Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разреждане на епоксиден грунд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разреждане на епоксиден грунд

    Закупих преди време този епоксиден грунд с втвърдител.https://avtomateriali.com/avto-grund...rditel-11.html
    Понеже работата по купето върви бавно грунда се посгъсти,но срока му на годност от 2 години не е изтекъл.В комплекта се продава само грунд и втвърдител,пробвах да го разредя с корселин и после да налея втвърдителя,получи се без да се пресече грунда,после се втвърди нормално.При опит да го надраскам с отверка се държи по същия начин,като местата пръснати с неразреден грунд.Въпроса ми е с какво е правилно да го разреждам и откъде да го закупя,понеже до сега съм ползвал само алкиден грунд и проблем ли е да го разреждам с корселин,пистолета се изми перфектно с корселин.Другия ми въпрос е да пръскам ли акрилна основа върху епоксидния грунд или директно да карам колата при бояджията след грундиране на цялото купе.Ще се полага акрилна боя.И третия въпрос как стоят нещата с кита,колкото и да не ми се иска ще се наложи да се положи малко кит,понеже купето не е поцинковано и е склонно към корозия не ми се ще да полагам кита върху голия метал,ако надраскам с шкурка 100-120 епоксидния грунд и почистя със спирт,ще се получи ли добра основа за кита?

  • #2
    От: Разреждане на епоксиден грунд

    Епксидният грунд се разрежда с епоксиден разредител. Също така е добра основа за кит.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Разреждане на епоксиден грунд

      Има ли нужда да го надрасквам с нещо преди кита?

      Коментар


      • #4
        От: Разреждане на епоксиден грунд

        Да,матираи го с 100-120 и после можеш да китваш.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Разреждане на епоксиден грунд

          Спирта съдържа вода. Щом толкова държиш на антикорозионните мероприятия, за забърсване на праха ползвай автобояджийски обезмаслител.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Разреждане на епоксиден грунд

            А как стои въпроса с боята,може ли да се пръска върху епоксидния грунд или трябва да се положи акрилна основа.Средства и труд не пестя,правя го за удоволствие в свободното време.Боята ще я нанася бояджия в камера,от мен ще е подготовката,понеже не намерих никой да ремонтира купето както трябва,а и транспорта е проблем,макар и купето да се движи на собствен ход.
            П.С. Сега видях това за спирта,благодаря колега,до сега не се бях замислял,а го позлвам понеже е евтин и съхне бързо.Иначе за местата,които преди години съм кръщавал с изгоряло масло ползвам обезмаслител за спирачки,до колкото помирисвам е на керосинова основа и изсъхва моментално.

            Коментар


            • #7
              От: Разреждане на епоксиден грунд

              Пръскаш две ръце шприц, правиш водно и я караш на бояджията.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Разреждане на епоксиден грунд

                Не трябва никакъв разредител, втвърдителя, с който го смесваш 1:1 е разредителя.

                Коментар


                • #9
                  От: Разреждане на епоксиден грунд

                  Това работеше перфектно докато грунда беше нов,но сега се посгъсти и на пистолета не му се нрави особено.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X