Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

    marinov_pl@abv.bg или plamen@porsche.bg благодаря.

    Коментар


    • #47
      От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

      С най-долния лост се задвижва конусен съеденител който предава движението от вала през червяк към зъбните колела за надлъжно или напречно подаване. Какво ще попречи това да се случи ако раделната гайка е зацепена към винта?

      Коментар


      • #48
        От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

        Това което съм показал пречи точно на разделната гайка да се задейства.
        Неможе да зацепиш разделната гайка доката ръчката за напречно и надлажно подаване не е в средно положение (тоест подаването не е зацепено )
        Когато е на средно положение изчекнатото желязо което държа на снимката застава в средата спрямо механизма за разделната гайка (разцепената гривна) и позволява да завъртиш ръчката.

        Коментар


        • #49
          От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

          Ааа ясно разбрах,благодаря.

          Коментар


          • #50
            От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

            Здравейте колеги!
            Ламаринената тава (лигена) ми е лошо прегъната и сцепена. На някой случайно да му се търкаля ненужна тава? Моя струг е С8, но като гледам С8М е със същата тава.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • #51
              От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

              Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
              Здравейте колеги!
              Ламаринената тава (лигена) ми е лошо прегъната и сцепена. На някой случайно да му се търкаля ненужна тава? Моя струг е С8, но като гледам С8М е със същата тава.
              Една заварка няма ли да оправи нещата?
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #52
                От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                Една не. Ще трябва доста рязане, кроене, надене и доста заваряне. В крайна сметка така ще го напраея, ако не намеря. Четох някъде тук, че някой има ненужна такава тава и даже я предлагаше на друг, но не мога да си спомня кой беше, та реших да пиша. Може пък да се появи. Ако ли не ще грабна шлайфа и заваръчния апарат.
                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                Коментар


                • #53
                  От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                  Такаааа... Имам луфт в ходовия винт. Като го хвана с ръка и го разклатя нагоре и надолу мърда с поне милиметър. Не мисля че трябва да има такъв луфт там. Каква може да е причината? Трябва ли да се плаша? Припомням че говорим за С8 от 54г. Започвам да се питам дали не се минах с този съруг. Да не ми излезе златен, че ще се охапя отзад.
                  "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                  Коментар


                  • #54
                    От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                    Колеги имам С8М, но не мога да развия универсала. Пробвах с обратния ход с щанга не става, мотора се товари, но универсала стои, като заварен. Сигурно ръждата го държи, защото е от 1971 г. и ми се струва, че е оригиналния.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                      Твоят универсал трябва да е с 4 болта ако не бъркам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                        Здравейте. От началото на лятото търся струг от рода на ц8м, ц8ц или су320. Изчетох доста теми от форума, понеже съм начинаещ. Приликите и разликите между СУ и Ц серията в общи линии са ми ясни. Разбрах, че СУ серията е по-добър вариант, но за толкова месеци не успях да попадна на такава машина. Тази седмица попаднах на чудесен екземпляр ц8ц от едно училище на добра цена и тук идва основния ми въпрос - какви са разликите, освен козметични между Ц8Ц и Ц8М(за ц8м има налична доста техническа информация, но за ц8ц нищо не намирам). Знам само, че ц8ц са последните и най-нови модели от Ц8 серията. Много благодаря предварително и се надявам да съм уцелил вярната тема Лек ден на всички !

                        Коментар


                        • #57
                          Здравейте отново,
                          Благодаря за изчерпателните отговори След като се сдобих с документацията установих, поне до колкото я разгърнах, че разликите са действително козметични. Единствено - закалени паралели, това за сега не го срещнах в книгата, но го твърдят всички сливенски майстори. Аз съм от Сливен, стругът с8с е направен в змм Сливен (големия надпис е ЗММ София, малкия под него ни информира за ЗММ Победа Сливен), паралелите са като огледало... нямат и драскотинка. Ще видим как ще се развият събитията...
                          Успешна седмица на всички

                          Коментар


                          • #58
                            Привет,
                            Ето го и струга.








                            За момента не мога да се похваля с голям напредък, още не е пускан.
                            Намацах го обилно с нафта и всяка вечер след работа по малко по малко трябва да светне.
                            Двигателя ме посъветваха преди пуск първо да го разглобя да му видя лагерите, евентуално подмяна, гресиране и почистване като цяло.
                            Тази ръчка на съединителя малко ме притеснява... доста се мандахерца, не стои стегнато, но като отворя капака на кутията и ще разгледам и там.
                            Въпроси за сега нямам Маслото разбрах от други теми --> м10Д и за кутиите и за мазане на паралелите (забравих да ги снимам, но са идеално гладки дори димите на собственика се потвърдиха от табелката - закалени).

                            Айде чао за сега, ако някой има някакви хрумвания да подсказва, ще съм благодарен
                            Последно редактирано от haiduk; 05-11-19, 19:59.

                            Коментар


                            • #59
                              Честито, снимките обаче не се виждат

                              Коментар


                              • #60
                                Благодаря !
                                Относно снимките... бъркам явно някъде при качването или не знам и аз какво става. От компютъра на работа действително не се виждаха, сядам в къщи да ги оправям - виждат се... ха сега де.
                                Ще пробвам още веднъж да ги кача, качвам ги от бутона, който е в менюто на това поле където пиша в момента, от горе.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_184220.jpg
Прегледи:2022
Размер:64.4 КБ
ID:6524903
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_184135.jpg
Прегледи:1238
Размер:37.9 КБ
ID:6524904
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_184229.jpg
Прегледи:1219
Размер:56.8 КБ
ID:6524905
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_184321.jpg
Прегледи:1247
Размер:78.3 КБ
ID:6524906
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_184354.jpg
Прегледи:1266
Размер:85.0 КБ
ID:6524907

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X