Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

    Рязането на дървета в София си е приключение. Тромава процедура, пък ти прибират дървесината, а може да се наложи и да плащаш обезщетение ако дървесните видове са ценни. В едно междублоково каре искахме да изчистим едни храсти и ми искат протоколи от ОС на собствениците на блоковете, че били съгласни...

    Коментар


    • #17
      От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

      Какво да кажем за това .....


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5794681

      Коментар


      • #18
        От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Какво да кажем за това .....


        [ATTACH=CONFIG]964368[/ATTACH]
        Това е добър повод за въпроси към фирмата изпълнител, но ако е в София, ако не е, не мисля че някой ще си даде зор, особено ако фирмата е роднинско-приятелска.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

          Форумът не е сцена за политика... но съвсем скоро ще ме баннат.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #20
            От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Рязането на дървета в София си е приключение. Тромава процедура, пък ти прибират дървесината, а може да се наложи и да плащаш обезщетение ако дървесните видове са ценни. В едно междублоково каре искахме да изчистим едни храсти и ми искат протоколи от ОС на собствениците на блоковете, че били съгласни...
            Нищо не прибират . По едно време искаха да прокарат наредба че като имаш дърво за рязане само тяхна фирма срещу заплащане може да го реже ама се усетиха че тогава хората съвсем ще ги отсвирят и се отказаха . В двора на завода паднаха две тополи при една буря . Едната беше увиснала и почти събори един покрив . Рязането без техника беше доста рисково и викнахме едни момчета с вишка които ги отрязаха . Междувременно подадохме в общината сигнал че са паднали . Дойдоха две някакви инспекторки и естествено почнаха да се заяждат че е трябвало да отрежем първо само опасните клони а след като ни дадат разрешително и целите дървета . На мене ми падна пердето и изядоха всички псувни дето ги знам Викам им да дадем първо 300 лева за няколко клона и после още 300 за останалото ли ? Естествено разрешителното го издадоха след повече от месец . Сега колежката ходи по мъките трети месец за една почти паднала акация която едно е почти е съборила оградата виси над тротоара и ако падне ще отнесе поне две паркирани коли .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              ... Сега колежката ходи по мъките трети месец за една почти паднала акация която едно е почти е съборила оградата виси над тротоара и ако падне ще отнесе поне две паркирани коли .
              Повече от година се разправям с общината за окастряне на 2 високи дървета, чиито клони при силен вятър се влачат по фасадата на блока и блъскат по прозорците и водосточните тръби. Пуска се сигнал до районния кмет, идва еколог от районна администрация, прави оглед и дава становище. После от "Зелени системи" дадоха разрешение за окастряне. Дотук добре - мина само около месец. След това обаче настана тишина и близо година - ни дума, ни вопъл, ни стон. След силните ветрове през март пратих любезно напомняне - отговориха ми, че до края на май щели били да бъдат възложени. Мина май, мина и юни - нищо. Хайде пак любезно писъмце - на ваш № .... Хайде пак разправии с районна администрация. При налично от една година разрешение пак се почна - ама тия дървета, за които има разрешение, не са ония дървета, ама подписи от етажната собственост има ли. Направих едно ново искане, този път направо за отсичане на въпросните 2 дървета, събрах подписи и тръгвам да го внасям. Опа - ново двайсе! Нямало нужда да пускам наново, били вече възложили кастренето на фирма и а-ха да стане работата днес, утре други ден, тия дни ... Засега чакам от над седмица ...

              П.П. Разгеле! Свършиха работа. Отне само 1 година, 2 месеца и половина ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-07-18, 13:55.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Нищо не прибират . По едно време искаха да прокарат наредба че като имаш дърво за рязане само тяхна фирма срещу заплащане може да го реже ама се усетиха че тогава хората съвсем ще ги отсвирят и се отказаха . В двора на завода паднаха две тополи при една буря . Едната беше увиснала и почти събори един покрив . Рязането без техника беше доста рисково и викнахме едни момчета с вишка които ги отрязаха . Междувременно подадохме в общината сигнал че са паднали . Дойдоха две някакви инспекторки и естествено почнаха да се заяждат че е трябвало да отрежем първо само опасните клони а след като ни дадат разрешително и целите дървета . На мене ми падна пердето и изядоха всички псувни дето ги знам Викам им да дадем първо 300 лева за няколко клона и после още 300 за останалото ли ? Естествено разрешителното го издадоха след повече от месец . Сега колежката ходи по мъките трети месец за една почти паднала акация която едно е почти е съборила оградата виси над тротоара и ако падне ще отнесе поне две паркирани коли .
                Е не прибират, защото е била в частен имот. Доколкото помня (мързи ме сега да търся) ако дървото е на общински имот се премахва за сметка на заявителя, маркира се със печат на общината и се извозва (щото си е техно). Па даже май ти взимат и такса. А ако дървесния вид е ценен, дори и твой да си е, мисля че отново се плащаха някакви неща. Разбира се, пак казва туй го пиша, без да съм си направил труда да ровя по наредбата...

                Коментар


                • #23
                  От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Е не прибират, защото е била в частен имот. Доколкото помня (мързи ме сега да търся) ако дървото е на общински имот се премахва за сметка на заявителя, маркира се със печат на общината и се извозва (щото си е техно). Па даже май ти взимат и такса. А ако дървесния вид е ценен, дори и твой да си е, мисля че отново се плащаха някакви неща. Разбира се, пак казва туй го пиша, без да съм си направил труда да ровя по наредбата...
                  Рязал съм и орех в частна собственост . Не щото го исках корените му почнаха да бутат каменната зидария на мазето на къщата . Поне преди 15 години и за него се искаше разрешение само от кмета . Като имота е общински нормално е собственика на имота да си прибере дървения материал .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Рязал съм и орех... Поне преди 15 години...
                    Сигурен ли си, че точно ти си го правил? Народните поверия, не може да бъркат чак толкова.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                      Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                      Сигурен ли си, че точно ти си го правил? Народните поверия, не може да бъркат чак толкова.
                      Еее, аре стига !
                      Народните поверия са поверия точно защото са поверия.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                        Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                        Сигурен ли си, че точно ти си го правил? Народните поверия, не може да бъркат чак толкова.
                        Като не знаеш за някакви поверия не ти пука . То и като знам пак не ми пука
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                          Или както е казал народа - вярата в суеверия носи нещастие.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Рязал съм и орех в частна собственост . Не щото го исках корените му почнаха да бутат каменната зидария на мазето на къщата . Поне преди 15 години и за него се искаше разрешение само от кмета . Като имота е общински нормално е собственика на имота да си прибере дървения материал .
                            Нормално е не само да си го прибере, а да си го отреже за негова сметка и без да иска съгласие от ЕС. Просто тотална идиотия е тая наредба.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                              Като чуя "етажна собственост" и ми се повръща...Толкова саката правна фигура едва ли някъде другаде по света има измислена. На всеки проблем, който решава, създава по два нови, дето са "Параграф 22".
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стената на срама или как се изхвърля боклук на Витоша

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Като чуя "етажна собственост" и ми се повръща...Толкова саката правна фигура едва ли някъде другаде по света има измислена. На всеки проблем, който решава, създава по два нови, дето са "Параграф 22".
                                Па ти "Лудите съседи" не си ли гледам по комедито? И у Испания си имат етажна собственост. Даже понякога така съм се смял, същата раУта кат тука.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X