Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за състояние на външна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за състояние на външна гума

    След около 10к км открих следните забележки по външна задна гума. Какво ви е мнението за по-нататъшната и съдба?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_183903023_HDR.jpeg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:6148633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_183848258.jpeg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:6148634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_134801150_HDR.jpeg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:6148635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180714_131605171.jpeg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:6148636

    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Мнение за състояние на външна гума

    Това да не е Руско?

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за състояние на външна гума

      Карай, не бой се. Гледай налягането да не е ниско, скоростта и натоварването прекално високи. И проверявай редовно.
      Ако си тръгнал нанякъде, разбира се, смени я.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за състояние на външна гума

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Това да не е Руско?
        Хейденау к60 Скаут, ако това питаш.
        Не съм я изнасилвал, предимно 80/20 он/леко черно.
        За поведение на пътя съм повече от доволен, но като видях това от снимките, направо отива в черния списък.

        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за състояние на външна гума

          Между другото, гледал съм и другаде оплаквания от разкъсан протектор при тези гуми, но не мога да се сетя. Май беше във фидбеците на вносителите.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за състояние на външна гума

            Мисля, че съм със същата и на толкова километри - нямам такива разкъсвания?! В Турция се държа перфектно и се износи много малко, дори по грубия асфалт в Анадола. Последните три дни в дъжда не трепна - много съм доволен!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за състояние на външна гума

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Последните три дни в дъжда не трепна - много съм доволен!
              Това го твърдя и аз и още малко ще поумувам дали пак да гласувам доверие или да си зема друг модел.

              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за състояние на външна гума

                Да беше на кола...аз бих я карал докато стане на конци, та и след това. Така карахме едно време-има първи слой парцали, пък втори, после има тел...Но всъщност пари за нова гума започваш да събираш като се покаже втория слой конци. Случвало ми се е на служебна...Пляс-пляс-пляс нещо под калника...слизам с ножчето, режа парцалите и продължавам. Знам, че се е отлепил само първия слой конци. Все в дъжд се случваше!
                На мотор обаче...не бих рискувал. От 1 см2 протектор ти зависи задника и дали ще се прибереш довечера вкъщи. Та мен ако питаш-хвърляй. Тия номера, дето опитвахме да плющим рогатия докато лети...бяха с времето си. Такива бяха времената-нямаше друго. Беше каквото беше.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за състояние на външна гума

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Да беше на кола...аз бих я карал докато стане на конци, та и след това. Така карахме едно време-има първи слой парцали, пък втори, после има тел...Но всъщност пари за нова гума започваш да събираш като се покаже втория слой конци. Случвало ми се е на служебна...Пляс-пляс-пляс нещо под калника...слизам с ножчето, режа парцалите и продължавам. Знам, че се е отлепил само първия слой конци. Все в дъжд се случваше!
                  На мотор обаче...не бих рискувал. От 1 см2 протектор ти зависи задника и дали ще се прибереш довечера вкъщи. Та мен ако питаш-хвърляй. Тия номера, дето опитвахме да плющим рогатия докато лети...бяха с времето си. Такива бяха времената-нямаше друго. Беше каквото беше.
                  Точно това е и моето мислене, а и съм патил от автомобилни гуми. Не искам да си представям как е с мотор. Благодаря!
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за състояние на външна гума

                    Абе сутринта хвърлих един бърз поглед дали е съща гумата, да но е 65Т - за малко по-голям товар. При по-внимателен преглед се виждат също пукнатини тук-таме в основите на бутоните, но още нямам изхвърчали парчета. Та те подведох малко за външният вид на гумата, но пътното поведение е безупречно! Ако искаш мога да снимам довечера пукнатините.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за състояние на външна гума

                      Няма за какво да си създаваш занимавка, освен ако не те влече за спорта. Поръчах си едни Michelin Sirac, но 65Т, да. И на тях са ми са получавали "пукнатини" в основата, но след 25к км минимум.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X