Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на ръчна коса за косене

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Клипа с мадамата с червената фланелка е пример за неправилно подбрана дължина на дръжката на косата. Движението на ръцете горе-долу бива, но това приклякване на всеки откос ще я остави без кръст след няма и един час работа. Когато косиш, движиш само ръцете, равномерно, без удар и гледаш да свикнеш минимално да движиш кръста. Избираш си големина на откоса - такава, че да не въртиш кръст. Затова не се опитваш да правиш големи откоси, а средни. А да приклякваш едновременно с това..абсурд. Тоя урок съм го учил по трудния начин в армията, вЕрвайте ми.
    Тъкмо това гледах и аз. Не мога да кося с ръчна ,пък и сме 2018, но съм виждал дядото. Това ако не е някаква целенасочена тренировка е доста неправилно.
    @ павел Това упражнение съм го правил няколко пъти,за парцели в които изобщо не можеш да влезеш. Най-бързо става с бензинова резачка,брадвичка или мачете,ръчна резачка за клони, 2 л. нафта ,раундъп пръскачка.
    Разчистваш си някакво място по към средата,правиш си камарка ,палиш и разширяваш периметъра. Дежурен маркуч наблизо. Дебелина пръст и нагоре с бенз резачка. В генгирлика ел. ще ти изкъри нервите кабела. Често ще ти пада веригата щот режеш с хиперстранни ъгли тънки клони. Съвсем тънки лианоподобни -с ръчна ножица. Като поизчистиш и загасиш огъня,напръскваш с глифозат или подобно,поне докъдето можеш,ако ще се връщаш другия уикенд. Ако и на следващия ден продължаваш -няма сми.
    Последно редактирано от //Радо//; 07-09-18, 17:01.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Избор на ръчна коса за косене

      Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
      Клипа с мадамата с червената фланелка е пример за неправилно подбрана дължина на дръжката на косата. Движението на ръцете горе-долу бива, но това приклякване на всеки откос ще я остави без кръст след няма и един час работа. Когато косиш, движиш само ръцете, равномерно, без удар и гледаш да свикнеш минимално да движиш кръста. Избираш си големина на откоса - такава, че да не въртиш кръст. Затова не се опитваш да правиш големи откоси, а средни. А да приклякваш едновременно с това..абсурд. Тоя урок съм го учил по трудния начин в армията, вЕрвайте ми.

      Много правилно и на мен ми направи впечатление , ама заради мадамата се навих да споделя . Не е трудно , но не намерих с рускиня и те много добре се справят .
      Последно редактирано от alexalex69; 07-09-18, 19:07.
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Избор на ръчна коса за косене

        Тва упражнение за мадами е страотно... Представям си само каква мускулатура е развила в някои области и май ще спра да пиша в темата...

        Иначе за мъже не става така. Освен каквото са казали колегите, само да добавя, че на всеки замах се пристъпва с единия крак, на следващия - с другия. Така леви-десни, леви-десни, свиркаш си и пазиш кръста
        Точенето с бруса също го знам по друг начин, но това вече са подробности.

        Коментар


        • От: Избор на ръчна коса за косене

          Това си е мъжка работа, те така се прави по нашенски (макар да е в Карпатите, явно румънец).


          Макар че тоя малко се пренапрЕга, явно са се хванали нещо на бас.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Избор на ръчна коса за косене

            Някой виждал ли е на живо такава или подобна коса

            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Избор на ръчна коса за косене

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Първата крачка е че си взех акумулаторен прободен трион за клони от Лидл, за самораслите дръвчета от 1 до 5см дебели, както се вижда на първата снимка джунглата, за да разчистя поне на ниво само жилавите треви, за Щил за съжаление няма да имам възможност, ще трябва да се задоволя с някой здрав бензинов китаец и електрически верижен трион, поне ток и 60 метра кабели имам.
              Не режи дръвчетата и храстите - после пак ще избият, а и да не избият пънчетата впоследствие ще ти пречат на косенето - лично мнение. Аз като разчиствам подобно място първо изкоренявам с лебедката на джипа излишните дръвчета и храсти.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • От: Избор на ръчна коса за косене

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Някой виждал ли е на живо такава или подобна коса

                Голям та.ак .
                Когато се счупеше върха на коста и го отрежа с шлайфера става точно такова недоразумение-прежалено за сухи треви и храсти.
                Но сме в 21.ви,........... или не?

                Коментар


                • От: Избор на ръчна коса за косене

                  Днес бях на село да чистя малките дръвчета и жилави треви, успях с вярната малка брадвичка още от прадядо ми останала, да изсека малките дръвчета от по 1-3 см дебели, пробвах с една коса за спорта, ей без ръце останах, такава жилава трева ми се разказа играта.

                  Та съм решил твърдо, да купувам бензинова коса на Щил, максимума като бюджет ми е до 800 лева, този от линка (по-долу), смятам че ще ми свърши работа, какво мислите, знам че има храсторези с по-голяма мощност пак на Щил, но са ми извън бюджета като най-евтиния е към 1300 лева и ми идва прекалено скъп за тази цел?

                  Та мнение за този от линка?

                  https://arva.bg/sawshop/stihl-fs-94-...na-kosa-trimer

                  Коментар


                  • От: Избор на ръчна коса за косене

                    Питай Драгозов какво може да ти предложи
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Избор на ръчна коса за косене

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Питай Драгозов какво може да ти предложи
                      Как му е ника, че не го намирам с търсачката?

                      Коментар


                      • От: Избор на ръчна коса за косене

                        dragozow

                        ПП което аз знам за тези машини е че мощността не е водеща и трябва да се търсят минимални вибрации. Иначе след половин час не си усещаш ръцете.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Избор на ръчна коса за косене

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          dragozow

                          ПП което аз знам за тези машини е че мощността не е водеща и трябва да се търсят минимални вибрации. Иначе след половин час не си усещаш ръцете.

                          Мерси, писах му и му дадох линка, да погледне тази тема и да каже мнението си и какво би могъл да ми предложи.

                          п.с. Тази имала четириточкова антивибрационна система, за която споменах че ми е извън бюджета, хубава си е но цената...

                          https://arva.bg/sawshop/stihl-fs-360...astorez-trimer
                          Последно редактирано от Еделвайс; 15-09-18, 23:42. Причина: п.с.

                          Коментар


                          • От: Избор на ръчна коса за косене

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Днес бях на село да чистя малките дръвчета и жилави треви, успях с вярната малка брадвичка още от прадядо ми останала, да изсека малките дръвчета от по 1-3 см дебели, пробвах с една коса за спорта, ей без ръце останах, такава жилава трева ми се разказа играта.

                            Та съм решил твърдо, да купувам бензинова коса на Щил, максимума като бюджет ми е до 800 лева, този от линка (по-долу), смятам че ще ми свърши работа, какво мислите, знам че има храсторези с по-голяма мощност пак на Щил, но са ми извън бюджета като най-евтиния е към 1300 лева и ми идва прекалено скъп за тази цел?

                            Та мнение за този от линка?

                            https://arva.bg/sawshop/stihl-fs-94-...na-kosa-trimer
                            Не слушаш какво ти се говори и пак ще сбъркаш. Този щил е малък и се тормози от такива големи треви. Трябва ти по мощна машина и задължително с диск. Имам такъв / служебен / щил ,но предпочитам да работя с моя китаец за 200 лева който е доста по мощен. И тия дръвчета които споменаваш аз ги режа с машината.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Избор на ръчна коса за косене

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Днес бях на село да чистя малките дръвчета и жилави треви, успях с вярната малка брадвичка още от прадядо ми останала, да изсека малките дръвчета от по 1-3 см дебели, ...
                              1-3 се режат безпроблемно с подходяща ножица за клони. Примерно, лидълската върши много добра работа.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01lidl.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5798021


                              Без проблеми реже до към 4 санта.

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              ... китаец за 200 лева който е доста по мощен. ...
                              Китайците вършат работа. Удобно е, че ги предлагат с алуминиева глава за корда, за която можеш да не се притесняваш, ако из треволяците ти се крият камъни. Но си имат и своите неудобства. Примерно, самарът не е особено удобен (да не кажа хич), фиксаторът на долната част на пръта не е особено качествен и допуска несанкционирано завъртане, а и резервоарът свършва доста бързо.
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 16-09-18, 07:56.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Избор на ръчна коса за косене

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                1-3 се режат безпроблемно с подходяща ножица за клони. Примерно, лидълската върши много добра работа.

                                [ATTACH=CONFIG]968696[/ATTACH]


                                Без проблеми реже до към 4 санта.
                                В момента го правя това упражнение на една джунгла. Тая ножица плюс резачка плюс коса с диск.
                                Ножицата върши работа,но оставя около 10 см. пръчки и после се препъваме постоянно. Косата я използвам само където е адска плетеница от полегнали лозови пръчки.
                                Най-често използвам резачката, защото израстъците са от 1 до 5-6 см. а и дървета има.
                                Като всичко е китайско. Специално за такава работа не е за маркови машини. Камъни,тел,бетонни колове,висока трева,части от асма.... Не виждаш какво режеш понякога.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X