Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

    Имам проблем със сонда 2.2 (Bank 2, Sensor 2). Това е задна дясна сонда след малкия катализатор. Пролетта ми светна чека с грешки Р158 и Р161. Локализирах проблема във въпросната сонда. Смених я с китайска, за по-евтино. След 24 часа отново същия чек и от тогава съм в един и същи филм - няма сигнал от сондата. Графиката е като на умряло - права хоризонтална черта. Другите три сонди работят нормално, но от тази никакви симптоми за живот. Проверих всички връзки и напрежения - 13 и нещо волта към нагревателите и 4,25 волта на кабелите за сигнала. Купих друга сонда - БОШ. Сложих и нея и същия резултат. Няма сигнал!

    Някакви идеи какво да търся и как да процедирам? Не ми се вярва и двете нови сонди да са дефектни и да не работят.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

  • #2
    От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

    Миши ръпчат жици по веригата към компа, вода в куплунгите по същата верига, студена спойка на приемащото краче на процесора в компа баш те за таа`сонда, умрели (берещи душа) елементи м/у споменатото краче и входа на компа и т.н.......карай е така, тя пасе катализатора основно и смъртта и не би трябвало да окаже влияние на работата на мотора
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

      Като цяло ако изключим дразнещото светене на чека на таблото, като че ли има лека загуба на мощност, ама последната може да се дължи и на автомобилна хипохондрия
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #4
        От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

        По принцип във субару форума, четох твърдения, че е възможно комютъра да взема и показанията на вторите ламбда сонди като смята сместа, така че да може при тръгнал катализатор пак автомобила да си покрива еко изискванията.

        Коментар


        • #5
          От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

          Това не е вярно в никой форум (матрица).
          Още по малко в реалния живот.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Това не е вярно в никой форум (матрица).
            Още по малко в реалния живот.
            Заровил съм се тука в една купчина сонди, от нови по-нови.
            Сега вече се вижда светлина в тунела. От теб написано го приемам за факт.

            Остава въпросът,
            ако се разменят местата на сондите, предните да станат задни, как ще се промени работата на двигателя 4.7 5.7 6.1

            Коментар


            • #7
              От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

              Kak да се промени - никак.
              Екологията е ключовата дума.
              Заради екологията, за намаляване на вредните емисии се слага катализатор.
              Обаче катализатора се поврежда от кофти смеси.
              И за да подържат смес ламбда 1 слагат кислороден сензор.
              Катализатора преобразува някой вредни вещества в други, по малко вредни.
              Тъй като катализатора има определен живот, взеха да слагат задни сонди, да следи колко е читав катализатора.
              Предната дава синосуида, задната горе долу права или по скоро разтеглена синосуида.
              Като ти се скапе катализатора, синосуидата на втората сонда се променя, и ти светва чека.
              Ако си намеря снимките, ще го покажа нагледно.

              Сега, скапе ли ти се катализатора - екологията отива у ряката.
              И няма сонда която да го оправи - нито субаровска нито никаква.
              Обаче можеш да излъжеш компа, че всичко е ОК.
              Втулки, емулатори, флашване на компа...

              Защо ти е да разменяш сондите?
              На теория пак ще светне чека, защото кривата на напрежението няма да е читава.
              На теория работата на мотора няма да се промени, защото смесите са ОК.
              На теория практиката няма значение, обаче на практика има.
              Пробвай да ги размениш, без други интервенции и кажи какво е станало, свети ли нещо или не.
              Последно редактирано от onufriz; 17-07-18, 23:29.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                Кефиш ,Онуфри , с Ц. И си прав , в този случай.
                Емулация на тая сонда , докато пропуска каталитикът!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  ...и 4,25 волта на кабелите за сигнала. Купих друга сонда - БОШ. Сложих и нея и същия резултат. Няма сигнал!
                  Какво значи няма сигнал - нали пишеш, че 4,25 волта.
                  Това напрежения къде го мериш, много е високо?
                  Можеш ли на двете задни сонди да им размениш кабелите - ако трябва удължи ги?
                  С какво четеш грешките - след Р трябва да има още една нула.
                  Едната грешка е за високо напрежение на сензора, другата за подгрева. Старнно?!?!?
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                    P158 означава високо напрежение на сондата. P161 е проблем с подгрева. Не разменяйте предните да стават задни, че тотално ЕКУ-то ще се обърка. В случая на колегата, може да се пробва размяна на задните сонди, лявата да стане дясна и обратно, ако отново няма сигнал и т.н. значи проблема е след сондата. Окъсила жица и т.н. Като ако е вторият вариант, може след слагането на нова сонда, тя моментално или след пробег да гори, така, че трябва да се има едно на ум.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                      Не става просто да се разменят буксите на сондите защото са различни. Американецът се е сетил, че на някой някъде може да му дойдат такива идеи. Проблема определено е някъде по трасето между сондата и компа както го е определил Дядото. Някой ден може и да потърся къде е слабото звено, а може би не. Нямам промяна в разхода, така че ще си джъткам така. :-)
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                        Предната сонда е с по-малко дупки, задната е с повече.
                        Чисто аматьорски логически, задната трябва да е по чувствителна от предната. Това се потвърди и от синусите след размяната.
                        Други промени след размяната май няма или май върви повече или май си въобразявам.
                        Идеята е да не светва чека заради катализаторите ама време за 300км тест няма.
                        Верно е че буксите са различни. С малко мафлекс стават еднакви.
                        NGK (NTK) продават в Америка само една сонда, която изглежда като задната и буксата и може да се включи и на двете места.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                          Защо задната да е по чувствителна?
                          По новите ги правят широколентови за по коректна работа. Ама са по скъпи. За задните и евтените вършат работа.

                          За буксите имах предвид да се сменят лява и дясна, не предна задна. Буксите и да са различни не е проблем - вадят се пиновете и си ги нареждаш на която букса искаш. Това за автора на темата - за по лесно да се открие проблема.

                          Твоите катализатори са изрязани ли?
                          Кое разменяш - само кабелите или сондите?
                          Как помага размяната на предни/задни за чека.
                          Втулки имаш ли?
                          Последно редактирано от onufriz; 19-07-18, 22:16.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                            Да катализаторите са изрязани и продадени преди 4 години. Имам втулки. Проблемът с чека се прояви едва сега. Имам сигнал към сондите, т.е. напрежение, а нямам обратен към компа, който меря с програма за Андроид за телефон Torque PRO. Напрежението към сондата се мени своеволно, така че проблема е някъде по връзките към компа, ама не ми дреме вече, защото нямам промяна в разхода на гориво. :-)
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблемна ламбда сонда на WJ 4.7

                              Какъв е разхода на гориво?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X