Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Веломотори в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Веломотори в България

    Здравейте приятели,

    Наскоро се регистрирах в този форум и отварям тази тема чисто информативно да разбера има ли хора които се интересуват от веломотори, 2-т мотори, ремонт, поддръжка, продажби? За първи път използвам такъв форум, но идеята ми е да разбера има ли фенове на този вид транспорт?

    Опитах се да намеря повече информация на български в Интернет за тях и всичко води то този сайт, но за съжаление с много стара информация от преди 7-8 години. Аз работя и живея в Ирландия повече от десет години и това което искам да разбера е дали има интерес към тези моторетки?

    Занимавам се повече от 5 години с продажба, ремонти на веломотори в Ирландия. Мога да бъда полезен със съвети и идеи. Ако сте ентусиаст и искате да се присъедините към тази идея на евтин алтернативен транспорт ще се радвам да обменяме опит. Във връзка с "замърсяването" на околната за което Е-bike маняците говорят е ,че вече има Еко алтернативни горива които се продават като готови смеси.

    Големите компании които произвеждат двутактови машини за градината и селскотото стопанство мислят в тази посока.

    Поздрави,

    YGНатиснете снимката за да я уголемите

Име:7.png
Прегледи:1
Размер:647.0 КБ
ID:6148631 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hunter.jpg
Прегледи:2
Размер:137.5 КБ
ID:6148632


    Последно редактирано от Ясен; 15-07-18, 20:11. Причина: леко цензуриране

  • #2
    От: Веломотори в България

    Чопъра хваща окото, но в интерес на истината, от еко съображения, това е бъдещото на подобни возила:

    https://auto.offnews.bg/news/Test_8/...tml#ad-image-0


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180713_54229abfcfa5649e7003b83dd4755294_21197.jpg
Прегледи:1
Размер:478.3 КБ
ID:5794475

    Коментар


    • #3
      От: Веломотори в България

      По принцип бензиновите нямат кой знае какво бъдеще у нас заради проблемите, които ченгетата правят с тия машини. Много тънки са моментите в закона това какво точно се води...
      Електрическите, макар да са същите, имат предимството да са скъпи. И всички знаят, че са скъпи. Тукашните ченгета със скъпи машини на пътя не се занимават, без значение какви са.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Веломотори в България

        От години си търся 12 волтово моторче за колело. Под 24 не намерих, повечето са на 36. По около 300 лева са, не бих казал скъпи. Липсата на шум с колелото ми е важна, да чувам какво бръмчи около мен. Бензиновите двигатели са шумни.

        Коментар


        • #5
          От: Веломотори в България

          Много са готини, но нямат имидж и не са "на мода". В момента в който си купиш такъв в България, всичките ти познати ще те бъзикат защо не си си купил "истински" мотор. За излет става, но автомобилистите ще те псуват повече, щото няма "мъжкарския" имидж на мотоциклет, а им се пречкаш на пътя. Плюс дупките по пътя, които са доста повече отколкото в Ирландско и не става просто да си джиткаш и да се наслаждаваш на пейзажа. Плюс факта че малко хора ще се осмелят да си го паркират на улицата, докато идат на кафе.
          Но пък от друга страна имаш простор за развитие, ако ще правиш бизнес

          Коментар


          • #6
            От: Веломотори в България

            С такова нещо на пътя пречиш съвсем реално и непрекъснато си в опасност някой да те прати по места злачни и покойни, просто защото няма да те види. Твърде бавно за мотор и твърде бързо за колело. В добвка-лошата сигнализация. Виждал съм по пазара да се продават готови китове за монтаж на колело с мотори по 75 кубика-чисто самоубийство.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Веломотори в България

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              С такова нещо на пътя пречиш съвсем реално и непрекъснато си в опасност някой да те прати по места злачни и покойни, просто защото няма да те види. Твърде бавно за мотор и твърде бързо за колело. В добвка-лошата сигнализация. Виждал съм по пазара да се продават готови китове за монтаж на колело с мотори по 75 кубика-чисто самоубийство.
              Чак пък самоубийство..... карал съм такова доста километри. И 80кубиково, впрочем силно дефорсирано за обема си. Движи се с до 50-55км, не може да ги подържа. Но това е много за каквото и да е колело и смешните му спирачки. Карах го с 25-30км. Тоест паля, тръгвам и едва натискам газта, с минималната газ с която върви. И ми харесваше, нито на коли съм пречел, нито на пешеходци. С тази скорост ми беше перфектно, хем не въртя и не се уморявам, хем и по-бързо стигам. Не виждам къде е проблема. Друго е като се качи на него едно лапе и забие пълна газ, та да види колко дига, та и без спирачки. И това съм виждал. Но това е според акъла. Аз мога да карам с 30км и с 100коня под мен, тъй че не се вживявайте.

              Коментар


              • #8
                От: Веломотори в България

                Здравей Павка,

                Моторите които ми показа са страхотни и наистина се радвам ,че са български продукт! Единствено цената ме притесни сериозно защото не е по силите на всеки джоб. Най евтините модели започват от 7000 лв без ддс. Аз имам впредвид за велосипеди с бензинови или електрически мотори. "Направи си сам" или " DIY " e моята идея. Купуваш си готин чопър или Круизер рамка и искаш да си го моторизираш да ходиш на работа или просто да се забавляваш, е там е моята сила и това искам да предложа на DIY ентусиастите Радвам се че имам запитвания от момчета които използват тези двигатели и ще помагам с каквото мога Поздрави!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X