Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за диагностика

    Тая седмица пак ядове с джипката.
    Светнаха лампите на ръчната и абс.
    Светят,изгасват,пак светват когато решат.
    Кабели,обувки са здрави. Течност има в казанчето.
    Друг проблем-когато е студена на бензин пали след много въртене,поне два три пъти. Пали на 3 цилиндъра,тресе,не може да се изфорсира. След като обърне на газ проблема изчезва. Върна ли веднага на бензин,няма ядове.
    Ако запаля директно на газ колата пали и работи както трябва.
    Проблем 3 - извън градско като стигна 3000-3500 оборота почва да хълца и да забива муцуна колата и не ускорява. Чек не свети. Сега почна да го прави от 2500 оборота и на бензин и на газ.
    Закачахме я на диагностика Делфи,но не изкара почти никакви данни. Видя се че грешки няма и че дебитомера и ландсондите са здрави и до тук.
    И за капак свети и аербека.

  • #2
    От: Въпрос за диагностика

    Като начало каква е джипката. За лампите по спирачките, най-вероятно са модулите. Как така не изкарва живи данни? Поне fuel trims ??? Да не би датчиците на валовете да са ? Макар, че те директно отказват. Не знам дросел клапата ти каква е.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за диагностика

      Коя спортич 2002,fe двигател,118 коня с газ инжекцион.
      На газ като я паля няма ядове. Веднага след като запали ако я обърна на бензин пак няма ядове. Само ако я паля на бензин студена,тогава прекъсва и пали на 3 цилиндъра.
      Живи данни не изкара други,освен дебитомер-добре е,ландсондите добри и температура работна. Друго не показва. И грешки изписва че няма.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за диагностика

        За живите данни, стандартните неща които трябва да се изписват със сигурност са повече, това съм почти убеден. А така изписани проблемите, може да са от доста неща, мен по ме притеснява това, че не вдига повече от 3к оборота. Освен да ти кажа да пробваш на друга диагностика, би трябвало тримовете да ти покаже, тоест каква корекция на сместа прави компютъра и от там да се тръгне примерно, това при работа на бензин.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за диагностика

          Бензиновите дюзи на почистване с ултразвук. При мен също свети спирачката но не разбрах от какво.
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за диагностика

            А от тоя ултразвук ако се прецакат, щото има бая такива мнения из интернет, също и в този форум ? Ако е от дюзи, като за начало според мен да се пробва с добавки, пък ако има поне минимално подобрение, чак тогава. А колегата ако има възможност може да ги демонтира и със спрей за почистване на карбуратори може и сам да ги провери и почисти, като пръска със спрея и успоредно с това им подава на контакт на акумулатор за по половин секунда колкото да отвори.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за диагностика

              Колега-купил си си кола на 300+ хиледи километра-(силно вероятно).
              Обслужи я.
              Силно вероятно е да имаш проблем с бобини,свещи, кабели+"пикаещи" дюзи,които се усещат именно най-вече на студен старт.
              Оттам нататък виж как ще върви,пробвай с друга диагностика да видиш как се движи сместа-(има къс,има дълъг трим).
              Дългия ти дава като цяло във времето мотора с каква смес е работил.
              Ако е бедна-(казваш,че колата забива към достигането на определени обороти)-лошо и си трябва неотложна настройка!
              Този мотор-(118к.с.) е с 2 катализатора.
              Има вероятност да има проблем и с тях.
              Първия е на самия изход на изп.колектор.
              Пече ужасно към целия мотор след гасене....-разкарвай го.
              Следващия също за да си сигурен в изпускането на газовете.
              Така и колата ще потръгне,въпреки като цяло скопения мотор!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за диагностика

                Днеска на друго Делфи закачахме,пак нищо не изкара.
                Ако е пиксела дюза ще има сутрин бензин в цилиндъра,и на газ пак няма да работи добре. А на газ пали без ядове.
                За катализаторите ме спира единствено новия проектозакон за 2019.
                Колата е обслужена откъм стандартното.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за диагностика

                  Като казах "пикаеща",нямах предвид изпускаща при угасен мотор.
                  Имам предвид лошо работеща,което се усеща най-вече сутрин при старт,когато мотора е студен.
                  После нещата се позамазват,тъй като вече мотора е топъл и изпарява голяма част от лошата смес.
                  За диагностицирането интересно.
                  Аз бутам в ОБД-2ката едно Китайче за 20лв. и ми вади всички живи данни.
                  Виж,за грешките някои ги пропуска в сравнение с качествена сервизна диагностика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за диагностика

                    От къде да купя такова китайче,да пробвам с него.
                    На телефона ли гледаш данните

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за диагностика

                      Да-на телефона.
                      Китайчето е от Алиекспрес.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за диагностика

                        Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                        Да-на телефона.
                        Китайчето е от Алиекспрес.
                        Има ги и в продавалника. Моето го купих за 15-18лв.
                        Обаче, не очаквай чудеса.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2018-07-18 20:23:28.png
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5794591
                        Моето ми изкарва :
                        волтове на зареждане; обороти на КВ; температура на охлаждаща течност; ниво на гориво; температура на входящ въздух; ъгли на дроселова клапа; волтове на О2 датчици;
                        И разни други не интересни данни като скорост; ниво гориво; оставащо гориво.
                        Показва номера на грешки, ( ама, колко е коректно, само той си знае ).
                        При мен редовни грешки са : висок волтаж на дюза2 , или пропуск на запалване на цилиндър2. при положение, че съм на газ.
                        Откаде ги хваща тези волтове на газовия инжектор. Хабер си нямам.
                        И най-важното за мен. Изтрива ги.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за диагностика

                          Аз имам горе долу същото, от ибей е. От телефона ми изкарва общоприетите неща, но ако чета с лаптопа, там имам една диагностика (руска, копие на оригинала) и ми чете почти всичко което и оригинала. Мисълта ми е, че не е до хардуер работата, а до софтуер. Това за сузуки става въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за диагностика

                            Почисти си дюзите, другото е излишни приказки. За каращите на газ , хубаво е вечер (или някакъв дълъг преход на газ) като се прибирате да покарате на бензин.
                            Последно редактирано от sapporo; 18-07-18, 20:51.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за диагностика

                              Дам.
                              Аз всяка вечер преди гасене задължително оставям да поработи на бензин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X