дайхацу по принцип в България са едва ли не екзотика. И първичния пазар на резервни части не е като на вагаджийките, т.е. фолксвагените. Задай си въпроса - Защо да хвърлям излишни пари на вятъра.
    Я да ми кажеш, коя ВАГина има нещо общо с ферозата, че нещо не се сещам? И коя няма да се разпадне на 20-тия метър на места, които ферозата (и не само - самурай, витара, джимни, защото това са сравнимите в тоя клас возила) няма да усети? Коя няма да е останала без брони, интеркулери и прочие инвентар, ако изобщо може да бръмчи? И коя негниеща ВАГина ще изкара 29 години с практически нулева поддръжка, освен консумативите?

    Сега сети ли се защо някои търсят определени возила? За протокола - имам Fabia 2005-та, купена от магазина, та са ми достатъчно добре известни творенията на тая фирма, която като всяка друга си има и плюсовете и минусите.
    Последно редактирано от sparkybg; 19-07-18, 09:51.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

      гледай ръждите, особено в задната част на шасито.

      Няма значение каква е газовата уредба, гледай за ръжди и първо изобщо да има лост за двойното, че има едни дето нямат. За предното ще вдигнеш предно колело на крик и ще разбереш.





      Точно това ми повтарят всички както и комшията, да гледам за ръжди в задната част на купето и също така след предната част на окачването. От зад където купето е захванато за моста, там изгнивали, трудно се кърпели понеже е неудобно. Също така ще покараме няколко километра да видим дали загрява, на колко градуса върви, защото и там били малко слаби в охлаждащата система. Джипката е 1990г. цената й за сега е 3900 лева., има газ / не бил сигурен дали е инжекцион или карбуратор/, регистрация има / в една област сме, няма да сменям номерата, само талоните/, винетки застраховки всичко е платено до края на 2019г., има гуми за кал, по снимките са що годе добре, ще изкарат този и следващия сезон. Външно не се виждат удари, ръжди и други фрапиращи работи. Купето ще се прегледа задължително да се види в какво състояние е отдолу, да не е изгнило та после да се чудя как да го кърпя. За тези пари нов джип няма, но й годината не е малка. Та те така, ще го гресирам през 3 месеца, ще го поддържам, само да е така както казва собственика и така както е на снимките, че един приятел 4 пъти ходи да оглежда джипове на 160-180 км., на снимките са перфектни, а на място... майко мила това не е този джип който гледахме

      Коментар


      • #18
        От: Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

        Feroza без лост за двойното няма. Има без бавни скорости, за сметка на това могат да се карат на 4х4 постоянно. Лост обаче и там има. Ако няма втори лост бягяй далече - явно е замаскирана неизправност.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

          Ред по ред че някои хора са доста превъзбудени

          Спартак, твоята кола доколкото разбирам имала 100 000 км пробег. е как искаш да е зле. Само че тая, дето малкия оптимист иска да си купи е на не по малко от 350 000. Предполагам ясно ти е че на запад 25 000 годишно са нищо. Колко собственици е сменила и как е обслужвана, пробвай се сети сам. Не сравнявам ваг с дайхацу. Предимството е категорично на страната на вага. И съвсем ясно писах за наличието на нови резервни части. Прочети го пак. За влезлия горен носач в коша гарантирам. Ръжда. В моя сервиз я кърпиха. Защо Дайхацу е по малка и по лоша сестра на Тойота. Ами научи немски и английски, и то много добре. И ако все още имаш интерес към темата, кажи. Да ти пратя броевете на Аuto Bild и What Car. Мога да ти спестя зубренето на чужд език. И накратко - от 1967 Тойота е започнала да придобива дялове в Дайхацу. А от 2016 е изцяло неин едноличен собственик. Кой не разбира, ти ще си решиш сам.


          Иван Иванов - Ха, ха. Както вече казах притеснява те цената на горивото. Призна си го сам. Едно е 15 на 100 газ, друго е бензин. Дори сам не подозираш колко по изгодна покупка е жив кон. Поне накрая ще го изядеш. А недоразумението наречено Дайхацу ще иде на вторични суровини.
          Бърборенето ти за каране из буци, кал или недай боже трева след валял дъжд. Даже и сам не си вярваш. Но знае ли човек къде свършва здравия разум ???

          Комичния ти напън да изглеждаш осведомен ме напушва на смях. От есента на 1991 година започнах да внасям коли. Та до пролетта на 2015 когато затворих авто къщата. Дали аджеба имаш на какво да ме светнеш. Как се прецаква купувач ли. Знам ги всичките номера, по добре от таблицата за умножение. А с особен кеф съм прецаквал такива всезнайковци, като теб. Не си единствен, не бой се.

          Желая ти приятни ядове, какво друго. За българина авторитет няма. Той е най велик, всеможещ и разбиращ от всичко. Тепърва ти предстои да се убедиш в противното
          Господ помага, но в кошара не вкарва.


          д.т.н. инж. С. Гроздев
          PS : д.т.н означава Доктор на Техническите Науки, ако вярвам на докторантурата си от 6 септември 1988. Нищо работа, а ?
          Последно редактирано от LenGro; 19-07-18, 17:55.

          Коментар


          • #20
            От: Дайхацу Фероза карбуратор или инжекция ?

            Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
            Спартак, твоята кола доколкото разбирам имала 100 000 км пробег. е как искаш да е зле. Само че тая, дето малкия оптимист иска да си купи е на не по малко от 350 000. Предполагам ясно ти е че на запад 25 000 годишно са нищо. Колко собственици е сменила и как е обслужвана, пробвай се сети сам.
            На 92000 беше....преди 10 години. От 9 насам я ползва баща ми. Сменен е съединител, от сам човек на двора за 2 часа, 2 задни амортисьора, защото бях изкривил единия когато омотах кюнците около задния мост, ресори, защото за тия 10 години е домъкнала незнайно количество дърва за огрев, пълна до тавана и какво ли още не. С това, заедно със споменатите маншони и тампони, се изчерпват нещата извън нормалните консумативи. И понеже пак той ползва преобладаващо и ВАГ-a от магазина, който все още е на под 50000, иска ли да стигне някъде, да свърши работа и да се върне, независимо в кой кучи къз е това "някъде", отива с 30 годишната лоша, малка и тясна сестра на Тойота, за която няма части, вместо с ВАГ-a, който харчи наполовина, кара се от всяка блондинка, и е на светлинни години като комфорт. Сигурно има защо.

            Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
            Не сравнявам ваг с дайхацу. Предимството е категорично на страната на вага.
            Предимство в какво? В това че едното след 30000км е за смяна на спирачни дискове а другото си е с оригиналните? В това че на едното след същите тия 30000км тампоните на водачите на спирачните апарати имаха нужда от смяна, а при отвиването въпросните водачи излязоха барабар с навита на пружинка резбата на тялото, в което са навити, а на другото спирачките, като изключим накладките и сменената спирачна течност, спирчаките не са пипани откак е излязла от завода? В това че на 6-тата година едното се оказа с пробити кюнци, година по-късно с изгоряла бензинова помпа, а другото на 25-тата година до въпросното навиване около моста си беше с оригиналните кюнци и още е с оригиналната си помпа? С това че едното на 40000 има луфт в рейката, а другото още си е с оригиналните накрайници дори?

            Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение
            Мога да ти спестя зубренето на чужд език. И накратко - от 1967 Тойота е започнала да придобива дялове в Дайхацу. А от 2016 е изцяло неин едноличен собственик. Кой не разбира, ти ще си решиш сам.
            Благодаря за щедростта ама нямаше нужда - горната история не я пише само в AutoBild и със сигурност не сте я чели сами Вие. Това че Тойота е придобила Дайхацу на порции по никакъв начин не значи че едното или другото е по-добро или по-лошо. Те кажи-речи нямат припокриващи се като клас, предназначение и пазар коли, за да могат да се сравняват по нещо съществено.

            Първоначално публикуван от LenGro Преглед на мнение

            Комичния ти напън да изглеждаш осведомен ме напушва на смях. От есента на 1991 година започнах да внасям коли. Та до пролетта на 2015 когато затворих авто къщата. Дали аджеба имаш на какво да ме светнеш. Как се прецаква купувач ли. Знам ги всичките номера, по добре от таблицата за умножение. А с особен кеф съм прецаквал такива всезнайковци, като теб. Не си единствен, не бой се.
            Интересно, г-н д.т.н. инж. Гроздев, как за 24 години внос на автомобили не сте вразумяли че някои автомобили се търсят и купуват въпреки че за тях трудно се намират части, как някои автомобили се експлоатират по 25 години въпреки че за тях трудно се намират части, и как като д.т.н. не сте забелязали че тук-там има по някой модел автомобил, дето е правен да си върши работата без на всяко кръстовище да има части за него, а друг е правен да се сменя след изтичане на гаранцията му, и как не сте забелязали че съществуват автомобили, които за търсещия ги са нещо повече от сбора от частите си. Вероятно сте бил зает да прецаквате всезнайковци или да кърпите безнадеждно изгнилите внесени от Вас ферози, чиито носачи са влезли при двигателя.

            Та не разбрах, какъв ВАГ да си купим, дето е съпоставим по нещо с Feroza/Rocky/Vitara/Samurai/Jimny, за да му изконсумираме предимствата?

            Идеален автомобил няма. А факта че някои хора търсят и възстановяват дърти кошници, въпреки че доста от същите си имат за евридейка по някой и друг ВАГ или друга ширпотреба, с огромното "предимство" че за нея има части, на мен и без да съм д.т.н. ми говори едно друго. А защо на Вас, бидейки д.т.н., нищо не ви говори, оставям без коментар.

            Шарените хартийки от университета са хубаво нещо за стената, ама лошото им е че не гарантират какво реално стои зад тях, и като покритие, и като човек.
            Последно редактирано от sparkybg; 20-07-18, 01:47.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X