Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за начинаещ офроуд любител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип за начинаещ офроуд любител

    Turtey би ли се обосновал защо Кия-та е от вратата за краката ?

    и какво ще рече всеки хвали своето , като хвалим нещо “чуждо” що говорите за неща дето не сте го виждали , няма угодия

    п.п. НоКия не притежавам
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #17
      От: Джип за начинаещ офроуд любител

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Пак почвате на обратно и всеки си хвали неговото.
      Първо се уточнява типа офройд после какъв тип возило ще върши работа и тогава марка модел.
      А не от вратата за краката като п. - Кия
      Човека е начинаещ в офройда и това ще е първа джипка доколото разбрах, та тепърва ще изяснява сам за себе си какъв офф му харесва.
      Някой преди години на мен ми каза " първия джип винаги е грешен, той служи за да разбереш какъв джип искаш и какъв оффройд ще караш"
      Та да взима нещо евтино - да покара малко и ще си избистри доста концепцията.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #18
        От: Джип за начинаещ офроуд любител

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Човека е начинаещ в офройда и това ще е първа джипка доколото разбрах, та тепърва ще изяснява сам за себе си какъв офф му харесва.
        Някой преди години на мен ми каза " първия джип винаги е грешен, той служи за да разбереш какъв джип искаш и какъв оффройд ще караш"
        Та да взима нещо евтино - да покара малко и ще си избистри доста концепцията.
        Именно, въпросната Фронтера А ми е първа джипка, но толкова съм останал доволен от нея, че сегашната ми е пак Фронтера но е B, с Исузовия двигател, 3.2 V6 205 коня, бензин, дълга база, да чукна на дърво, идеални се оказаха за мен въпросните Фронтери.
        Последно редактирано от Еделвайс; 14-07-18, 10:15. Причина: Буквички

        Коментар


        • #19
          От: Джип за начинаещ офроуд любител

          Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
          Turtey би ли се обосновал защо Кия-та е от вратата за краката ?

          и какво ще рече всеки хвали своето , като хвалим нещо “чуждо” що говорите за неща дето не сте го виждали , няма угодия

          п.п. НоКия не притежавам
          Не бих. Но съм карал чисто нова от магазина. В Азия. Клозет.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Джип за начинаещ офроуд любител

            И аз почнах от изискване за до 100 коня, после си купих 125, ама не съм студент отдавна. Помня още времената студентски, всеки лев е ценен . Иначе пускаш максимална цена в сайтовете и ще видиш кое можеш да си позволиш. Не са много. Фронтерата е хубава, ама отива на над 300 лв. данък по някои фрадове. Пък 100-те коня са 30-50 лв.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Джип за начинаещ офроуд любител

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Пак почвате на обратно и всеки си хвали неговото.
              Първо се уточнява типа офройд после какъв тип возило ще върши работа и тогава марка модел.
              А не от вратата за краката като п. - Кия
              За да се уточни какво точно иска трябва първо да покара. Предвид бюджета, друго освен друсни полянка с елементи на непредвидено закъсване няма как да прави.

              Кия за конкретната цел е добър вариант - толкова, колкото и Нива, Витара, Самурай, Джимни, Фероза/Роки или някоя по-екзотична от тоя размер.

              Фронтера, Терано и подобни ще му докарат по-големи разходи без да го направят по-голям офроудър.

              Коментар


              • #22
                От: Джип за начинаещ офроуд любител

                Аз пак си твърдя, че за първи джип, УАЗката си е супер. Лесно и често се ремонтира, частите са без пари. Колкото и да я очукаш и потрошиш няма да те боли сърцето и най-важното е, че след време като натрупаш опит и средства и си купиш по-хубав джип, ще го оцениш истински [emoji1]. А и с едни подходящи гуми си е много сериозен джип.


                Коментар


                • #23
                  От: Джип за начинаещ офроуд любител

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  За да се уточни какво точно иска трябва първо да покара. Предвид бюджета, друго освен друсни полянка с елементи на непредвидено закъсване няма как да прави.

                  Кия за конкретната цел е добър вариант - толкова, колкото и Нива, Витара, Самурай, Джимни, Фероза/Роки или някоя по-екзотична от тоя размер.

                  Фронтера, Терано и подобни ще му докарат по-големи разходи без да го направят по-голям офроудър.
                  Тогава да избира на цвят. Примерно жэлта.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип за начинаещ офроуд любител

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Човека е начинаещ в офройда и това ще е първа джипка доколото разбрах, та тепърва ще изяснява сам за себе си какъв офф му харесва.
                    Някой преди години на мен ми каза " първия джип винаги е грешен, той служи за да разбереш какъв джип искаш и какъв оффройд ще караш"
                    Та да взима нещо евтино - да покара малко и ще си избистри доста концепцията.
                    Аз съм го казвал нееднократно, и това важи за всяко сефте. Това е "Синдрома на първия кур" ®, и не е задължително първият/то, каквото и да е, да е грешно, просто си наместваш главата според нуждите за следващият/ото, или си караш по навик напред.
                    Предвид синдрома, много хора продължават с първата марка с която са имали сблъсък, като я фаворитизират.

                    Ето пример:

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Именно, въпросната Фронтера А ми е първа джипка, но толкова съм останал доволен от нея, че сегашната ми е пак Фронтера но е B, с Исузовия двигател, 3.2 V6 205 коня, бензин, дълга база, да чукна на дърво, идеални се оказаха за мен въпросните Фронтери.
                    Примера е просто пример, и го ползвам заради поста в темата, без да влагам нещо специалално.
                    Пояснявам го за да не се засегне колегата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип за начинаещ офроуд любител

                      А бе, някой път, продължението е колкото по навик, толкова и по задължение - кой е 100%-вия европейски аналог на сегашното ми отвъдокеанско камионче (включително и ценово, щото знам, че има геги всякакви)? Май-май няма такъв? А младежа и читава УАЗ-ка не може да вземе за 4к лева, камо ли джимни. Без омазани до ушите ръце и кило-две лъвчета отгоре няма да тръгнат нещата.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип за начинаещ офроуд любител

                        Аз бих препоръчал витарка къса база 1,6 8в ниска себестойност,евтини части,на газ,лесно се тунингова. Пък после като се научи и зариби може всичко да вземе. А за 6000 ще земе доста свясна даже може и готова.
                        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип за начинаещ офроуд любител

                          Като за първа машина гледай да е на цели мостове- по-здрави са.

                          Истинските машини в малък бюджет почват от Самурай/Джимни(там трудно заради цената). УАЗа няма да го коментирам, там трябва да си по-особен човек, с по-високи нива на мазохизъм.
                          Нататък са Витари/Фронтери/Теранота и други чикии с носачи.
                          Американските машини Черок/Вранглер 4 литра са без аналог, но са извън бюджета.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип за начинаещ офроуд любител

                            Какво е общото между чероки и вранглер???
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип за начинаещ офроуд любител

                              4л и цели мостове

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип за начинаещ офроуд любител

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Какво е общото между чероки и вранглер???
                                Емблемата
                                Колега за 4000лв такъв таралеж в гащите ще си вкараш...по добре почакай малко да събереш още пари, тъкмо ще имаш време да попрочетеш и да ти се избистри визия за желания автомобил. Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X