Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за Фероза

    здравейте предстои ми смяна на маслото и антифриза та въпроса ми е колко масло събира и колко литра антифриз събира охладителната система джипкатта е Фероза 90 година !!

  • #2
    От: Масло за Фероза

    Две снимки от "извора":
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:186.1 КБ
ID:5794436
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5794437

    Предполагам въпроса е за двигателното масло - събира около 3.5 литра, зависи колко добре е източено старото и до къде на щеката наливаш новото.
    Антифриза - по ръководство го дават 5,5 литра за системата и 1 литър за казанчето. Миналата есен правих процедурата - източих стария от пробката на радиатора и налях новия - събра 5,5 литра общо с казанчето, като в него охладителната течност е на средата между минимум и максимум. Иначе казано - скатал се е някъде около половин литър в двигателя, което не е учудващо.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      да за двигателното масло става дума благодаря за отговора

      А с какво масло е по добре 10в40 или 15в40
      Последно редактирано от CarTest™; 16-07-18, 10:48.

      Коментар


      • #4
        От: Масло за Фероза

        По спомен май събираше 4 литра масло, за антифриза не знам.

        Коментар


        • #5
          От: Масло за Фероза

          В сервизното ръководство за двигателното масло пише 3,8 литра. Горните снимки са от ръководството за потребителя.
          При последната смяна моята фероза събра 3,6 литра - на щеката е милиметър - два под макс-а. Отново всичко зависи от това как се справиш с източването на старото масло, но от моите наблюдения, с 4 литра нивото ще е над максималното по щека.
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #6
            От: Масло за Фероза

            Може и да греша, така ми е останало в ума, но най-добре каквото пише в ръководството.

            Коментар


            • #7
              От: Масло за Фероза

              Първоначално публикуван от Костадин Иванов Преглед на мнение
              да за двигателното масло става дума благодаря за отговора

              А с какво масло е по добре 10в40 или 15в40
              5W40
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Масло за Фероза

                вчера след шест дни ремонт,най после и мой феро е готов.оказа се;изгнила тапа на главата,която стои под разпределителния вал.та,миналата година ми изгни радиятора и го хвьрлих и всичко това от антифриза.та гледайте какво сипвате.иначе да колегите са казали 3.8 масло и 8л.вода.ама,сьм сьс ладов радиятор и газова.

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за Фероза

                  Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                  вчера след шест дни ремонт,най после и мой феро е готов.оказа се;изгнила тапа на главата,която стои под разпределителния вал.та,миналата година ми изгни радиятора и го хвьрлих и всичко това от антифриза.та гледайте какво сипвате.иначе да колегите са казали 3.8 масло и 8л.вода.ама,сьм сьс ладов радиятор и газова.
                  Колега, ще е ли удобно да помоля за снимки, как сте монтирал радиатора от лада и какви доработки се налагат?
                  Моят е в много лошо състояние.
                  Благодаря! -
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X