Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS часовници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS часовници

    Здравейте на всички, които използват средства за ориентиране. Започвам тази тема с пълното съзнание, че немалка част от съвременните GPS часовници могат да бъдат чудесни навигатори на пътя и извън него. Признавам, че имам бегъл опит само с два основни типа. Първият, с който се сдобих, работеше с платформа на Андроид. Джаджата беше доста забавна, но няколко специфики ме накараха бързо да се разделя с нея- убийствено кратък живот на батерията и ниския клас на водоустойчивост. Насочих вниманието си към "по- сериозни" часовници, които използват голяма част от топ състезателите в "Екстремното ендуро". Много от тях поставят джаджите на кормилата на моторите си, което първоначално ме озадачи. В последствие схванах, че така те получават инфо за тренировъчните си показатели, използвайки HR сензори, поставени на гърдите им. От друга страна ръцете им са свободни. Тук отварям скоба- часовниците не се използват като навигатори, а само като фитнес тракери. Логично си зададох въпросите- За какво ще ползвам такава джаджа? Има ли подходящи приложения за моите занимания? За основното си хоби- Soft Enduro , се оказа че само Gamin Watch, разполага с евтино приложение-" MotorSport+", в което от скоро има и раздел за Ендуро. Приложението дава представа за голяма част от това, което причинявам на немладия си организъм- среден пулс по времето на езда, максимален пулс, изгорени калории, тренировъчен дефект . Нямам интерес към средна и максимална скорост, имам среден такъв към графиката на надморската височина. Опцията Барометър не е излишна когато си в планината, особено с алармата си за буря. Забавно е след края на ездата да видиш записаната следа, от GPS-а, на приложението на телефона си в Гугъл Мапс. Последното споменато не може да ни ориентира, когато сме офф роуд, Може да ни даде уклончива представа къде се намираме. Има и такова приложение, но до тук. Ако желаем точност за местоположението си, както и почти пълни навигационни функции, тогава изборът ни се свежда до новите модели на Garmin, а именно тези от серия 5X и 5+. При тях, подобно на ръчните устройства с карта, може да се закупи известния тук картов продукт към тях и те да станат истински навигатори. Те ще се справят чудесно, ако практикуваното от вас занимание позволява да поглеждате спокойно уреда на китката ви. Уви, при Ендурото е трудно постижимо. За това си има ръчни ЖиПиЕс-и. Лично аз използвам нави- функциите когато карам колело по горите. Предварително зададен маршрут ви води много точно по следата и ви информира своевременно при напускането и. Чрез вибрация и дисплей съм наясно на къде трябва да поема. Използвам разширената версия на DW Maps, защото така моят Fenikx 3, при всеки завой, ми подава звуков сигнал и показание на дисплея за посоката.
    Знам, че подобна тема може да бъде от полза за много от нас и ще се радвам да споделяте мнения в нея. Флагманите на Гармин от серия 5 ме провокираха да пиша тук, а не във съществуваща подобна , но в друг раздел.
    Поздрави!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X