Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на ръчна коса за косене

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Електрически хубаво, ама трябва да влачиш кабел след себе си. А, ако дворът е по-голям, работата вече става тегава.

    Имам 60 метра кабел на макара, косил съм тези дворове с електрическа косачка, когато тревата я поддържахме навреме, та ток имам на достъпно място до дворовете.





    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Електрическите на стават за чип за зеле
    Ако говориш за тези които струват по 30-60 лева да, главите им работят с най-тънките корди и то само от едната страна на главата, стават само да обръснеш пресни тревички от стълбища и фугите между тротоарните плочки, в случая става дума за 1200W тример с цял прът и има диск за рязане, идеята дали ще се справи с диска, но щом върви комплект с тримера, би трябвало да става?

    Коментар


    • #77
      От: Избор на ръчна коса за косене

      Няма мощност Ел нещото.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Избор на ръчна коса за косене

        Павка , пак се върни на първата страница и виж какво правя с китаец за 200 лева . Тази червената издържа 4 години на тези треви и още 40 служебни обекта. Сега съм със зелен китаец
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #79
          От: Избор на ръчна коса за косене

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Павка , пак се върни на първата страница и виж какво правя с китаец за 200 лева . Тази червената издържа 4 години на тези треви и още 40 служебни обекта. Сега съм със зелен китаец
          Сашо, китаецът ти е моторен, а не електрически.
          И аз мразя да влача кабел, ама и бензиновата смрад не ме вдъхновява особено. Правя и двете, ама ако можех с нормална коса (виртуозна работа си е), щеше хем да съм автономна, хем само на окосена трева да ми мирише. Кеф....
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #80
            От: Избор на ръчна коса за косене

            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
            Сашо, китаецът ти е моторен, а не електрически.
            И аз мразя да влача кабел, ама и бензиновата смрад не ме вдъхновява особено. Правя и двете, ама ако можех с нормална коса (виртуозна работа си е), щеше хем да съм автономна, хем само на окосена трева да ми мирише. Кеф....
            Ако искаш да те науча ...
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #81
              От: Избор на ръчна коса за косене

              Ако имаш ток вземай електриката! Не си струва ядовете с китайските 2Т двигатели!
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • #82
                От: Избор на ръчна коса за косене

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Имам 60 метра кабел на макара, косил съм тези дворове с електрическа косачка, когато тревата я поддържахме навреме, та ток имам на достъпно място до дворовете.







                Ако говориш за тези които струват по 30-60 лева да, главите им работят с най-тънките корди и то само от едната страна на главата, стават само да обръснеш пресни тревички от стълбища и фугите между тротоарните плочки, в случая става дума за 1200W тример с цял прът и има диск за рязане, идеята дали ще се справи с диска, но щом върви комплект с тримера, би трябвало да става?
                Виждам, че си падаш мазохист, затова обратно към първоначалния ти въпрос.

                Качествени коси (най-добрите са австрийски), това е една от добрите марки:
                https://www.ebay.de/dsc/i.html?LH_Ti...s&_stpos&gbr=1

                Клепането има за цел да изтъни острието, което с всяко заточване се удебелява, тъй като е клиновидно. Нова, качествена коса може да изкара доста време без клепане. Все пак има повече от един вариант за клепане:
                https://www.ebay.de/sch/i.html?_osac...s&_stpos&gbr=1
                Последно редактирано от Христо_Шн; 15-07-18, 19:43.

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на ръчна коса за косене

                  Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                  Сашо, китаецът ти е моторен, а не електрически.
                  И аз мразя да влача кабел, ама и бензиновата смрад не ме вдъхновява особено. Правя и двете, ама ако можех с нормална коса (виртуозна работа си е), щеше хем да съм автономна, хем само на окосена трева да ми мирише. Кеф....
                  Майка ми е '54 - ти набор, къмто 65 кг (на око ). Коси само с ръчна коса, и то горски поляни (имаме малко сливови дръвчета и трябва да се окоси, че иначе не става събирането). Тряя да я питам дали сама си клепа косата. Тая година сефте се нави да платим на един комшия да окоси вместо нея, твърди че косенето я разтоварвало.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на ръчна коса за косене

                    Преди 3 години, от зор майка ми реши да плати на един комшия и да окоси тревата, взе и 200 лева и даже не беше прибрал тревата, видя ми се много тогава като пари, та от тогава аз гледам да го правя когато мога, китаеца който взех тогава струваше 150 лева без име на марка, вършеше работа точно едно лято, то си палеше когато си иска, свещта я свалях по сто пъти че все я зацапваше, па все глъхнеше, оборотите непостоянни, накрая просто се разпадна отвсякъде и вече е за боклука отдавна, та все ме спира да си взимам пак китаец и затова се бях засилил за ръчна коса.

                    Много бих искал да съм сигурен че електрическия тример който показах по-назад с диска, би имал наистина сила да си върши работата си, че ако не ми върши работа, ще се окаже че съм дал колкото за марков тример с тези китайци...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на ръчна коса за косене

                      Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                      Ако имаш ток вземай електриката! Не си струва ядовете с китайските 2Т двигатели!
                      Oф, вече ще пускам темите за плетене и шиене!
                      Хората с години си бръмкат на бензин, аз на ток съм косил и дори не ми е минавало през ум занапред!
                      Виж ако косиш терасата ще те разбера!
                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...
                      Много бих искал да съм сигурен че електрическия тример който показах по-назад с диска, би имал наистина сила да си върши работата си, че ако не ми върши работа, ще се окаже че съм дал колкото за марков тример с тези китайци...
                      Нямаш горна граница на мощността, ако не те мързи да размотаваш кабели, и да ги пазиш да не ги отрежеш. Ако ти се спъва в черва може да си носиш и 10 коня на рамо, и ще тежи на половината от китаеца.
                      Аз не мога и да си го помисля, имам един купешки тример на ток (изгоря), и една правена от мен 4 колесна косачка. На чалъм ми е, още сега мога да я снимам. Още работи.
                      Не стават!
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-07-18, 20:45.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на ръчна коса за косене

                        Оффтопик - проверено, сама си я клепа. Научила се е на 50 годишна възраст, като се премести да живее на село. Ако има желаещи - да питам за частни уроци
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на ръчна коса за косене

                          Аз досега по няколко пъти през пролетта и лятото ползвах руска коса за двора на вилата.Никога не съм я клепал.Винаги я заточвам с пила за заточване на английско мачете Мартиндейл.Предполагам, че и всяка друга за метал ще върши работа.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на ръчна коса за косене

                            Електрически тример не може да се сравнява с бензинов. Минал съм го и тоя път. Обороти има, ама няма мощност. Бензиновите са по 3 к.с., аквивалентен електрически трбва да е над 2000 вата. А такъв няма!
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на ръчна коса за косене

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              По неволя ми се налага да се боря и с по-големи бурени и то на места, където в треволяците се крият и камъни. Поради което използването на нож е рисково. Макар и по-бавно, но кордата се оправя.
                              Предполагам, че нейната градина е доста по-отгледана, така че ...
                              Ако приемате "подсказване",за подобни ситуации на алуминиевите глави за корда (четири работни нишки) се монтира подходяща верига .Справя се успешно с високи сухи треви,клечки,млади дървестни издънки и подобни.Не е фатален удар в камък или оградна мрежа. Така модернизираната глава от 11 лв става много уневирсална. Само ,че слабите тримери не се справят добре с развъртането, но 52 кубиковия "кореец" пее..........

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на ръчна коса за косене

                                Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
                                Виждам, че си падаш мазохист, затова обратно към първоначалния ти въпрос.

                                Качествени коси (най-добрите са австрийски), това е една от добрите марки:
                                https://www.ebay.de/dsc/i.html?LH_Ti...s&_stpos&gbr=1

                                Клепането има за цел да изтъни острието, което с всяко заточване се удебелява, тъй като е клиновидно. Нова, качествена коса може да изкара доста време без клепане. Все пак има повече от един вариант за клепане:
                                https://www.ebay.de/sch/i.html?_osac...s&_stpos&gbr=1
                                Я какви хитринки имало! Много съм косил и клепал косата, но за тези не знаех.
                                И косенето и клепането не са голяма философия, само човек трябва да има желание да се научи.
                                Предимство при ръчната коса е, че при самото косене тревата се събира на откоси и
                                после е много по лесно да се събере и изхвърли. Ако има шипки и други подобни обаче не става.
                                Тези се лекуват ефикасно и трайно с мотиката в корена - по надълбоко.
                                Виждал съм човек, който знае как се коси, да окосява почти двойно повече площ за единица време
                                от такъв с моторна коса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X