Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

    Да!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

      Пак не се виждат снимките.
      Как ги качваш тези снимки?
      Качи ги направо в сайта
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.png
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5795613
      После избираш снимката ''Избор на файлове'' и после ''Изпрати файла''
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.png
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5795614

      Другия вариант е ако файловете са много големи също да прави проблем.
      Последно редактирано от 1georgi; 31-07-18, 17:44.

      Коментар


      • #18
        От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

        Ще се постарая да ги намаля.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

          Моля администратора да изтрие последните постове с всички снимки!
          Ще променя размера и ще ги постна отново.
          Стана голяма боза!

          Коментар


          • #20
            От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

            За да го разглобиш.
            Има щифтове отстрани които НЕ са проходни мисля че бяха два срещуположни, трябва да ги извадиш назад, моите бяха хлабави и си излязоха.
            Механизма е много тъпо измислен според мен, педставлява два срещуположни спираловидни канала а щифтовете зацепват в каналите.

            Коментар


            • #21
              От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

              Успях да разглобя най-накрая възела. Наложи се да унищожа щифта. Правих опити да го пробия и навия резба, но без голям успех. Диаметърът му е 5 мм. Пробих го с бургия 4.8 мм. и пак имах проблеми с изваждането.
              Системата за движение на гайката не е направена по най-добрия начин, но след зачистването на повърхностите се надявам да заработи.
              Защо не е по най-добрия начин?
              Защото разчитат , че при движение на ръкохватката щифта премествайки се по канала ще избута основата и ще премести гайката. При това преместване нищо не спира основата да се върти около оста си. Единственото, което я спира, за да не се върти около оста си е гайката, която ще опре (ако това се случи) в корпуса на предавателната кутия.
              Другият момент е, защо е направена тази тежка чугунена гривна, която се монтира неподвижно на чашката с ръкохватката при условие, че има направен дълбок канал и в него е монтиран щифт, който няма да позволи изместване на чашката ?
              Може би не разбирам добре аз самата механика на този възел?
              Както и да е. Проблема е открит. Има задиране във вътрешността на чашката. Достатъчно за да блокира свободното движение. Същия проблем има и при външните повърхности , които лагеруват в стените на подавателната кутия.
              Прилагам и снимките.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Детайл гайка.jpg
Прегледи:1
Размер:29.6 КБ
ID:5795740

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Детайл гайка 1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5795741

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Датайл гайка 3.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5795742

              Коментар


              • #22
                От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                Тук се вижда задирането.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:задиране.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5795743

                Коментар


                • #23
                  От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                  При мен липсват частите за регулировка хлабината на гайката.
                  Предполагам че производителите наса ги слагали, както и спирачката на главното задвижване.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5795778

                  Коментар


                  • #24
                    От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                    Здравейте колеги. Да не пускам нова тема- тука се обсъжда С8М. Нещо не мога да си намеря фланец за универсал за С8С от сума ти време. Някой някъде да е срещал да се продава? Толкова масов струг не съм очаквал това да е дефицитно. Следващия 6-ти размер фланци е пълно. Естествено не говорим за подаръци. Ако е някъде в магазин, може и на ЛС, за да не е реклама. Мерси предварително!
                    п.п. Варианта с направи си сам е свързан с подходяща заготовка и време. А и шлайфаните по конуса и присъединителната повърхност са си за предпочитане. Е, ако не се намери няма как.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                      И на мен ми трябва един втора употреба, но и аз немога да намеря.
                      Ако не бъркам, преди 2-3 години от Кентавар ми дадоха цена 180лв за 200мм фланец.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Flanec C8C.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5798028

                      Коментар


                      • #26
                        От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                        В "Полимета" има и 160,и200мм,размер 5.

                        Поздрави!!!
                        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                        Коментар


                        • #27
                          От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                          Продължавам с почистването и ремонта на струга, макар и по-бавно от колкото ми се иска.Механизма за превключване на ходовата гайка още не съм го поправил.Оказа се,че патронника на малкият ми струг не може да го захване директно и трябва да правя дорник. Когато съм готов ще снимам всичко и ще го покажа.Успях да почистя двигателя.Беше зарит от трици и спечени боклуци.В крайна сметка придоби следният вид.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180916_162754-1.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5800044
                          Прилагам снимана и табелката от която ясно се виждат основните параметри на оригиналният двигател.
                          Ще се наложи да сменя лагерите.Предният (този до ремъчната шайба) вероятно е разбил сепаратора.Опитах с една скоба,но не можех да извадя шайбата.Не напъвах много ,за да не я счупя.
                          Налага се да правя приспособление.
                          Ето и табелата.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180916_162803-1.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5800045
                          Прилагам още една снимка на изчистеният двигател.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180916_162814-1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5800046

                          Коментар


                          • #28
                            От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                            Още не съм стигнал до скоростната кутия,но реших да сваля горният капак и да огледам в какво състояние е.Очакваше ме неприятна изненада.Имам счупено зъбно колело и откъснат фиксиращ болт на второ зъбно колело.Сега разбрах и от къде е следата на напречното ми подаване.Дърводелците са направили "дърводелска простотия".Вероятно са забили универсала на самоход в напречното подаване.Резултата е следния:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180909_091223-1.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5800047
                            Зъбното колело се намира непосредствено зад предният лагер и е монтирано на вала на шпиндела.
                            Второто колело,което е срязало застопоряващият болт е монтирано на вала на съединителя.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180909_091312-1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5800048
                            Тук се вижда ясно износването на зъбното колело на шпиндела.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180909_091335-1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5800049
                            Ще трябва да разглобя изцяло кутията, за да мога да я почистя и разгледам всички предавка обстойно.
                            Вероятно са за смяна и лагерите.Ако някой има ръководство с описание на регулиране на лагерите ще съм благодарен да го сподели.
                            Търся и зъбните колела.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                              ръководство с описание на регулиране на лагерите ще съм благодарен да го сподели.
                              Дай email

                              Коментар


                              • rokado
                                rokado коментира
                                Редактиране на коментар
                                Здравейте ще може ли и на моя email rokado@abv.bg да изпратите ръководство за регулиране на лагерите.Благодаря предварително.

                            • #30
                              От: Струг С-8М на ЗММ „Металик“ гр. Пазарджик

                              Първоначално публикуван от spp Преглед на мнение
                              Продължавам с почистването и ремонта на струга, макар и по-бавно от колкото ми се иска.Механизма за превключване на ходовата гайка още не съм го поправил.Оказа се,че патронника на малкият ми струг не може да го захване директно и трябва да правя дорник. Когато съм готов ще снимам всичко и ще го покажа.Успях да почистя двигателя.Беше зарит от трици и спечени боклуци.В крайна сметка придоби следният вид.
                              [ATTACH=CONFIG]970601[/ATTACH]
                              Прилагам снимана и табелката от която ясно се виждат основните параметри на оригиналният двигател.
                              Ще се наложи да сменя лагерите.Предният (този до ремъчната шайба) вероятно е разбил сепаратора.Опитах с една скоба,но не можех да извадя шайбата.Не напъвах много ,за да не я счупя.
                              Налага се да правя приспособление.
                              Ето и табелата.
                              [ATTACH=CONFIG]970602[/ATTACH]
                              Прилагам още една снимка на изчистеният двигател.
                              [ATTACH=CONFIG]970603[/ATTACH]
                              Успех, видя ли моята тема, аз съм - г/д на същия хал като теб .

                              Моята шайба на ел. мотора я извадих с голяма скоба за лагери с 3 рамена и малко помощ с чука.

                              След това лагерите с пресата че иначе нямаха мърдане.

                              Това е моята тема :
                              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229812


                              п. П. Моя също бе живал 20г. при дърводелец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X